DataArt otwiera nową filię w Dubaju
DataArt, globalna firma doradztwa technologicznego, mająca dwa biura w Polsce – we Wrocławiu i Lublinie, ogłosiła powstanie nowej filii w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na jej czele stanął Igor Kozhurenko.
Nowa filia będzie wspierać rozwijający się biznes DataArt na terenie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Biuro w Dubaju będzie oferowało klientom pełny zakres usług, począwszy od sprzedaży do strategicznego doradztwa technologicznego, jak również zarządzania projektem i bieżącym wsparciem.
Igor Kozhurenko został mianowany Dyrektorem Zarządzającym DataArt na Bliskim Wschodzie. Posiadając ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie rozwoju, dostarczania, sprzedaży i zarządzania oprogramowaniem, Igor koncentruje się na kompleksowym dostarczaniu innowacyjnych technologii, które pomogą klientowi sprostać złożonym wyzwaniom biznesowym i technicznym.
- Postrzegam Zjednoczone Emiraty Arabskie jako centralny punkt globalnej innowacji technologicznej i jestem podekscytowany możliwością wykorzystania naszej wiedzy w tym regionie. W ciągu ostatniej dekady, Dubaj został uznany za wyjątkowy ośrodek dla międzynarodowego biznesu - powiedział Igor Kozhurenko. Zauważył również, że filia w Dubaju pozwoli DataArt oferować swoje usługi klientom szczególnie w zakresie transformacji cyfrowej, sztucznej inteligencji oraz rozwiązań w chmurze.
- Obecność na lokalnym rynku jest dla nas bardzo ważna, aby osiągnąć nasz długofalowy cel, jakim jest osiągnięcie statusu najlepszego partnera technologicznego dla firm z Bliskiego Wschodu – powiedział Igor Kozhurenko.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.