Dachser pomaga w walce z COVID-19
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
DACHSER Air & Sea Logistics przetransportował 3,25 miliona maseczek ochronnych z Meksyku do Niemiec. Następnie DACHSER Road Logistics dostarczył je do różnych szpitali.
DACHSER Air & Sea Logistics, część globalnego operatora logistycznego zajmująca się transportem lotniczym i morskim, przetransportował 3,25 miliona maseczek FFP-3 z Meksyku do Frankfurtu specjalnie wyczarterowanym Boeingiem 787. Jeszcze przed lądowaniem lotnisko we Frankfurcie było w pełni przygotowane do priorytetowej obsługi naziemnej. Następnie towar został wyładowany, przekazany do terminala importowego DACHSER i za pośrednictwem sieci transportu drogowego rozdystrybuowany do szpitali w całych Niemczech.
„Nasze zespoły w Meksyku i Niemczech osiągnęły wyjątkowe wyniki. W tych pełnych wyzwań czasach Dachser zadziałał znakomicie” - mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.
Dachser Air & Sea Logistics organizuje obecnie różnorodne inteligentne rozwiązania czarterowe, aby odpowiadać na potrzeby transportowe klientów nawet w trudnych warunkach rynkowych. Oprócz trasy Meksyk - Frankfurt Dachser obsługuje także trasy Frankfurt - Szanghaj oraz Chicago - Frankfurt i z powrotem.
„Dzięki bliskiej współpracy z naszą siecią transportu drogowego możemy zaoferować klientom zintegrowane podejście od nadawcy do odbiorcy z jednego źródła” - mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający European Logistics Germany, odpowiedzialny za niemiecki biznes Dachser w zakresie obsługi towarów przemysłowych.
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Raport EFL o flotach firmowych w MŚP: „nie będziemy jeździć mniej, a inaczej”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.