Komunikaty PR

Czwarta inwestycja Alides Polska w Warszawie

2024-11-14  |  09:55
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Czwarta inwestycja Alides Polska w Warszawie

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jZ1S1EROJjXu_ieejw?e=gL7lmM 

Warszawa, Polska – 2024.11.14 – Alides Polska, spółka zależna renomowanej belgijskiej międzynarodowej firmy deweloperskiej i inwestycyjnej, specjalizującej się w nieruchomościach biurowych i mieszkaniowych, ogłosiła dziś nabycie działki o powierzchni 3 338 metrów kwadratowych położonej przy ul. Studziennej 7A w dzielnicy Wola w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od Metalchem-Warszawa S.A.

Lokalizacja w dynamicznej dzielnicy

Ta najświeższa akwizycja jest czwartą inwestycją Alides Polska w Warszawie, co dodatkowo umacnia zaangażowanie firmy w rozwój doskonale zlokalizowanych i wysokiej jakości projektów w stolicy Polski. Nowo nabyta działka sąsiaduje z należącą już do firmy nieruchomością przy ul. Jana Kazimierza 68a, zapewniając synergię i oferując wyjątkowe możliwości rozwoju w przyszłości.

Wola, dynamiczna i szybko rozwijająca się dzielnica, jest znana ze swojej tętniącej życiem atmosfery i różnorodnych udogodnień. Lokalizacja nabytej nieruchomości zapewni przyszłym użytkownikom doskonałą komunikację z centrum miasta oraz innymi dzielnicami Warszawy, a także łatwy dostęp do szerokiej gamy wielkomiejskich usług zarówno komercyjnych, jak i kulturalnych.

Cieszymy się, że możemy dodać tę atrakcyjną działkę do naszego portfolio - podkreśla Luiza Grunwald, Project Director w Alides Polska. Nabyty teren stanowi dopełnienie naszego poprzedniego zakupu przy ul. Jana Kazimierza, co umożliwi w przyszłości wykreowanie większego kompleksu nowej zabudowy o spójnym i jednorodnym charakterze.

Strategiczna inwestycja na przyszłość

Ta akwizycja idealnie wpisuje się w naszą długoterminową strategię wzrostu i jest wynikiem ciężkiej pracy nad rozszerzeniem naszej obecności na polskim rynku z Alides Polska - powiedział Rikkert Leeman, CEO Alides. Zabezpieczając tę strategiczną działkę, jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji wyjątkowych projektów deweloperskich, które zaspokoją zmieniające się potrzeby naszych klientów.

Alides Polska była wspierana przez kancelarię prawną Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. w zakresie aspektów prawnych transakcji.

O Alides

Alides jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako Your Partner in Real Estate wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.

O Alides Polska

Alides Polska jest spółką zależną belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działającą na polskim rynku od 2017 roku. Firma dokonała już kilku znaczących akwizycji, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości. W 2017 roku Alides Polska nabyła 16 hektarów dawnej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Następnie w 2021 roku firma zakupiła biurowiec Waterside w Gdańsku. W 2022 roku firma wkroczyła na rynek warszawski, nabywając działkę przy ul. Karolkowej 53 pod nowy projekt mieszkaniowy. Kontynuując trajektorię wzrostu, Alides Polska nabyła biurowiec Metron przy metrze Wierzbno i dwie dodatkowe działki na warszawskich Odolanach w 2024 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.