Dekpol zawiesił wiechę na budowie nowoczesnej ocynkowni
Dekpol zakończył pierwszy etap budowy nowoczesnej ocynkowni przeznaczonej dla firmy Inter Metal. Inwestycja osiągnęła stan surowy i na szczycie budynku została zawieszona tradycyjna wiecha. Oddanie do użytkowania zaawansowanej technologicznie hali produkcyjnej o łącznej powierzchni ponad 6 000 m2 planowane jest w trzecim kwartale br.
Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się na budowie nowoczesnej hali, przeznaczonej dla firmy Inter Metal wchodzącej w skład Grupy Saferoad. Inwestora reprezentował Grzegorz Bagiński, Prezes Saferoad Sp. z o.o., Prezes Iner Metalu Maciej Kaczalski oraz inni goście. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele Generalnego Wykonawcy czyli firmy Dekpol: Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji Rozwoju oraz Rafał Glaza, Dyrektor Techniczny.
- Dzięki zaawansowanej technologii przygotowywany obiekt będzie najnowocześniejszą ocynkownią w naszym kraju, a nawet Europy - podkreślił Marek Mazurowski, Kierownik Budowy.
Prezes Kaczalski uroczyście przywitał gości i podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele biura projektowego DCS oraz inżynier firmy Transprojekt, która nadzoruje projekt. W swojej wypowiedzi poinformował i zapewnił, że inwestycja jest w pełni bezpieczna dla środowiska i sąsiadów w otoczeniu. Firma Inter Metal przy wszystkich swoich projektach stawia na bezpieczeństwo. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które pozwoli utrzymać Firmie Inter Metal również wysoką dynamikę rozwoju – powiedział Prezes Kaczalski.
- Pomimo pandemii Covid-19 realizacja projektu odbywa się zgodnie z planem. Wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa pracy na budowie, dzięki którym planujemy zakończyć realizację inwestycji zgodnie z założonym harmonogramem. Zawieszenie wiechy jest tradycyjnym kamieniem milowym każdej inwestycji. Przed nami druga część projektu do której przystępujemy z pełną determinacją – powiedział Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Dekpol S.A.
W ramach realizowanego projektu powstaje ocynkownia ogniowa z wewnętrznymi instalacjami oraz część socjalno-biurowa składająca się z trzech niezależnych budynków. Zlecenie obejmuje również wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej oraz aranżacje terenów zielonych o powierzchni ponad 12 0000 m².
Obiekt będzie przeznaczony do nakładania powłoki cynku na stal, celem zabezpieczenia antykorozyjnego wyrobów stalowych. Hala produkcyjna zostanie wyposażona w najgłębsze wanny cynkownicze w kraju, które pozwolą na cynkowanie około 100 000 ton stali rocznie. Hala posiada również nowoczesny, innowacyjny system pracy suwnic. Zakończenie budowy oraz przekazanie obiektu inwestorowi ma nastąpić w III kwartale 2020 r.
Inter Metal Sp. z o.o. jest największym producentem barier energochłonnych w Polsce oraz jednym z największych producentów barier energochłonnych w Europie. To producent z 25-letnim doświadczeniem.
Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.