DataArt sprawdzi jakość życiorysu
DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym na skalę globalną, uruchomiła CV Duck, usługę pozwalającą na weryfikację CV programistów. Eksperci HR i redaktorzy poprawiają błędy i poradzą, jak ustrukturyzować dokument, opisać doświadczenie i umiejętności zawodowe.
Usługa wystartowała w 2019 roku, jednak na początku działała tylko na Ukrainie i w Rosji. W 2020 roku na liście pojawiły się kolejne kraje; głównie te, w których znajdują się centra rozwoju oprogramowania DataArt. Teraz obejmuje również Polskę, Bułgarię, Armenię i inne kraje Unii Europejskiej, Argentynę, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.
Aby uzyskać rekomendacje, wystarczy przesłać własną wersję dokumentu na cvduck.pro. Po około dziesięciu dniach, użytkownik serwisu otrzyma zredagowaną wersję CV z komentarzami rekrutera i redaktora. Eksperci udzielają rekomendacji dotyczących treści (struktura, objętość, format prezentacji, dostępność ważnych danych itp.) i formy - sprawdzają styl, pisownię i interpunkcję w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim. W przeciwieństwie do innych serwisów, wszystkie komentarze w CV Duck są pisane przez specjalistów DataArt, a nie zautomatyzowany system.
Pod względem specjalizacji, CV Duck jest szczególnie popularny wśród inżynierów QA, którzy stanowią 14 proc. wszystkich zgłoszeń. 13 proc. CV zostało przesłanych przez programistów JavaScript, 12,5 proc. - przez Project Managerów, a nieco ponad 7 proc. - przez programistów Java.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.