Delock: dysk przenośny na miarę potrzeb? Zrób to sam!
Delock 42620 to nowa propozycja niemieckiej marki dla osób, które nie chcą niczego pozostawiać przypadkowi. Obudowa wyposażona w interfejs USB-C pozwala na montaż dowolnego nośnika NVMe. Dzięki temu użytkownik może wybrać pamięć, która najlepiej spełnia jego potrzeby.
Obudowa zewnętrzna Delock 42620 to kompaktowa konstrukcja wykonana z przezroczystego tworzywa. Pozwala ono na łatwy podgląd jaka pamięć jest aktualnie zamontowana. Wnętrze mierzącej nieco ponad dziesięć centymetrów obudowy jest przystosowane do obsługi nośników NVMe PCIe w postaci kart M.2 o długościach 2280, 2260, 2242 i 2230 z kluczami typu M lub B+M.
Obudowa Delock 42620 wykorzystuje kontroler JMicron JMS583 i pozwala na przesył danych w tempie do 10 Gbps. Takie transfery powinny w pełni zadowolić osoby, które na co dzień operują na dużych plikach. Montaż wideo w jakości 4K60 czy praca z ogromnymi projektami graficznymi raczej nie będą tu żadnym wyzwaniem, o ile wewnątrz znajdzie się odpowiednio szybki nośnik.
Obudowa na dysk zewnętrzny Delock 42620 została wyposażona w interfejs USB typu C (USB 3.2 gen 2). Wraz z nią użytkownik otrzymuje przewody USB-C do USB-C oraz USB-C do USB typu A, dzięki którym można ją bezproblemowo podłączyć do większości komputerów. W zestawie są także niezbędne akcesoria jak śrubokręt czy termopad, który pozwala na odprowadzanie ciepła do wbudowanego radiatora.
Obudowa na dysk SSD Delock 42620 jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje około 200 zł.
Dane techniczne:
- model: 42620
- wymiary: 108 x 34 x 12 mm
- obsługiwane nośniki: M.2 w formatach 2280, 2260, 2242 oraz 2230 z kluczem M lub z kluczem B+M, opartymi na technologii PCIe (NVMe)
- maksymalna wysokość komponentów zamocowanych na module: 1,5 mm montowane po obu stronach płytki drukowanej
- chipset: JMicron JMS583
- interfejs: USB typu C, żeński (USB 3.2 Gen 2)
- obsługiwane standardy: Hot Plug, Plug & Play
Wymagania systemowe
- Android 9.0 lub nowszy
- Chrome OS 75.0 lub nowszy
- Linux z jądrem 3.18 lub nowszym
- MacOS 10.14.5 lub nowszy
- Windows 7/8.1/10
- PC lub notebook z portem USB typu C lub USB typu A
Zawartość opakowania
- kieszeń zewnętrzna M.2
- śrubokręt
- przewód USB-C do USB-C o długości ok. 50 cm
- przewód USB-C do USB typu A o długości ok. 50 cm
- okładziny termiczne
- materiały montażowe
- instrukcja obsługi
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.