CTP wybuduje sieć parków logistycznych w Polsce
CTP, największy deweloper obiektów przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej nawiązuje strategiczne partnerstwo z działającym w Polsce MDC², by wybudować rozsiane po całej Polsce parki biznesowe z pełnym serwisem. Budowa pierwszych trzech obiektów rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku. W pierwszym roku realizacji projektu CTP zainwestuje 200 milionów euro.
Należąca do pierwszej piątki europejskich deweloperów obiektów przemysłowych firma CTP, mająca w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., wprowadza do Polski swoją sieć CTPark w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na obiekty logistyczne w tym regionie.
„Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej i Wschodniej, która ma strategiczne położenie i znajduje się niedaleko Niemiec, dlatego jest niezmiernie atrakcyjna z punktu widzenia logistyki”, wyjaśnia Remon Vos, prezes CTP. „Roboty budowlane rozpoczniemy w Warszawie i Katowicach, a jednocześnie będziemy poszukiwać kolejnych miejsc w Polsce, w których mogłyby powstać najnowocześniejsze, zrównoważone parki dla 700 naszych klientów. Docierają do nas sygnały, że zapotrzebowanie na obiekty logistyczne i przemysłowe w regionie Warszawy i innych dużych polskich miast jest ogromne.”
CTP będzie realizować w Polsce ogłoszony dzisiaj projekt we współpracy z MDC², deweloperem obiektów logistycznych, mającym swoje biura w Warszawie i Katowicach. Hadley Dean, założyciel MDC², przyznaje: „Polska to drugi pod względem tempa wzrostu rynek logistyczny w Europie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli odegrać znaczącą rolę w realizacji działań ekspansyjnych CTP.” MDC² to zespół doświadczonych ekspertów z branży nieruchomości, który w ciągu ostatnich 15 lat zrealizował parki logistyczne o powierzchni ponad trzech milionów m kw.
CTP działa aktywnie na siedmiu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, tj. w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Serbii, na Węgrzech, w Bułgarii i Polsce. Firma posiada w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., kolejnych 700 tys. m kw. jest w trakcie realizacji, tym samym do 2023 roku najprawdopodobniej uda jej się przekroczyć 10 milionów m kw. całkowitej powierzchni najmu. CTP to pierwszy deweloper obiektów przemysłowych w regionie, który uzyskał certyfikat BREEAM dla całego posiadanego przez siebie portfolio obiektów.
O CTP Group
CTP Group to właściciel nieruchomości komercyjnych, deweloper i firma zarządzająca nieruchomościami, która oferuje kompleksowe usługi w sektorze nieruchomości logistycznych. Grupa specjalizuje się w budowie i zarządzaniu oraz jest właścicielem najnowocześniejszych, przyjaznych dla klientów parków biznesowych/logistycznych, z których korzystają wiodące firmy krajowe i zagraniczne, strategicznie inwestujące w nowe lub już rozpoczęte projekty. CTP Group to największy właściciel–deweloper luksusowych nieruchomości przemysłowych i logistycznych, oferujący kompleksowe usługi w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE). Na podstawowy portfel nieruchomości Grupy składa się 6 milionów metrów kwadratowych nieruchomości Klasy A w ponad 100 strategicznych lokalizacjach w siedmiu krajach CEE: w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Serbii, Rumunii, Polsce i Bułgarii. W ramach swojego długofalowego zaangażowania CTP dąży do tego, by budować i posiadać najbardziej efektywne i ekologiczne obiekty, dlatego już teraz 100% należących do jej portfela budynków logistyczno-przemysłowych posiada certyfikat BREEAM („bardzo dobry” lub „doskonały”), a do końca 2021 roku działalność firmy ma być całkowicie neutralna pod względem emisji CO2.
O MDC²
MDC² to deweloper i firma zarządzająca obiektami logistycznymi i magazynowymi z siedzibą w Polsce, którą w 2021 roku założyli doświadczeni specjaliści z branży nieruchomości komercyjnych: Hadley Dean, Jeremy Cordery, Peter Love, tworząc zespół mający na swoim koncie projekty magazynowe o łącznej powierzchni ponad 3 milionów m kw., zrealizowane na przestrzeni ostatnich 15 lat. Firma zajmuje się budową, obrotem i zarządzaniem zrównoważonymi, nowoczesnymi obiektami logistycznymi w Polsce, drugim pod względem tempa wzrostu rynku logistycznym w Europie. MDC² koncentruje swoje działania na polskim rynku i na rozwoju wybranej klasy aktywów przez solidny zespół z dwudziestoletnim doświadczeniem w budowie i marketingu obiektów logistycznych i magazynowych. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu z CTP Group, MDC² będzie mogło rozpocząć realizację pięciu nowych budów w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Opolu i Iłowie w trzecim kwartale 2021 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.