Do obsady The Pope: Power & Sin dołączyli znani włoscy aktorzy!
Znakomici włoscy, angielskojęzyczni aktorzy podłożą głosy kluczowym postaciom gry The Pope Power & Sin – oczekiwanego projektu Forestlight Games. Wśród nich znaleźli się m.in. Tomaso Thellung – aktor i producent teatralny, Vito Buchicchio – aktor, wokalista oraz model oraz Anna Gallarati – aktorka dubbingowa. Premiera gry fabularnej z elementami strategii i RPG, która pozwoli wcielić się graczom w rolę Papieża Aleksandra VI, zadebiutuje w sklepie Steam pod koniec 2021 roku. Wcześniej studio udostępni prolog gry.
– Z dużą satysfakcją mogę ogłosić, że udało nam się zaprosić do współpracy przy The Pope: Power & Sin popularnych włoskich aktorów teatralnych i dubbingowych, którzy użyczą swoich głosów kluczowym postaciom w anielskiej wersji gry. Ich obecność w projekcie jeszcze bardziej uwiarygadnia klimat włoskiej kultury i historii z przełomu XV i XVI wieku, w których osadzona jest fabuła naszego projektu – mówi Tomasz Mazur prezes zarządu Forestlight Games.
Projekt pozwoli graczom wcielić się w rolę biskupa Rzymu, który będzie walczył o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę struktur kościelnych, jednak nie zapominając o własnych ludzkich potrzebach. Gra o polityczno-strategicznym charakterze inspirowana jest życiem Rodrigo de Borja, który pełnił funkcję Papieża w latach 1492-1503, jako Aleksander VI.
– Głosu głównej postaci użyczy Tomaso Thellung, włoski aktor i producent teatralny, założyciel i dyrektor artystyczny The International Theatre, który, co ciekawe, w przeszłości wcielał się już w rolę Rodrigo de Borje w świetnie przyjętej sztuce Voce di Dio. Grał u boku takich gwiazd jak Massimo Wertmuller i Ennio Coltorti – mówi Tomasz Mazur.
Głosu postaci Cesare Borgiau użyczy Vito Buchicchio, włoski aktor, wokalista oraz model, znany m.in. z seriali telewizyjnych takich jak Don Matteo oraz Non è stato mio figlio. Głos Anny Gallarati, aktorki dubbingowa usłyszymy podczas spotkania z Killer Nun. Od 2017 roku Gallarati pracuje ze studiami filmowymi z całego świata, czego owocem są projekty dostępne m.in. na Netflix, Prime Video i Apple TV. Aktorka współpracuje także z takimi platformami jak Audible, czy Storytel.
Na mocy zawartych umów, do obsady dołączyli także Virginia Billi, Mariaelena Mandelli, Elio Pagano oraz Eros Emmanuil Papadakis.
- Historia Papieża to projekt, w którym pokładamy duże nadzieje. Ufam, że dzięki świetnie ukazanym postaciom w historycznych wnętrzach, a także nieprzeciętnej i ciekawej fabule ze sporą domieszką kontrowersji tytuł znajdzie szerokie grono odbiorców. W produkcji stawiamy na fabułę, ale także oryginalność oraz jakość, dlatego dbamy o najmniejszy szczegół produkcji – mówi Tomasz Mazur.
Premiera tytułu planowana jest pod koniec 2021. Wcześniej studio wyda prolog gry. – Chcemy, aby w dalszej perspektywie, tytuł był dostępny nie tylko na konsole, ale także w specjalnej wersji na urządzenia mobilne za którą odpowiedzialna będzie nasza spółka zależna Pixel Trapps – dodaje prezes zarządu Forestlight Games.
The Pope: Power & Sin to obecnie najpopularniejszy tytuł w portfolio Forestlight Games. Wishlista projektu przekroczyła 21 tys. i cały czas bardzo stabilnie rośnie. Współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest większościowym udziałowcem Forestlight Games.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.