Delock: dysk przenośny na miarę potrzeb? Zrób to sam!
Delock 42620 to nowa propozycja niemieckiej marki dla osób, które nie chcą niczego pozostawiać przypadkowi. Obudowa wyposażona w interfejs USB-C pozwala na montaż dowolnego nośnika NVMe. Dzięki temu użytkownik może wybrać pamięć, która najlepiej spełnia jego potrzeby.
Obudowa zewnętrzna Delock 42620 to kompaktowa konstrukcja wykonana z przezroczystego tworzywa. Pozwala ono na łatwy podgląd jaka pamięć jest aktualnie zamontowana. Wnętrze mierzącej nieco ponad dziesięć centymetrów obudowy jest przystosowane do obsługi nośników NVMe PCIe w postaci kart M.2 o długościach 2280, 2260, 2242 i 2230 z kluczami typu M lub B+M.
Obudowa Delock 42620 wykorzystuje kontroler JMicron JMS583 i pozwala na przesył danych w tempie do 10 Gbps. Takie transfery powinny w pełni zadowolić osoby, które na co dzień operują na dużych plikach. Montaż wideo w jakości 4K60 czy praca z ogromnymi projektami graficznymi raczej nie będą tu żadnym wyzwaniem, o ile wewnątrz znajdzie się odpowiednio szybki nośnik.
Obudowa na dysk zewnętrzny Delock 42620 została wyposażona w interfejs USB typu C (USB 3.2 gen 2). Wraz z nią użytkownik otrzymuje przewody USB-C do USB-C oraz USB-C do USB typu A, dzięki którym można ją bezproblemowo podłączyć do większości komputerów. W zestawie są także niezbędne akcesoria jak śrubokręt czy termopad, który pozwala na odprowadzanie ciepła do wbudowanego radiatora.
Obudowa na dysk SSD Delock 42620 jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje około 200 zł.
Dane techniczne:
- model: 42620
- wymiary: 108 x 34 x 12 mm
- obsługiwane nośniki: M.2 w formatach 2280, 2260, 2242 oraz 2230 z kluczem M lub z kluczem B+M, opartymi na technologii PCIe (NVMe)
- maksymalna wysokość komponentów zamocowanych na module: 1,5 mm montowane po obu stronach płytki drukowanej
- chipset: JMicron JMS583
- interfejs: USB typu C, żeński (USB 3.2 Gen 2)
- obsługiwane standardy: Hot Plug, Plug & Play
Wymagania systemowe
- Android 9.0 lub nowszy
- Chrome OS 75.0 lub nowszy
- Linux z jądrem 3.18 lub nowszym
- MacOS 10.14.5 lub nowszy
- Windows 7/8.1/10
- PC lub notebook z portem USB typu C lub USB typu A
Zawartość opakowania
- kieszeń zewnętrzna M.2
- śrubokręt
- przewód USB-C do USB-C o długości ok. 50 cm
- przewód USB-C do USB typu A o długości ok. 50 cm
- okładziny termiczne
- materiały montażowe
- instrukcja obsługi

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.