Develia oddaje mieszkania w inwestycji Przy Alejach
Firma deweloperska Develia uzyskała pozwolenia na użytkowanie i rozpoczęła przekazywanie mieszkań w III etapie osiedla Przy Alejach na Zaspie. Projekt przy ulicy Majewskich cechuje kameralny charakter – w inwestycji zrealizowano 48 lokali o powierzchniach od 43 do 90 metrów kwadratowych.
Dzięki dużym, przeszklonym balkonom mieszkańcy wyższych pięter będą mogli cieszyć się widokiem na Park Millenium Gdańska. Nie zabrało nowinek technologicznych – w stolarce okiennej deweloper zamontował niskoemisyjne szyby o ograniczonej przepuszczalności energii. Nabywcy mają też możliwość zamawiania wind poprzez aplikację w telefonie, co przydaje się np. podczas prac wykończeniowych i przeprowadzek. Do wszystkich lokali przypisane są balkony lub ogródki z tarasami. Podziemna hala garażowa, oprócz miejsc postojowych dla samochodów, mieści także kilkadziesiąt schowków na jednoślady.
Jedną z największych zalet projektu jest lokalizacja w pasie nadmorskim Gdańska. Plaża i molo w Brzeźnie oddalone są od osiedla niewiele ponad 1,5 km. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się również aż trzy gdańskie parki – Ronalda Reagana, Jana Pawła II oraz Millenium Gdańska wraz z placami zabaw, ścieżkami rowerowymi, trasami spacerowymi i strefami rekreacji. W okolicy funkcjonują liczne sklepy, szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia.
Zaspa cieszy się bardzo dobrą infrastrukturą komunikacyjną. Kursują tu liczne linie autobusowe i tramwajowe oraz Szybka Kolej Miejska. Aleja Rzeczypospolitej oraz Aleja Jana Pawła II zapewniają szybki dojazd do wszystkich części Trójmiasta. Nowy Tunel pod Martwą Wisłą znajdujący się w pobliskiej Letnicy pozwala na szybki dojazd do głównych tras drogowych S6, S7 oraz autostrady A1.
- Inwestycje zlokalizowane w pasie nadmorskim Gdańska zawsze należały do naszych sprzedażowych hitów. Okoliczne tereny są gęsto zabudowane i projektów o równie korzystnej lokalizacji nie powstanie już zbyt wiele. Realizowane tu mieszkania kupowane się nie tylko na własne potrzeby, ale często również na wynajem lub w charakterze apartamentów wakacyjnych. Nie inaczej było w przypadku osiedla Przy Alejach – wszystkie lokale zostały tu szybko sprzedane – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Wśród innych aktualnie realizowanych przez Develię inwestycji w Gdańsku można wymienić Osiedle Latarników na Letnicy, Baltea Apartments na Przymorzu, Via Flora na Chełmie, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach, Ujeścisko Vita oraz Przemyska Vita (Ujeścisko) oraz Południe Vita (Orunia Górna).
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 101 etapów inwestycyjnych - to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.