Komunikaty PR

Czy Polacy marzą o domach z basenem?

2020-11-03  |  17:45
Biuro prasowe
Kontakt
Maurycy Nosowski
BuzzAir

ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl

Dom z basenem do niedawna kojarzył się z kwintesencją „amerykańskiego snu” czy z wakacyjną hacjendą w Portugalii lub na Lazurowym Wybrzeżu. Okazuje się jednak, że również Polacy chcą i mogą mieć własne domy z miejscem do wodnej rekreacji i to w granicach kraju. Co więcej, wcale nie muszą w tym celu nabywać wielkopowierzchniowych, luksusowych i bardzo drogich rezydencji. Wystarczy uważne śledzenie często pojawiających się na rynku ofert. 

Przydomowy basen wciąż jest pewną oznaką prestiżu i luksusu – pytanie o niego nadal najczęściej zadaje ta najbardziej zamożna grupa klientów. Sprzedawcy zrozumieli, że już na etapie telefonicznej prezentacji oferty warto wyeksponować ten element, ponieważ potrafi szybko i skutecznie przekonać nabywców do danej oferty. W ostatnich latach stał się o wiele bardziej popularny, niż np. miejsce na siłownię czy bibliotekę.

Ponieważ zarobki Polaków rosną i stajemy się coraz bardziej zamożnym społeczeństwem, zauważalna jest również tendencja wzrostu zakupu towarów luksusowych, w tym oczywiście nieruchomości. Nabycie domu z basenem w Polsce wcale nie musi wiązać się jednak z ogromnymi kosztami – wielu klientów nadal nie zdaje sobie sprawy, że tego typu nieruchomości niekoniecznie są wyceniane na kilkanaście milionów złotych. Dla chętnych są oczywiście dostępne ogromne rezydencje, z równie dużymi basenami, ale na rynku pojawiają się też oferty, które „amerykański sen” spełnią za ok. 1-2 mln zł.

Domy z basenem dawno już powinny przestać być kojarzone z posiadłościami o kilkuset metrach kwadratowych. Dla przykładu, do naszej oferty niedawno trafiła nieruchomość o powierzchni 200 m2, wybudowana na kameralnej działce liczącej zaledwie 750 m2. Sam basen ma kilka metrów długości i pomieści jednocześnie nie tylko wszystkich przyszłych domowników, ale też spore grono przyjaciół na letniej imprezie w ogrodzie. Nawet w przypadku takiej inwestycji cena za metr kwadratowy wynosi tyle, co w apartamentowcu o przyzwoitym standardzie i lokalizacji w dużym mieście.

Wciąż jednak tego typu ofert pojawia się na polskim rynku niewiele. Tylko garstka nieruchomości jest wyposażona w prywatny basen, a popyt zdecydowanie przerasta podaż. Dlatego też wielu inwestorów decyduje się na odważny krok – zaplanowanie budowy domu z basenem. W takim przypadku należy pamiętać o kilku najważniejszych aspektach. Basen warto zaprojektować od samego początku, a nie w późniejszych etapach budowy. Wtedy koszt będzie znacznie niższy. Trzeba sprawdzić poziom wód gruntowych, aby uniknąć problemów przy realizacji projektu. Wybór materiału do wykonania niecki basenowej (np. zbrojony beton, betonowe bloki, prefabrykanty) też będzie miał wpływ na końcowy koszt. Miejmy natomiast w pamięci, że wartość nieruchomości z basenem zdecydowanie wzrasta. To ważne dla wszystkich, którzy na takiej inwestycji będą chcieli w przyszłości zarobić.

Co uwzględnić na etapie projektowania basenu? Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, to jest ich całkiem sporo. Warto pomyśleć o tym, by basen był podgrzewany. Można posłużyć się pompą ciepła, jest to doskonałe rozwiązanie do oddzielenia ogrzewania domu od ogrzewania basenu. Dzięki odpowiednio dobranym pompom temperatura wody osiąga często nawet 30-40 stopni, co sprzyja korzystaniu z basenu nawet przy jesiennej aurze - we wrześniu czy październiku. Należy pamiętać również o odpowiedniej konserwacji. Obecnie stosowane rozwiązania pozwalają na automatyczne aplikowanie odpowiedniej ilości chemii czyszczącej. Otwarty basen może być także elegancko podświetlony – robi to ogromne wrażenie, szczególnie wieczorami. Pamiętajmy też o zestawie filtrującym, testerze pH czy możliwości zastosowania fontanny lub masażera wodnego.

Autorem komentarza jest Tomasz Porowski, doradca inwestycyjny ds. nieruchomości z Pantera Invest

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BuzzAir
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.