Komunikaty PR

DACHSER gotowy na szczyt sezonu. Firma poszerza ofertę połączeń czarterowych

2020-10-20  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Dachser ponownie zwiększa możliwości przewozowe w szczycie sezonu. Dostawca usług logistycznych po raz kolejny uruchomił własne połączenia czarterowe między Azją a Europą.  Od połowy października na trasie Frankfurt-Shanghai-Frankfurt będzie latał jeden dodatkowy frachtowiec B747 tygodniowo. Skorzystają na tym również polskie przedsiębiorstwa.

Sytuacja w sektorze produkcyjnym się poprawia - Chiny, które są dla Polski drugim największym partnerem handlowym, wróciły na ścieżkę wzrostu. Tym samym popyt na fracht lotniczy rośnie z miesiąca na miesiąc. Jednak ze względu na zmniejszoną liczbę połączeń pasażerskich, dostępnej przestrzeni ładunkowej wciąż brakuje. W tej sytuacji zespół Dachser Air & Sea Logistics spodziewa się intensywnego szczytu sezonu w czwartym kwartale br. z dużym zapotrzebowaniem na zwiększone zdolności przewozowe.

„Zakładamy, że szczyt sezonu we frachcie lotniczym będzie koncentrował się na produktach z Azji, zwłaszcza z Chin i Hongkongu” - mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight  w DACHSER. „Spodziewamy się, że największy wzrost popytu nastąpi od połowy października do grudnia, zwłaszcza w Azji, gdzie przemysł ponownie nabiera tempa”. Aby sprostać rynkowemu zapotrzebowaniu, tej jesieni Dachser ponownie oferuje własne, dedykowane połączenia cargo. Od połowy października Boeing 747-400 raz w tygodniu będzie między Frankfurtem a Szanghajem. Dachser obsługuje dystrybucję w całej Europie za pośrednictwem Frankfurt Gateway i własnej, ogólnoeuropejskiej sieci drogowej.

Produkt premium na obecne warunki

Dachser Air & Sea Logistics już po raz trzeci realizuje ten projekt. Stałe terminy tranzytu sprawiają, że usługa jest niezawodna i umożliwia klientom planowanie z wyprzedzeniem. Łącząc sieci logistyki drogowej, lotniczej i morskiej, Dachser jest w stanie szybko reagować na zmieniające się sytuacje na trasach w Europie i przyspieszyć procesy odbioru i dostawy.

Jak podsumowuje Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska: „Dzięki elastyczności globalnej sieci jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania „nowej normalności” i możemy zaoferować naszym klientom solidne i niezawodne rozwiązanie zwiększające możliwości przewozowe w obecnych warunkach rynkowych. Jest to kluczowe, zwłaszcza że we wrześniu Chiny odnotowały największy w tym roku wzrost importu, a eksport utrzymał silny trend zwyżkowy”

Wartość eksportu Chin była we wrześniu o 9,9 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu 2019 r. Dobrą informacją dla polskich przedsiębiorców jest znacznie wyższy od oczekiwanego wzrost wartości importu Chin, który we wrześniu wyniósł o 13,2 proc. więcej niż przed rokiem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport ID Logistics: bardzo dobre wyniki i szybki rozwój w 2023 r. Biuro prasowe
2024-03-27 | 16:00

ID Logistics: bardzo dobre wyniki i szybki rozwój w 2023 r.

ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, podsumował wyniki finansowe za 2023 rok. Grupa osiągnęła wzrost przychodów o 10,7% do 2,74 mld euro i podstawowego dochodu
Transport BERGER Bau wyremontuje historyczny dworzec w Oleśnicy
2024-03-27 | 09:00

BERGER Bau wyremontuje historyczny dworzec w Oleśnicy

Oleśnica to miasto o bogatej historii i znaczącym potencjale rozwojowym. Stąd w ramach dążenia do poprawy infrastruktury transportowej oraz zachowania dziedzictwa kulturowego miasta,
Transport Ambitne cele redukcyjne dla transportu ciężkiego – raport EFL o bezemisyjności
2024-03-26 | 08:00

Ambitne cele redukcyjne dla transportu ciężkiego – raport EFL o bezemisyjności

Już od dłuższego czasu transport jest przedmiotem uwagi instytucji unijnych w kontekście przeciwdziałania zmianom klimatycznym. I choć ciężarówki i autobusy stanowią zaledwie 2%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.