Cooler Master StreamEnjin - profesjonalny mikser AV dla streamerów
Cooler Master StreamEnjin to kombajn dla streamerów, który ma być prawdziwym urządzeniem typu “wszystko w jednym”. Mieszanie, przełączanie, przechwytywanie i edytowanie strumieni, nadawanie do wielu CDN-ów na raz, zintegrowana aplikacja na iPada czy predefiniowane sceny to najważniejsze cechy prezentowanego sprzętu.
Cooler Master StreamEnjin to mikser audio-wideo, który ma ułatwić życie twórcom treści i pozwolić ich streamom osiągnąć poziom realizacji zarezerwowany dotychczas np. dla show w telewizji. Sprzęt umożliwia przełączanie i mieszanie strumieni, ich przechwytywanie oraz edycję. Osiem predefiniowanych scen ma pomóc osiągnąć zamierzony efekt i ułatwić organizację procesu wytwórczego.
Urządzenie Cooler Master StreamEnjin ściśle współpracuje z iPadami. Korzystając z aplikacji StreamEnjin użytkownik zyskuje podgląd i monitoring wszystkich źródeł, możliwość aranżacji strumieni oraz szybkich i płynnych przejść czy zastosowania efektów jak np. obraz w obrazie. Jest też opcja edycji wyjściowych scen, w tym dostosowania układu wideo i nakładek graficznych.
Cooler Master StreamEnjin sparowany z iPadem pozwala również na zarządzanie parametrami transmisji, w tym jakością, rozdzielczością czy opóźnieniami audio. Nagrane programy mogą z kolei trafiać “na żywo” do dwóch sieci CDN, a także być utrwalane lokalnie, na zewnętrznej pamięci masowej USB. Rozdzielczość zapisywanego wówczas strumienia wynosi 1080p.
Mikser Cooler Master StreamEnjin waży niecałe dwa kilogramy i, jak zapewnia producent, ma poręczną formę z wbudowanym stojakiem. Na pokładzie znalazły się trzy wejścia wideo - jedno HDMI 4K i dwa HDMI 1080p. Zintegrowano też wejścia liniowe RCA, 6,3-milimetrowe gniazdo TRS Jack i dwa porty USB - jeden w wersji 3.2, drugi 2.0. Sprzęt ma gigabitową kartę sieciową LAN i zestaw wyjść audio-wideo - dwa HDMI i mini-jack 3,5 mm.
Osoby zainteresowane urządzeniem Cooler Master StreamEnjin powinny odłożyć około 4000 złotych.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.