CUPRA wyposaży nowy model Formentor VZ5 w opony Goodyear Eagle F1 SuperSport
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
- CUPRA wybiera opony Goodyear do najmocniejszego samochodu w historii marki.
- Specjalnie opracowane opony UUHP Eagle F1 SuperSport zapewnią kierowcom niezapomniane wrażenia z jazdy.
- Półtoraroczna współpraca między Goodyearem a CUPRĄ.
Marka CUPRA wybrała opony Goodyear Eagle F1 SuperSport jako oryginalne wyposażenie najmocniejszego samochodu, jaki kiedykolwiek wyprodukował ten hiszpański producent, czyli Formentora VZ5.
Formentor VZ5, wytwarzający moc 390 KM z pięciocylindrowego silnika, jest flagowym modelem CUPRY, przewodzącym gamie sportowych crossoverów Formentor. CUPRA wyprodukuje tylko 7000 egzemplarzy tego modelu, co czyni go szczególnie ekskluzywnym.
Opony Goodyear Eagle F1 SuperSport będą montowane w modelu Formentor VZ5 w rozmiarze 255/35 R20. Użytkownikom zapewnią sprawdzone zachowanie na suchej nawierzchni, krótką drogą hamowania i bardzo dobre prowadzenie na mokrej nawierzchni. Bazując na wielokrotnie nagradzanej oponie Eagle F1 SuperSport, Goodyear współpracował z CUPRĄ przez 18 miesięcy, aby opracować ogumienie dostosowane do wymagań Formentora VZ5.
Mocne osiągi opony Eagle F1 SuperSport są zasługą zastosowanych innowacji technicznych, w tym masywnego, zamkniętego wzoru bieżnika, który poprawia osiągi na suchej nawierzchni i pokonywanie zakrętów, a także dzięki super sztywnej konstrukcji ściany bocznej, która wpływa na lepszą sterowność i stabilność.
Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający pionu opon osobowych na pierwsze wyposażenie Goodyear w regionie EMEA, komentuje: „Cieszymy się, że właściciele ekscytującego modelu CUPRA Formentor VZ5 będą mogli korzystać z doskonałych osiągów opony Goodyear Eagle F1 SuperSport. Ściśle współpracowaliśmy z firmą CUPRA, aby dopracować oponę pod kątem wymagań tego producenta, a fakt, że marka wybrała Eagle F1 SuperSport do swojego flagowego samochodu, jest dowodem na to, że ta opona jest naprawdę dobra.”
Współpraca Goodyeara z marką CUPRA jest znacznie szersza i trwa także na torze wyścigowym. Jako wyłączny dostawca opon do PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek, oraz WTCR – Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA, Goodyear dostarcza wyścigowe wersje opon Eagle F1 SuperSport zespołom jeżdżącym elektryczną CUPRĄ e-Racer w PURE ETCR i CUPRĄ León Competición w WTCR.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.