Deweloperzy zaangażowani w obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego
Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy deweloperskie: BBI Development, Dom Development, Marvipol Development, Robyg Development kolejny rok z rzędu zaangażowały się w obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz we wsparcie Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
W ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego PZFD i firmy deweloperskie dofinansowały budowę pomnika Bohatera Powstania Warszawskiego - Stanisława Jankowskiego "Agatona" - dowódcy plutonu, Cichociemnego, kapitana artylerii Wojska Polskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, architekta - twórcy m.in. Trasy WZ czy Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej.
To już drugi pomnik Bohatera Powstania Warszawskiego, którego budowę dofinansowali deweloperzy. W zeszłym roku wspólnie z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego odsłonili pomnik gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, który znajduje się w Parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu.
Budowa pamięci o naszej historii i jej bohaterach to proces, który nigdy nie powinien się zakończyć. Będziemy nadal wspierać bohaterów tamtych dni oraz utrwalać pamięć o ich poświęceniu – mówił Prezes PZFD Grzegorz Kiełpsz podczas zeszłorocznej uroczystości.
2 sierpnia br. na skwerze u zbiegu ul. Karowej i ul. Browarnej odbędzie się odsłonięcie pomnika Stanisława Jankowskiego „Agatona”, a już 28 lipca o godz. 12:00 przed siedzibą Związku Powstańców Warszawskich przy ul. Długiej 22 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pułkownikowi Kazimierzowi Leskiemu, bohaterowi II Wojny Światowej, Prezesowi ZPW w latach 1994-1997. Po tej uroczystości odbędzie się konferencja prasowa z dotycząca zaangażowania fundacji i środowiska deweloperskiego w budowę pomników Bohaterów Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Razem budujemy pamięć!
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.