Delock: dysk przenośny na miarę potrzeb? Zrób to sam!
Delock 42620 to nowa propozycja niemieckiej marki dla osób, które nie chcą niczego pozostawiać przypadkowi. Obudowa wyposażona w interfejs USB-C pozwala na montaż dowolnego nośnika NVMe. Dzięki temu użytkownik może wybrać pamięć, która najlepiej spełnia jego potrzeby.
Obudowa zewnętrzna Delock 42620 to kompaktowa konstrukcja wykonana z przezroczystego tworzywa. Pozwala ono na łatwy podgląd jaka pamięć jest aktualnie zamontowana. Wnętrze mierzącej nieco ponad dziesięć centymetrów obudowy jest przystosowane do obsługi nośników NVMe PCIe w postaci kart M.2 o długościach 2280, 2260, 2242 i 2230 z kluczami typu M lub B+M.
Obudowa Delock 42620 wykorzystuje kontroler JMicron JMS583 i pozwala na przesył danych w tempie do 10 Gbps. Takie transfery powinny w pełni zadowolić osoby, które na co dzień operują na dużych plikach. Montaż wideo w jakości 4K60 czy praca z ogromnymi projektami graficznymi raczej nie będą tu żadnym wyzwaniem, o ile wewnątrz znajdzie się odpowiednio szybki nośnik.
Obudowa na dysk zewnętrzny Delock 42620 została wyposażona w interfejs USB typu C (USB 3.2 gen 2). Wraz z nią użytkownik otrzymuje przewody USB-C do USB-C oraz USB-C do USB typu A, dzięki którym można ją bezproblemowo podłączyć do większości komputerów. W zestawie są także niezbędne akcesoria jak śrubokręt czy termopad, który pozwala na odprowadzanie ciepła do wbudowanego radiatora.
Obudowa na dysk SSD Delock 42620 jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje około 200 zł.
Dane techniczne:
- model: 42620
- wymiary: 108 x 34 x 12 mm
- obsługiwane nośniki: M.2 w formatach 2280, 2260, 2242 oraz 2230 z kluczem M lub z kluczem B+M, opartymi na technologii PCIe (NVMe)
- maksymalna wysokość komponentów zamocowanych na module: 1,5 mm montowane po obu stronach płytki drukowanej
- chipset: JMicron JMS583
- interfejs: USB typu C, żeński (USB 3.2 Gen 2)
- obsługiwane standardy: Hot Plug, Plug & Play
Wymagania systemowe
- Android 9.0 lub nowszy
- Chrome OS 75.0 lub nowszy
- Linux z jądrem 3.18 lub nowszym
- MacOS 10.14.5 lub nowszy
- Windows 7/8.1/10
- PC lub notebook z portem USB typu C lub USB typu A
Zawartość opakowania
- kieszeń zewnętrzna M.2
- śrubokręt
- przewód USB-C do USB-C o długości ok. 50 cm
- przewód USB-C do USB typu A o długości ok. 50 cm
- okładziny termiczne
- materiały montażowe
- instrukcja obsługi

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.