Cooler Master SickleFlow 140 ARGB - cicho, wydajnie i efektownie

SickleFlow 140 ARGB to nowy wentylator firmy Cooler Master. Przeznaczony do obudów, oferuje nową konstrukcję łopatek i okalającej śmigło ramki. Pojawił się też zaktualizowany system podświetlenia ARGB LED, a nowe łożyskowanie ma zapewnić większą trwałość i kulturę pracy.
Wentylator do obudowy Cooler Master SickleFlow 140 ARGB to konstrukcja, która ma być wydajna, cicha i efektowna. Producent chwali się nowym kształtem łopatek, dzięki którym strumień powietrza ma być lepiej uformowany, a sam jego przepływ większy. Wirując z prędkością do 1400 obrotów na minutę, śmigło o średnicy 14 cm ma przepompowywać około 113 m3 powietrza w ciągu godziny.
Cooler Master SickleFlow 140 ARGB otrzymał zmienione łożyskowanie. Projektanci postawili na łożyska typu “rifle” i dwupoziomowe uszczelnienie. Ma ono skutecznie zapobiegać wyciekom substancji smarnej i przeciwdziałać dostawaniu się do środka drobin kurzu. W rezultacie użytkownicy mają cieszyć się niezawodnym działaniem przez 160 000 godzin, co daje blisko dwie dekady całodobowej pracy.
Producent w swoich materiałach podkreśla również lepszą kulturę pracy. Niższy poziom emisji hałasu uzyskano poprzez udoskonaloną strukturę ramki, która ma lepiej tłumić turbulencje i szumy powietrza. Swój wkład w wynikowe 27 dBA natężenia hałasu ma też, zapewne, zmienione łożyskowanie. W rezultacie wentylator Cooler Master SickleFlow 140 ARGB w trakcie pracy powinien wtapiać się w szumy tła.
Prezentowana nowość posiada zestaw adresowalnych diod LED. Udoskonalone podświetlenie ARGB ma zaoferować bogatsze efekty świetlne i żywsze kolory. Dzięki zastosowaniu mlecznobiałych łopatek rozchodzenie się światła powinno być jeszcze lepsze. Iluminacją wentylatora Cooler Master SickleFlow 140 ARGB można zarządzać z poziomu oprogramowania dołączanego do popularnych płyt głównych.
Dla osób, które nie posiadają odpowiednich złączy na swojej platformie, producent przygotował kontroler podświetlenia ARGB. Jest on sprzedawany oddzielnie. Wentylator Cooler Master SickleFlow 140 ARGB jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje około 67 zł.
Dane techniczne:
- łożyskowanie: rifle
- średnica wentylatora: 140 mm
- prędkość obrotowa: 650 ~ 1400 RPM (+/- 200 RPM), regulacja PWM
- przepływ powietrza: maks. ok. 113 m3/h
- głośność: <27 dBA
- żywotność: 160 000 godzin
- złącze: 4-pinowe

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.