Dassault Systèmes na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes zademonstruje kluczową rolę platformy 3DEXPERIENCE w transformacji przemysłu lotniczego i obronnego podczas Międzynarodowych Targów Lotniczych w Farnborough, odbywających się w dniach 18-22 lipca 2022 br. w Farnborough w Anglii.
Odwiedzający stoisko C207-208 mogą dowiedzieć się, w jaki sposób platforma 3DEXPERIENCE zapewnia ujednolicone środowisko, które łączy wszystkich interesariuszy w ramach doświadczenia wirtualnego bliźniaka i umożliwia kształtowanie nowej ery zrównoważonych innowacji. To szczególnie ważne w trakcie rozwoju branży w kierunku lotnictwa niskoemisyjnego, zwiększenia zwinnej produkcji, modernizacji obronności, przyspieszenia innowacji kosmicznych i podnoszenia kwalifikacji kadr.
Obecny na targach David Ziegler, wiceprezes ds. przemysłu lotniczego i obronnego w Dassault Systèmes, omówi rozwiązania, które pomogą sprostać współczesnym wyzwaniom. Opowie o tym, jak możemy wpłynąć na zarządzanie rosnącą liczbą satelitów krążących wokół Ziemi, rozwój połączonych suwerennych systemów obronnych, wdrożenie wodoru jako paliwa lotniczego dla lotnictwa komercyjnego, odkrywanie nieba na nowo dzięki miejskiej mobilności lotniczej oraz produkcję w tempie odpowiadającym potrzebom rynku.
Wpływ platformy 3DEXPERIENCE na transformację branży będzie również widoczny za pośrednictwem wielu jej klientów, prezentujących swoje rozwiązania na wydarzeniu – od liderów branży, takich jak Airbus, Boeing czy Dassault Aviation po wschodzących innowatorów, jak Boom Supersonic i Vertical Aerospace.
Dassault Systèmes od 40 lat jest katalizatorem największych osiągnięć technologicznych w branży. Począwszy od pierwszego samolotu całkowicie zaprojektowanego i opracowanego cyfrowo, przez rozwój eVTOL, drony, po loty zasilane energią słoneczną. Obecnie oprogramowanie firmy jest wykorzystywane do tworzenia nowych sektorów przemysłu i przekształcania już istniejących. Sprzyja także odrodzeniu branży dzięki rozwiązaniom świadomym ekologicznie oraz takim, które sprostają wyzwaniom związanym ze zjawiskiem starzenia się pracowników czy dynamicznym warunkom rynkowym.
Więcej informacji na temat obecności Dassault Systèmes na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough 2022 znajduje się pod linkiem:
https://events.3ds.com/farnborough-international-airshow-2022

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.