Czy nauka angielskiego może być popołudniową rozrywką? Tutlo dołącza do TikToka
Memy, występy muzyczne, wyzwania, satyrycy… Popularny TikTok jeszcze niedawno kojarzył się z zabawą dla dzieci i młodzieży. Ale to się zmieniło: coraz więcej dorosłych użytkowników docenia jego potencjał i możliwość wykorzystania do znacznie bardziej ambitnych celów, w tym do nauki języków. Tutlo chce skorzystać z tej zmiany i jako prekursor dołączył do TikToka, by za darmo i codziennie dzielić się wiedzą publikując użyteczne słówka czy porady językowe.
Żyjemy dynamicznie – praca, rodzina, dom, sport, hobby… Każdego dnia łączymy ze sobą wiele ról, niejednokrotnie starając się wydłużyć możliwości 24-godzinnej doby. Często zdarza się tak, że natłok codziennych spraw zmusza nas do rezygnacji z ambitnych planów. I tak, zamiast porannego joggingu, znów przestawiamy budzik o kolejne 15 minut, nie potrafiąc oprzeć się sile przyciągania poduszki. Zdrowe śniadanie zastępujemy kupioną w biegu słodką bułką, a naukę angielskiego przekładamy na „później”, włączając w tym czasie kolejny odcinek serialu albo przeglądając media społecznościowe.
Czy da się pogodzić odpoczynek i naukę?
A gdyby połączyć rozrywkę, chęć odpoczynku po ciężkim dniu pracy i… naukę? Jedną z takich opcji jest nauka na TikToku, którą proponuje Tutlo – popularna platforma do nauki języka angielskiego. Jej twórcy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom aktywnych i pracujących osób, którym trudno znaleźć czas na tradycyjny kurs językowy, a chcą podnosić swoje umiejętności ze względu na rozwój zawodowy i perspektywę awansu.
Lepszy język angielski i… wyższe zarobki
Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak osoby, które znają języki obce, w szczególności angielski, nie tylko mogą przebierać w ofertach pracy – osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały o prawie 3 000 zł więcej niż te, które znają angielski w stopniu podstawowym[1].
Co więcej, nauka języka to inwestycja w przyszłość – od dawna mówi się, że wiele zawodów w przyszłości zostanie zautomatyzowanych, pojawią się również nowe, o których nie mamy jeszcze pojęcia. Wszelkie badania wskazują na to, że nawet do 60% zawodów popularnych w 2050 roku jeszcze nie powstało lub nie zostało nazwanych[2]. Na tak dynamiczne zmiany lepiej się przygotować, a nauka języka jest jedną z najskuteczniejszych opcji.
– Wiemy, że kluczem jest regularny kontakt z językiem obcym w procesie nauki. Jednak, że nie wszyscy mają możliwości, żeby poświęcać na to odpowiednio dużo czasu. Chcemy im pomóc i umożliwić wplecenie języka angielskiego w popołudniowy odpoczynek i relaks. Dlatego na TikToku codziennie publikujemy użyteczne słówka, porady językowe, a dodatkowo we wrześniu w każdy poniedziałek o 18:00 prowadzimy lekcję angielskiego live. Chcemy w ten sposób podzielić się wiedzą i ciekawostkami językowymi zupełnie za darmo, dlatego zachęcamy do obserwowania nas na TikToku i odwiedzania naszego profilu – mówi Damian Strzelczyk – co-founder Tutlo.
Drobne zmiany – wielki efekt
Otoczenie się językiem obcym to ważny element całego procesu nauki, jednak w przypadku osób dorosłych nie musi oznaczać powrotu do podstawówki i żmudnego wkuwania kolejnych słówek. Można do tego wykorzystać nowoczesną technologię, media społecznościowe i… rozrywkę. Ulubiony serial możemy przecież obejrzeć w oryginale z angielskimi napisami, które pomogą nam w przypadku trudności ze zrozumieniem dialogów. Jeśli chcemy wejść na level up, warto spróbować obejrzeć znane już filmy w oryginale albo przestawić ustawienia aplikacji na język angielski. Tego typu drobne zmiany nic nas nie kosztują a mogą przynieść spektakularne efekty.
[1] https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-osob-z-rozna-znajomoscia-jezykow-obcych-w-2020-roku
[2] https://strefainwestorow.pl/artykuly/wywiady/20210823/wywiad-emplocity

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.