Komunikaty PR

Dassault Systèmes przedstawia 3DEXPERIENCE Edu

2020-10-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Firma Dassault Systèmes zaprezentowała 3DEXPERIENCE Edu, który ma pomóc studentom i profesjonalistom w rozwijaniu kwalifikacji zawodowych ukierunkowanych na zrównoważony rozwój. Przy pomocy 3DEXPERIENCE Edu firma Dassault Systèmes ma zamiar odegrać ważną rolę we wspieraniu pracowników przyszłości przez stworzenie na platformie 3DEXPERIENCE nie tylko nowych możliwości edukacyjnych, ale także zapewnienie płaszczyzny do komunikacji i współpracy między uczelniami i przemysłem w celu zwiększenia szans na zatrudnienie.

3DEXPERIENCE Edu w połączeniu z platformą 3DEXPERIENCE ma dostarczać m.in. publikacje dotyczące konkretnych umiejętności, sprzyjać nawiązywaniu współpracy i tworzeniu centrów edukacyjnych, angażować studentów w wyzwania i konkursy związane ze zrównoważonym rozwojem oraz oferować nowe portfolio doświadczeń edukacyjnych i certyfikacji dla profesjonalistów. Programy i udostępnione zasoby będą sprzyjać rozwojowi w kierunku nowych ról oraz umiejętności, budowania relacji między uczelniami i biznesem w celu wdrażania nowych technologii w przemyśle oraz przekształcania metod edukacji przez nauczanie bazujące na doświadczeniach.

Badania wykazały rozdźwięk między akademickimi programami nauczania, a kwalifikacjami pożądanymi na rynku pracy. Z kolei pandemia COVID-19 podkreśliła znaczenie inicjatyw związanych z przekwalifikowywaniem, podnoszeniem kompetencji i szkoleniami, które warunkują skuteczną transformację w firmach oraz instytucjach edukacyjnych. Nową normą edukacyjną staje się nauczanie hybrydowe. Skuteczność nauczania bazuje na zaangażowaniu uczestników, niezależnie czy ma ono formę tradycyjną czy online. Nauczanie bazujące na doświadczeniach pozwala aktywnie rozwijać umiejętności podczas pracy przy projektach i współpracy zarówno z innymi studentami, jak również ekspertami i mentorami.

– W dobie pandemii COVID-19 ludzie muszą przystosować się do nowych metod pracy, a firmy powinny nie tylko przygotować swoich pracowników do pełnienia i obsady nowych ról oraz stanowisk, ale także wyszukiwać pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje. Firmy muszą współpracować z uczelniami, aby ograniczyć rozdźwięk pomiędzy potrzebami biznesowymi a programami nauczania – mówi Florence Verzelen, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu, stosunków międzynarodowych i potencjału ludzkiego. – Od lat jesteśmy partnerem strategicznym wielu gałęzi przemysłu, dzięki czemu doskonale wiemy, jakie umiejętności i kwalifikacje są najbardziej pożądane na rynku pracy. 3DEXPERIENCE Edu zapewnia pracownikom przyszłości niezbędną wiedzę oraz know-how. Możemy angażować ludzi i rewolucjonizować sposoby przyswajania i przekazywania wiedzy oraz dzielenia się nią w celu tworzenia innowacji ukierunkowanych na zrównoważony rozwój.

3DEXPERIENCE Edu bazuje na wiedzy i doświadczeniu Dassault Systèmes zdobytym przez dziesięciolecia współpracy z firmami z 11 branż. Zgromadzone w nim informacje pomogą co roku nie tylko pięciu milionom studentów w różnym wieku, ale także uczelniom, firmom i profesjonalistom, którym zależy na zdobywaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności lub zwiększaniu szans na zatrudnienie. Wsparcie obejmuje pakiety edukacyjne dla organizacji na całym świecie w czasie lockdownów COVID-19 oraz współpracę z takimi instytucjami, jak Re-Engineering Australia Foundation, Arts et Métiers ParisTech, Illinois Institute of Technology i Światowe Forum Ekonomiczne.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.