Coventry University Wrocław: poznaj kierunek Business Management i Leadership
Coventry University Wrocław, dzięki nowoczesnemu podejściu do nauki i międzynarodowym współpracom, umożliwia zdobywanie kluczowych kompetencji i praktycznych umiejętności, które są nieocenione na rynku pracy. Program Business Management i Leadership to kierunek, który doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnych organizacji i wspiera rozwój przyszłych liderów.
Zarządzanie projektami to dziedzina, która staje się coraz ważniejsza w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Międzynarodowy Dzień Zarządzania Projektami, obchodzony w pierwszy czwartek listopada, przypomina o roli jaką odgrywa efektywne planowanie, organizacja i realizacja założonych zadań do osiągania celów przedsiębiorstwa czy instytucji. Coventry University Wrocław, filia prestiżowego brytyjskiego Uniwersytetu, odpowiada na te potrzeby, oferując studia, które nie tylko dostarczają wiedzy teoretycznej, ale także kładą duży nacisk na praktyczne umiejętności. W dodatku wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu już od samego początku pozwalają wczuć się w międzynarodowy klimat.
Kierunek Business Management and Leadership został stworzony z myślą o studentach, którzy chcą nauczyć się skutecznego zarządzania projektami, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i podejmowania decyzji w trudnym środowisku biznesowym. Program studiów obejmuje moduły takie jak Project Management, Strategic Marketing i Organizational Change Management. Łączą one teorię z rzeczywistymi projektami i codziennymi wyzwaniami w zarządzaniu projektami.
Wybitni wykładowcy - siła programu edukacyjnego
Jednym z filarów sukcesu Coventry University Wrocław jest kadra dydaktyczna, która łączy wiedzę akademicką z bogatym doświadczeniem zawodowym. Marting Ring, wykładający na przedmiocie International Business and Globalisation, to doświadczony przedsiębiorca i innowator w branży technologicznej. Jest współzałożycielem platformy Wolves Summit, która łączy liderów, start’upy i inwestorów z całego świata, co daje mu wgląd w globalne trendy w biznesie. Ze studentami Coventry University Wrocław dzieli się swoim doświadczeniem, zachęcając ich do krytycznego myślenia i korzystania z globalnych możliwości. Inną osobą, która wzbogaca program studiów, jest Ewa Carr-de Avelon, specjalistka z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym, komunikacji i procesach biznesowych. Posiada szeroką wiedzę z zakresu prowadzenia projektów związanych z zarządzaniem zmianą w środowisku międzynarodowym.
„Praktyczne podejście naszych wykładowców do edukacji sprawia, że studenci zdobywają cenne umiejętności niezbędne w zarządzaniu różnorodnymi projektami. W Coventry University Wrocław nie ma klasycznych egzaminów - studenci zaliczają przedmioty i semestry poprzez wykonywanie różnorodnych prac i projektów. Inna niż powszechnie znamy jest też współpraca z wykładowcami. Porównałbym ich do mentorów, którzy w praktyczny sposób przekazują wiedzę i umiejętności, naprowadzają i zachęcają do poszukiwania odpowiedzi na pytania, wyjaśniają gdy coś jest niezrozumiałe, jednak zdobycie wiedzy teoretycznej jest zadaniem samych studentów w ramach pracy własnej. Wszystkie te elementy czynią ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy” - komentuje dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University Wrocław.
Międzynarodowe współprace - klucz do sukcesu
Drugim, silnym filarem Coventry University Wrocław są współprace z globalnymi liderami. Partnerstwa z firmami takimi jak GlobalLogic i Collins Aerospace przynoszą studentom wymierne korzyści, umożliwiając im zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.
Współpraca z GlobalLogic i Collins Aerospace daje studentom cenne możliwości zdobycia praktycznych umiejętności. Dzięki warsztatom i szkoleniom w GlobalLogic studenci uczą się kluczowych zagadnień, takich jak cyberbezpieczeństwo, zarządzanie chmurą i DevOps. Hackathony pozwalają im na zastosowanie wiedzy w rzeczywistych projektach, co zwiększa ich szanse na rynku pracy. Przykładem jest student, który po praktykach został zatrudniony jako Inżynier kontroli jakości.
Z kolei partnerstwo z Collins Aerospace zapewnia doświadczenie w branży lotniczej, umożliwiając pracę nad innowacyjnymi projektami inżynierskimi oraz dostęp do najnowszych technologii. Współprace te podnoszą atrakcyjność absolwentów, oferując praktyczną wiedzę i przygotowanie do globalnej kariery.
Dla pracodawców korzyścią jest dostęp do młodych talentów oraz rozwój kompetencji społecznych i organizacyjnych u pracowników, którzy zdobywają doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych i rozwojowych.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.