Komunikaty PR

Dlaczego warto zainwestować w kocioł na pellet?

2021-02-01  |  11:30
Biuro prasowe

 

Bardzo ważną zaletą pelletu jest jego przyjazność środowisku. Sam koszt zakupu instalacji grzewczej na to paliwo jest podobny do kosztów instalacji olejowej czy gazowej. Istotnym argumentem są jednak oszczędności w późniejszej eksploatacji. 

 

Kotły zasilane pelletem to doskonała alternatywa nie tylko z uwagi na środowisko, ale także domowy budżet, gdyż koszt ogrzewania budynku może być w tym przypadku nawet do 30% niższy w porównaniu do tradycyjnych paliw. Niemniej przed wyborem odpowiedniego kotła warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów jego użytkowania, bo źle dobrany, czyli za mały lub za duży kocioł, może nie być efektywny.

 

Na co zatem warto zwracać uwagę przy zakupie kotła na pellet?

Przede wszystkim parametry - moc i wielkość kotła na pellet - muszą być dostosowane nie tylko do wielkości domu, ale także do materiałów, z jakich jest on zbudowany. Tej samej wielkości kocioł zastosowany w domu przy użyciu nowoczesnych technologii i rozwiązań termoizolacyjnych może ogrzać do trzech razy więcej powierzchni budynku niż w starym budownictwie.

 

Ważny jest także system czyszczenia kotła - najlepiej, gdyby był on automatyczny. W ten sposób unikniemy ręcznego czyszczenia i będziemy mieć pewność, że nie obniży to jego efektywności i pozwoli utrzymać wysoką wydajność kotła przez długi czas. Tym samym, kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy kupnie, jest automatyczna zapalarka oraz automatyczne czyszczenie palnika. Obecnie większość kotłów posiada zasobnik paliwa, w którym mieści się zapas pelletu nawet na kilka dni. Warto więc wybrać taki model, który wyposażony jest w system kontroli spalania, dozujący optymalną ilość paliwa do aktualnych potrzeb jego użytkowników. 

 

Również przechowywanie pelletu nie stanowi problemu, wystarczy magazynować go w suchych warunkach. Niemniej przy jego wyborze należy przede wszystkim kierować się jakością, ponieważ ma to wpływ na bezawaryjną pracę kotła - wybierajmy tylko certyfikowane produkty.

 

Stosując produkt bez certyfikatu ryzykujemy powstawanie tzw. spieków czy skrzepów w urządzeniu, co skraca żywotność całej instalacji grzewczej. Jakościowy pellet jest wysokokaloryczny (≥ 5 kWh z kilograma pelletu), pozostawia po spalaniu niewielką ilość popiołu (- ≤0,50 %), a jego ekologiczny popiół można wykorzystać jako nawóz - dodaje Marcin Przybysz z Maximer Sp. z o.o.

 

Kocioł na pellet to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań do ogrzewania budynków. Instalacje te są praktycznie bezobsługowe, a niski stopień przetworzenia surowców oraz specyfika pelletu sprawiają, że zarówno podczas spalania, jak i produkcji, ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla jest bardzo niska - równa lub niższa od ilości potrzebnej roślinie podczas jej wzrostu. 

 

Reasumując, poza czynnikami czysto ekonomicznymi, wykorzystanie pelletu do ogrzewania domów niesie ze sobą przede wszystkim korzyści ekologiczne i wspiera walkę ze smogiem, poprawiając tym samym jakość powietrza, którym oddychamy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.