Komunikaty PR

Cynkomet daje pracę i nie zwalnia tempa

2021-05-09  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania cynks ( 0.01 MB )

Producent maszyn rolniczych CynkoMet z Czarnej Białostockiej ma za sobą dobry początek roku – firma zwiększyła sprzedaż maszyn o 27 proc. i szuka pracowników, by sprostać rosnącej liczbie zamówień. 

- Obawialiśmy się, że trwająca już ponad rok rynkowa niepewność, związana z pandemią odbije się na wynikach spółki – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes CynkoMet. – Jednak początek bieżącego roku był lepszy, niż się spodziewaliśmy. W czterech pierwszych miesiącach zanotowaliśmy 15-procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego, a sprzedaż samych maszyn rolniczych wzrosła o 27 proc. Dlatego można zauważyć, że rolnictwo to jedna z niewielu gałęzi gospodarki, która w mniejszy sposób odczuła negatywny wpływ pandemii. Nadal też sprawdza się i przynosi efekty nasza strategia działania – wsłuchiwanie się w potrzeby rynku i naszych klientów - dotyczy się to zarówno maszyn rolniczych, jak i cynkowni, która realizuje coraz to nowe projekty.

Potrzebne ręce do pracy

W związku z rosnącą liczbą zamówień i zwiększającym się wolumenem produkcji  CynkoMet prowadzi rekrutację nowych pracowników, m.in. na stanowiska mistrza produkcji, operatorów maszyn CNC, magazynierów i pracowników montażu maszyn rolniczych, a także specjalisty ds. sprzedaży części zamiennych i ds. zaopatrzenia. Pracodawca oferuje kandydatom różnorodne kursy i indywidualne szkolenia, stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę, wynagrodzenie stosowne do umiejętności i doświadczenia, premie i fundusz socjalny (szczegóły na stronie www.cynkomet.pl, w zakładce „kariera”).

Obecnie CynkoMet zatrudnia ok. 300 osób w swoich oddziałach w Czarnej Białostockiej i w Wyszkowie. Jest właścicielem największej w regionie cynkowni ogniowej, a także cynkowni ogniowej i wirowej, zlokalizowanej w Wyszkowie. Pracownicy znajdą zatrudnienie m.in. w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy, przystosowanym do wytwarzania prototypów oraz serii próbnych innowacyjnych maszyn rolniczych i ich testowania.

Nowe maszyny i eksport 

Nowi pracownicy są niezbędni by sprostać kolejnym wyzwaniom i planom firmy - rok 2021 to rok premiery rozrzutników samozaładowawczych i innowacyjnej maszyn – dedykowanego dla średnich gospodarstw rozrzutnika, o wyjątkowych parametrach i możliwościach, który ma być hitem tego sezonu. Nadal też priorytetem jest kontynuacja polityki proeksportowej i dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych, wciąż utrudniona z powodu pandemicznych ograniczeń.

- Trudno będzie przebić ponad 50-procentowy wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych z roku ubiegłego, ale z optymizmem patrzymy na rosnące zainteresowanie maszynami CynkoMet w Niemczech, Czechach a także w Szwajcarii i Austrii – mówi Mariusz Dąbrowski. - Wykorzystujemy tę koniunkturę i liczymy na ok. 20-proc. wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne, jednocześnie umacniając swoją pozycję na rynku krajowym. To daje nam nadzieję na realizację tegorocznych celów i myślę, że na początku roku 2022 znów będziemy potrzebować rąk do pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności Biuro prasowe
2025-03-27 | 09:00

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności

Pluxee Polska po raz drugi organizuje Dzień Przyjemności w Pracy, tym samym wpisując go na stałe do kalendarza HR. Dlaczego? Ponieważ zaangażowanie polskich pracowników jest
Praca Rynek pracy w Polsce 2025: gdzie szukać pracy i jak zwiększyć swoje szanse na sukces?
2025-03-24 | 09:00

Rynek pracy w Polsce 2025: gdzie szukać pracy i jak zwiększyć swoje szanse na sukces?

Rynek pracy w Polsce w 2025 roku nie jest już tym samym miejscem, co kilka lat temu. Pandemia, rozwój technologii i zmieniające się oczekiwania pracowników
Praca Michał Solecki: Pracownicy z Filipin to teraźniejszość rekrutacji pracowników zagranicznych
2025-02-28 | 11:40

Michał Solecki: Pracownicy z Filipin to teraźniejszość rekrutacji pracowników zagranicznych

Michał Solecki, założyciel i właściciel agencji Worksol Group, od lat specjalizuje się w międzynarodowej rekrutacji pracowników tymczasowych. Jego firma, założona

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Ochrona środowiska

Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.

Przemysł

Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.