Dekpol zawiesił wiechę na budowie nowoczesnej ocynkowni
Dekpol zakończył pierwszy etap budowy nowoczesnej ocynkowni przeznaczonej dla firmy Inter Metal. Inwestycja osiągnęła stan surowy i na szczycie budynku została zawieszona tradycyjna wiecha. Oddanie do użytkowania zaawansowanej technologicznie hali produkcyjnej o łącznej powierzchni ponad 6 000 m2 planowane jest w trzecim kwartale br.
Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się na budowie nowoczesnej hali, przeznaczonej dla firmy Inter Metal wchodzącej w skład Grupy Saferoad. Inwestora reprezentował Grzegorz Bagiński, Prezes Saferoad Sp. z o.o., Prezes Iner Metalu Maciej Kaczalski oraz inni goście. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele Generalnego Wykonawcy czyli firmy Dekpol: Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji Rozwoju oraz Rafał Glaza, Dyrektor Techniczny.
- Dzięki zaawansowanej technologii przygotowywany obiekt będzie najnowocześniejszą ocynkownią w naszym kraju, a nawet Europy - podkreślił Marek Mazurowski, Kierownik Budowy.
Prezes Kaczalski uroczyście przywitał gości i podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele biura projektowego DCS oraz inżynier firmy Transprojekt, która nadzoruje projekt. W swojej wypowiedzi poinformował i zapewnił, że inwestycja jest w pełni bezpieczna dla środowiska i sąsiadów w otoczeniu. Firma Inter Metal przy wszystkich swoich projektach stawia na bezpieczeństwo. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które pozwoli utrzymać Firmie Inter Metal również wysoką dynamikę rozwoju – powiedział Prezes Kaczalski.
- Pomimo pandemii Covid-19 realizacja projektu odbywa się zgodnie z planem. Wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa pracy na budowie, dzięki którym planujemy zakończyć realizację inwestycji zgodnie z założonym harmonogramem. Zawieszenie wiechy jest tradycyjnym kamieniem milowym każdej inwestycji. Przed nami druga część projektu do której przystępujemy z pełną determinacją – powiedział Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Dekpol S.A.
W ramach realizowanego projektu powstaje ocynkownia ogniowa z wewnętrznymi instalacjami oraz część socjalno-biurowa składająca się z trzech niezależnych budynków. Zlecenie obejmuje również wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej oraz aranżacje terenów zielonych o powierzchni ponad 12 0000 m².
Obiekt będzie przeznaczony do nakładania powłoki cynku na stal, celem zabezpieczenia antykorozyjnego wyrobów stalowych. Hala produkcyjna zostanie wyposażona w najgłębsze wanny cynkownicze w kraju, które pozwolą na cynkowanie około 100 000 ton stali rocznie. Hala posiada również nowoczesny, innowacyjny system pracy suwnic. Zakończenie budowy oraz przekazanie obiektu inwestorowi ma nastąpić w III kwartale 2020 r.
Inter Metal Sp. z o.o. jest największym producentem barier energochłonnych w Polsce oraz jednym z największych producentów barier energochłonnych w Europie. To producent z 25-letnim doświadczeniem.
Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.