Develia zakończyła budowę II etapu inwestycji Malta Point
Realizacja II etapu projektu Malta Point zlokalizowanego tuż obok ścisłego centrum Poznania, w dzielnicy Rataje, dobiegło końca trzy miesiące przed terminem. Rozpoczęcie przekazywania mieszkań właścicielom planowane jest na drugą połowę lutego br. Ponad 95 proc. lokali z tego etapu zostało już sprzedanych.
Osiedle Malta Point to funkcjonalna, wieloetapowa inwestycja powstająca przy ul. Brneńskiej w Poznaniu w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Aktualnie dobiegła końca budowa II etapu, w którym powstały dwa 5-piętrowe budynki obejmujące 155 mieszkań o metrażach od 29 do 100 m kw. Rozpoczęcie przekazywania właścicielom lokali planowane jest na drugą połowę lutego br. Obecnie w trakcie realizacji pozostaje III etap ze 157 mieszkaniami - od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Jego ukończenie planowane jest w drugim kwartale 2025 r.
- Malta Point wyróżnia się doskonałą lokalizacją na Ratajach i bogatą infrastrukturą w okolicy. Inwestycja cieszy się dużą popularnością wśród klientów. W sprzedaży mamy 7 ostatnich gotowych mieszkań zbudowanych w ramach II etapu. Do wyboru klientów pozostaje również połowa mieszkań z zaplanowanej puli 78 lokali w ramach kolejnego etapu. Zainteresowanych przyciąga przede wszystkim duża funkcjonalność osiedla, nowoczesna i atrakcyjna architektura, ale również sąsiedztwo nabrzeży Jeziora Maltańskiego i Warty oraz terenów zielonych - podkreślił Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.
Budowę realizuje spółka Develia Construction, a autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Archikwadrat z Poznania. Wszystkie mieszkania mają ustawne rozkłady, które pozwalają na atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza. Lokale na parterze posiadają ogródki, a na wyższych kondygnacjach przestrzeń zewnętrzną tworzą balkony oraz tarasy. We wnętrzach części wspólnych zastosowano dyskretne połączenie beżu i szarości oraz wzory szlachetnych kamieni i drewna. Nabywcy mają do dyspozycji podziemny garaż oraz miejsca dla rowerów. Dla rodzin z dziećmi przygotowany został plac zabaw, a dla osób z niepełnosprawnościami kilka naziemnych miejsc parkingowych.
W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Malta Point funkcjonują liczne połączenia autobusowe i tramwajowe, w tym linia numer 5, która prowadzi na Stare Miasto. Rondo Rataje, oddalone tylko o 650 m od osiedla, stanowi ważny węzeł komunikacyjny Poznania łączący z innymi częściami miasta. Zaledwie 500 m od Malta Point znajduje się popularna Galeria Posnania, gdzie poza zakupami można także spędzić wolny czas w kinie, kręgielni, kawiarni bądź restauracji.
Lokalizację Malta Point docenią miłośnicy aktywnego trybu życia. Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego na dorosłych mieszkańców i dzieci czekają atrakcje parku wodnego – Term Maltańskich. To największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości w Europie. Można w nim również korzystać z wód termalnych, co szczególnie ucieszy amatorów SPA. W odległości 30-minutowego spaceru entuzjaści sportu będą mieli do dyspozycji również całoroczne centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski, na terenie którego funkcjonują: pole do mini golfa, wypożyczalnia rowerów oraz dwa stoki narciarskie. Atrakcją będą także nieodległe nabrzeża Warty oferujące możliwość aktywnego wypoczynku na kajakach, motorówkach czy relaksu na piaszczystych plażach.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.