Komunikaty PR

DACHSER gotowy na szczyt sezonu. Firma poszerza ofertę połączeń czarterowych

2020-10-20  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Dachser ponownie zwiększa możliwości przewozowe w szczycie sezonu. Dostawca usług logistycznych po raz kolejny uruchomił własne połączenia czarterowe między Azją a Europą.  Od połowy października na trasie Frankfurt-Shanghai-Frankfurt będzie latał jeden dodatkowy frachtowiec B747 tygodniowo. Skorzystają na tym również polskie przedsiębiorstwa.

Sytuacja w sektorze produkcyjnym się poprawia - Chiny, które są dla Polski drugim największym partnerem handlowym, wróciły na ścieżkę wzrostu. Tym samym popyt na fracht lotniczy rośnie z miesiąca na miesiąc. Jednak ze względu na zmniejszoną liczbę połączeń pasażerskich, dostępnej przestrzeni ładunkowej wciąż brakuje. W tej sytuacji zespół Dachser Air & Sea Logistics spodziewa się intensywnego szczytu sezonu w czwartym kwartale br. z dużym zapotrzebowaniem na zwiększone zdolności przewozowe.

„Zakładamy, że szczyt sezonu we frachcie lotniczym będzie koncentrował się na produktach z Azji, zwłaszcza z Chin i Hongkongu” - mówi Timo Stroh, Head of Global Air Freight  w DACHSER. „Spodziewamy się, że największy wzrost popytu nastąpi od połowy października do grudnia, zwłaszcza w Azji, gdzie przemysł ponownie nabiera tempa”. Aby sprostać rynkowemu zapotrzebowaniu, tej jesieni Dachser ponownie oferuje własne, dedykowane połączenia cargo. Od połowy października Boeing 747-400 raz w tygodniu będzie między Frankfurtem a Szanghajem. Dachser obsługuje dystrybucję w całej Europie za pośrednictwem Frankfurt Gateway i własnej, ogólnoeuropejskiej sieci drogowej.

Produkt premium na obecne warunki

Dachser Air & Sea Logistics już po raz trzeci realizuje ten projekt. Stałe terminy tranzytu sprawiają, że usługa jest niezawodna i umożliwia klientom planowanie z wyprzedzeniem. Łącząc sieci logistyki drogowej, lotniczej i morskiej, Dachser jest w stanie szybko reagować na zmieniające się sytuacje na trasach w Europie i przyspieszyć procesy odbioru i dostawy.

Jak podsumowuje Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska: „Dzięki elastyczności globalnej sieci jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania „nowej normalności” i możemy zaoferować naszym klientom solidne i niezawodne rozwiązanie zwiększające możliwości przewozowe w obecnych warunkach rynkowych. Jest to kluczowe, zwłaszcza że we wrześniu Chiny odnotowały największy w tym roku wzrost importu, a eksport utrzymał silny trend zwyżkowy”

Wartość eksportu Chin była we wrześniu o 9,9 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu 2019 r. Dobrą informacją dla polskich przedsiębiorców jest znacznie wyższy od oczekiwanego wzrost wartości importu Chin, który we wrześniu wyniósł o 13,2 proc. więcej niż przed rokiem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS. Biuro prasowe
2024-07-28 | 10:00

Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS.

Sytuacja w polskiej branży TLS nie poprawiła się, a wręcz przeciwnie. Patrząc na dane Krajowego Rejestru Długów, rosnącą ilość strajków oraz zwolnień, nawet w dużych
Transport Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich
2024-07-25 | 15:00

Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich

Olimpiady są jedną z największych imprez sportowych na świecie, a za kulisami jedną z najbardziej złożonych operacji logistycznych, wymagającą precyzyjnego planowania, realizacji i
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.