Cooler Master Pi Case 40 V2 - lepsze wrogiem dobrego
Pi Case 40 V2 to nowa odsłona obudowy Cooler Master dla kieszonkowego PC Raspberry Pi 4. Producent wsłuchał się w głos użytkowników i wprowadził zmiany, które mają pomóc jeszcze lepiej wykorzystać potencjał „malinki”.
Cooler Master Pi Case 40 V2 wizualnie nawiązuje do pierwowzoru. Znów użytkownicy mają otrzymać obudowę odporną na czynniki zewnętrzne, wykonaną z wysokiej jakości tworzyw. Jej rdzeń stanowi aluminium, dzięki któremu ma ona skutecznie rozpraszać ciepło i pozwalać na OC zarówno CPU, jak i GPU. Wprowadzono jednocześnie kilka zmian, o które wnosiła społeczność.
Pierwszą z nich jest zachowanie oryginalnego układu wyprowadzeń GPIO. Ma to ułatwić skorzystanie z urządzeń, które wymagają trzech lub więcej PIN-ów rozmieszczonych zgodnie z układem na płytce. Z boku obudowy, pod osłoną wykonaną z TPU, znajduje się opis wyprowadzeń. Drugą zmianą w wersji V2 jest obecność w zestawie dodatkowego kabla połączeniowego. Jest to ukłon w stronę osób, które oczekują kompatybilności np. z nakładkami HAT.
Podobnie jak bazowa wersja, obudowa Cooler Master Pi Case 40 V2 oferuje łatwy dostęp do wszystkich interfejsów i opcję montażu do monitorów czy ścian przy pomocy uchwytów VESA. Jest ona także kompatybilna z oprogramowaniem Pi Tool, dzięki któremu można monitorować parametry pracy miniaturowego komputera, a także eksperymentować z częstotliwościami pracy czy mapowaniem wkomponowanego w nią przycisku zasilania.
Na razie nie wiadomo, kiedy obudowa Cooler Master Pi Case 40 V2 trafi do sprzedaży, ani jaka będzie jej cena.
Zdjęcia hi res do pobrania: https://coolermaster.egnyte.com/fl/j1Uxr9lT4t#folder-link/Pi%20Case%2040%20V2/Product%20Pictures%20(Sticker%20and%20Jumper)

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.