Delock wprowadza uniwersalną stację dokującą 4K z interfejsem USB-C
Podłączenie dodatkowego monitora, myszki czy zgranie danych z karty pamięci - kiedyś banalnie proste, dziś często niemożliwe bez odpowiedniego adaptera. Posiadaczom laptopów wyposażonych w porty USB-C firma Delock oferuje uniwersalną stację dokującą z kompletem przydatnych na co dzień interfejsów.
Delock 87683 to stacja dokująca obsługująca technologię Multi-Stream Transport. Dzięki niej ma być możliwe korzystanie z dwóch monitorów 1080p na raz i połączenie ich w jeden duży wyświetlacz. W tym samym czasie użytkownik ma do dyspozycji pozostałe interfejsy. Producent udostępnił czytnik kart pamięci w formacie SD oraz gigabitową kartę sieciową LAN.
Kolejne urządzenia, np. klawiaturę, mysz czy pendrive’a, można podłączyć korzystając z dwóch portów USB 3.0. Stacja dokująca Delock 87683 obsługuje także standard Power Delivery 3.0. Pozwala on na wykorzystanie jej do zasilania laptopa bez zajmowania kolejnego portu. Zgodnie ze specyfikacją prezentowane urządzenie może dostarczyć do 100 W mocy.
Stacja dokująca Delock 87683 powoli pojawia się w ofertach sklepów. Jej zakup wiąże się z wydatkiem około 400 zł.
Dane techniczne - model 87683:
- wymiary (D x S x W): ok. 117 x 60 x 16 mm
- złącza:
- 1 x HDMI
- 1 x DisplayPort
- 1 x USB-C PD (zasilanie)
- 2 x USB 3.0 typu A
- 1 x LAN (1 Gbit)
- 1 x SD / SDHC / SDXC
- Maksymalna rozdzielczość:
- do 1080p / monitor przy dwóch ekranach jednocześnie
- do 3840 x 2160 @ 30 Hz przy jednym monitorze
- Zasilanie z wykorzystaniem Power Delivery 3.0 - do 100 W
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.