Komunikaty PR

Cynkomet daje pracę i nie zwalnia tempa

2021-05-09  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania cynks ( 0.01 MB )

Producent maszyn rolniczych CynkoMet z Czarnej Białostockiej ma za sobą dobry początek roku – firma zwiększyła sprzedaż maszyn o 27 proc. i szuka pracowników, by sprostać rosnącej liczbie zamówień. 

- Obawialiśmy się, że trwająca już ponad rok rynkowa niepewność, związana z pandemią odbije się na wynikach spółki – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes CynkoMet. – Jednak początek bieżącego roku był lepszy, niż się spodziewaliśmy. W czterech pierwszych miesiącach zanotowaliśmy 15-procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego, a sprzedaż samych maszyn rolniczych wzrosła o 27 proc. Dlatego można zauważyć, że rolnictwo to jedna z niewielu gałęzi gospodarki, która w mniejszy sposób odczuła negatywny wpływ pandemii. Nadal też sprawdza się i przynosi efekty nasza strategia działania – wsłuchiwanie się w potrzeby rynku i naszych klientów - dotyczy się to zarówno maszyn rolniczych, jak i cynkowni, która realizuje coraz to nowe projekty.

Potrzebne ręce do pracy

W związku z rosnącą liczbą zamówień i zwiększającym się wolumenem produkcji  CynkoMet prowadzi rekrutację nowych pracowników, m.in. na stanowiska mistrza produkcji, operatorów maszyn CNC, magazynierów i pracowników montażu maszyn rolniczych, a także specjalisty ds. sprzedaży części zamiennych i ds. zaopatrzenia. Pracodawca oferuje kandydatom różnorodne kursy i indywidualne szkolenia, stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę, wynagrodzenie stosowne do umiejętności i doświadczenia, premie i fundusz socjalny (szczegóły na stronie www.cynkomet.pl, w zakładce „kariera”).

Obecnie CynkoMet zatrudnia ok. 300 osób w swoich oddziałach w Czarnej Białostockiej i w Wyszkowie. Jest właścicielem największej w regionie cynkowni ogniowej, a także cynkowni ogniowej i wirowej, zlokalizowanej w Wyszkowie. Pracownicy znajdą zatrudnienie m.in. w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy, przystosowanym do wytwarzania prototypów oraz serii próbnych innowacyjnych maszyn rolniczych i ich testowania.

Nowe maszyny i eksport 

Nowi pracownicy są niezbędni by sprostać kolejnym wyzwaniom i planom firmy - rok 2021 to rok premiery rozrzutników samozaładowawczych i innowacyjnej maszyn – dedykowanego dla średnich gospodarstw rozrzutnika, o wyjątkowych parametrach i możliwościach, który ma być hitem tego sezonu. Nadal też priorytetem jest kontynuacja polityki proeksportowej i dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych, wciąż utrudniona z powodu pandemicznych ograniczeń.

- Trudno będzie przebić ponad 50-procentowy wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych z roku ubiegłego, ale z optymizmem patrzymy na rosnące zainteresowanie maszynami CynkoMet w Niemczech, Czechach a także w Szwajcarii i Austrii – mówi Mariusz Dąbrowski. - Wykorzystujemy tę koniunkturę i liczymy na ok. 20-proc. wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne, jednocześnie umacniając swoją pozycję na rynku krajowym. To daje nam nadzieję na realizację tegorocznych celów i myślę, że na początku roku 2022 znów będziemy potrzebować rąk do pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej Biuro prasowe
2025-07-08 | 06:00

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

W dobie rosnących wymagań jakościowych w przemyśle lotniczym, szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100 staje się nie tylko atutem, ale wręcz
Praca Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji
2025-06-23 | 09:40

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Rynek pracy w Polsce nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się potrzeb gospodarki, społeczeństwa oraz kierunków rozwoju technologicznego. Choć
Praca Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
2025-06-20 | 11:00

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Szanowni Państwo, jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców razem z Panią Posłanką Izabelą Bodnar zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.