Komunikaty PR

Czas kompleksowych rozwiązań

2020-05-29  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Podejście end-to-end wyzwala potencjał inteligentnych miast

Kiedy w 1999 r. pierwszy raz użyto określenia Internet of Things opisywało ono wykorzystaną do identyfikacji urządzeń w sieci technologię RFID (fale radiowe)[1]. Rok później na rynku pojawiła się pierwsza lodówka podłączona do Internetu[2], na którą użytkownicy nie byli wtedy przygotowani. Podobnie miało to miejsce w przypadku monitoringu wizyjnego i jego ewolucji. W chwili gdy wypuszczaliśmy, w 1996 r. na rynek pierwszą kamerę IP – samodzielny komputer – koncepcja smart city była w zalążku. Dzisiaj urządzenia monitoringu wizyjnego tej klasy można dowolnie łączyć w systemy na miarę potrzeb.

 

Rozwiązania end-to-end rozumiemy w monitoringu podobnie jak w zarządzaniu cyklem życia produktu: od potrzeby, projektowania, produkcji, aż do zastąpienia nowym – dającym nowe korzyści. Chodzi o kompleksową realizację potrzeb bezpieczeństwa, dozoru danego środowiska: organizacji, miasta, firmy w czasie rzeczywistym – a te się zmieniają.

Stale rozbudowywane zaplecze monitoringu przemysłowego, miejskiego czy użyteczności publicznej, np. w sektorze ochrony zdrowia, na dobre zagościło w codzienności. Istniejąca i dobudowywana infrastruktura bezpieczeństwa może stanowić doskonałą podstawę do integracji w dowolnie zaprojektowanych usługach miejskich. Rynek odpowiada na takie potrzeby odpowiednim oprogramowaniem, które pozwala planować i egzekwować wykorzystanie istniejącego zaplecza w najkorzystniejszy dla organizacji sposób.

 

Rozwiązania Video Management Software pozwalają na zarządzanie infrastrukturą urządzeń i aplikacji z dowolnej lokalizacji, a także integrację kolejnych funkcji, jak audio, redakcja obrazu i inne technologie wspierające bezpieczeństwo. Dzięki skalowalności i dostępności w chmurze, wielkość oraz zasięg infrastruktury nie stanowią dla podobnych rozwiązań utrudnienia – integracja postępuje. Tak jak w biznesie najistotniejsze jest doświadczenie klienta, tak dla IT, żeby zrealizować cele biznesu, najważniejsza jest integracja danych[3].

Technologie stosowane w biznesie przekładają się na organizacje i administrację. Nowoczesne zarządzanie organizacjami uwzględnia – podobnie jak wspomniane zarządzanie cyklem życia produktu – zmieniające się potrzeby użytkowników. Skonsumowanie dostępnych już technologii wymaga więc strategicznego podejścia  do funkcjonowania inteligentnych miast.

 

Start w kompleksowe podejście

Wdrożenie podejścia end-to-end dla technologii monitoringu wizyjnego w organizacji warto rozpocząć od inwentaryzacji infrastruktury i realizowanej przez nią misji oraz zadań. Przegląd dostępnych technologii uzupełniających funkcje dozoru o komunikowanie głosowe, analitykę obrazu pod zadane „alarmy” czy redakcję obrazu dla celów prawnych podpowie zadania, które mogą być dodatkowo przez infrastrukturę realizowane.

Przykładowo, dzięki integracji audio inteligentne miasta zyskują na automatyzacji funkcji bezpieczeństwa: system audio może poinformować głosowo obywateli o niebezpieczeństwie, czy dostępności usługi gdy analityka wideo je wykryje – jak zbyt duże zgromadzenie, wolne miejsca parkingowe, itp. Eliminuje to konieczność wysyłania patrolu lub, jak w drugim przypadku, uciążliwość krążenia w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Konsultacje z rynkiem stanowią ostatni etap wdrażania podejścia end-to-end – zaplecze oraz potrzeby mieszkańców miast i klientów organizacji są indywidualne, zawsze warte przedyskutowania.

 

Konrad Badowski – Axis Communications

 


[1] https://www.smithsonianmag.com/innovation/kevin-ashton-describes-the-internet-of-things-180953749/

[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Smart_refrigerator

[3] https://www.salesforce.com/blog/2019/05/enterprise-it-trends.html

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.