Dekpol Deweloper stawia na Wyspę Sobieszewską
Dekpol Deweloper wprowadził do sprzedaży dwie nowe inwestycje obejmujące łącznie 76 lokali. Lazur Park i Villa Neptun powstaną na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Obydwa projekty łączy kameralna i nowoczesna zabudowa oraz wyjątkowa lokalizacja blisko nadbałtyckiej plaży i nabrzeża Martwej Wisły, co powoduje że nieruchomości są niezwykle atrakcyjne. Inwestycja Lazur Park przeznaczona jest na cele mieszkaniowe, a Villa Neptun oferuje lokale pod wynajem, ale można je również zakupić na własny użytek.
Wyspa Sobieszewska jest jednym z ciekawszych regionów Trójmiasta zarówno pod kątem walorów krajobrazowych, jak również pod względem dostępnej infrastruktury. Obszar słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu i jednocześnie jest ostoją dzikiej przyrody - na jego terenie znajdują się aż dwa rezerwaty: Ptasi Raj i Mewia Łacha. To wszystko powoduje rosnącą „modę” na Sobieszewo.
Bezpieczne i stałe połączenie Wyspy z lądem zapewnia wybudowany pod koniec 2018 roku Most Sobieszewski. Do tętniącego życiem centrum Gdańska jest stąd tylko 20 minut jazdy samochodem. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu Dekpol Deweloper zdecydował się zrealizować swoje dwa kolejne projekty.
Przy ul. Kwiatowej, tylko 1 km od nadmorskiej plaży, powstanie Lazur Park, w którym znajdzie się 36 mieszkań o powierzchni od 27 mkw. do 58 mkw. Natomiast przy ul. Nadwiślańskiej, w pobliżu Przystani Tramwaju Wodnego nad brzegiem Martwej Wisły, powstanie Villa Neptun, w ofercie której jest 40 apartamentów pod wynajem o powierzchni od 28 mkw. do 58 mkw. Obydwie inwestycje, poza kameralną zabudową i lokalizacją w Gdańsku Sobieszewie, łączy nowoczesna architektura, w której przeważają duże przeszklenia, a każdy z lokali ma zapewnioną dodatkową przestrzeń w postaci ogródka lub balkonu. W przypadku Villi Neptun na szczególną uwagę zasługują tarasy o imponującej powierzchni blisko 100 mkw. należące do apartamentów z antresolą położonych na ostatnich kondygnacjach budynków. W przypadku Lazur Park uwagę przykuwa wyjątkowa strefa rekreacyjna obejmująca salę bilardowo-kinową do dyspozycji mieszkańców i ich gości.
Projekty obydwu inwestycji uwzględniają ogólnodostępne tereny wypoczynkowe ze starannie zaprojektowaną zielenią, ławkami i innymi elementami małej architektury, a także naziemne miejsca postojowe, w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest Dekpol S.A., a za projekt odpowiada pracownia Architonika - Projektowanie Architektoniczne Twardowski Marek. Termin oddania do użytku Lazur Park oraz Villi Neptun planowany jest na II połowę 2021 roku.
Ceny mieszkań w Lazur Park wynoszą od 317 tys. do 536 tys. zł brutto. Ze względu na mieszkaniowy charakter inwestycji zastosowany jest 8% VAT. Z kolei w inwestycji Villa Neptun ceny apartamentów pod wynajem kształtują się od 387,5 do 686,5 tys. zł brutto. W tej inwestycji lokale objęte są 23% stawką VAT.
Więcej informacji nt. obydwu projektów znaleźć można na stronach:
https://dekpol.pl/mieszkania/lazur-park/
https://dekpol.pl/mieszkania/villa-neptun/

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.