Deepcool DQ-M-V2L - nowe zasilacze klasy premium
Deepcool DQ-M-V2L to seria zasilaczy adresowana do najbardziej wymagających użytkowników. Mają one zapewnić stabilne, niezawodne i efektywne zasilanie. Do tego są w pełni modularne i objęte dziesięcioletnią gwarancją producenta.
Na początek producent przygotował trzy zasilacze. Są to Deepcool DQ650-M-V2L, DQ750-M- V2L i DQ850-M-V2L, które oferują, odpowiednio, 650 W, 750 W i 850 W mocy. Wszystkie konstrukcje są w pełni modularne. Oznacza to brak zbędnego okablowania w obudowie, co ułatwia utrzymanie porządku i sprzyja cyrkulacji powietrza. Zasilacze charakteryzują się typową efektywnością przekraczającą 90%, co potwierdzają to uzyskane certyfikaty 80 Plus Gold.
Producent podkreśla w swoich materiałach wysoką jakość zastosowanych komponentów i samego procesu produkcji. Zasilacze Deepcool mają wykorzystywać wyłącznie japońskie kondensatory certyfikowane do pracy w temperaturach do 105 stopni Celsjusza. Na pokładzie znalazły się także konwertery DC-DC, układy rezonansowe LLC i podwójne filtry przeciwzakłóceniowe EMI. To wszystko ma się pozytywnie przełożyć na czystość i stabilność generowanych napięć.
Zasilacze z serii Deepcool DQ-M-V2L mają także odznaczać się wysoką kulturą pracy. Obieg powietrza wewnątrz omawianych jednostek wymuszają wentylatory o średnicy 120 mm z łożyskami HDB. Powinno to zaowocować niskim natężeniem generowanego hałasu. Prędkość wentylatorów zmienia się wraz z temperaturą wewnątrz zasilacza. Przy niewielkim obciążeniu spada ona do minimum, a wraz z nią szum tłoczonego powietrza.
Zasilacze Deepcool DQ są wyposażone w aktywne układy PFC i komplet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP). Wszystkie modele mają po dwa przewody EPS (4+4 pin) i po cztery wtyczki PCI-E (6+2 pin). Miłośnicy podkręcania i systemów z kilkoma kartami graficznymi powinni więc być usatysfakcjonowani.
Zasilacze Deepcool DQ-M-V2L powinny pojawić się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Każdy z nich jest objęty dziesięcioletnią gwarancją producenta. Ich sugerowane ceny będą kształtowały się następująco:
- Deepcool DQ650-M-V2L o mocy 650 W - około 440 zł;
- Deepcool DQ750-M-V2L o mocy 750 W - około 490 zł (dostępne w wersji czarnej i białej);
- Deepcool DQ850-M-V2L o mocy 850 W - około 530 zł.
Dane techniczne:
- wymiary: 150 x 160 x 86 mm
- sprawność: typowa >90%, certyfikat 80 Plus Gold
- zgodność ze standardem ATX: v2.31
- wentylator: 120 x 120 mm, łożyska HDB
- PFC: aktywne
- zabezpieczenia: OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP
- okablowanie: w pełni modularne

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.