Dołącz do prawie 40 tys. biegaczy Poland Business Run 2024!
Dołącz do prawie 40 tys. biegaczy Poland Business Run 2024 i pomóż osobom z niepełnosprawnościami!
Już wiadomo, że w 13. edycji największej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run wystartuje rekordowa liczba biegaczy i biegaczek z firm i organizacji. 6 czerwca zakończyły się oficjalne zapisy, ale nadal można dołączyć do wydarzenia w formie wirtualnej. Są dostępne jeszcze dwa rodzaje pakietów.
Bieg odbędzie się 8 września i zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wezmą w nim udział 5-osobowe drużyny z firm i korporacji, a każdy zawodnik w dniu zawodów pokona około 4 km w szczytnym celu. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo stacjonarnie wokół krakowskich Błoń pobiegnie aż 13 tys. biegaczy i biegaczek, natomiast wirtualnie – z dowolnego miejsca, co najmniej 27 tysięcy osób. Wynik ten może się jeszcze zwiększyć, bo wciąż można dołączyć z pakietem eco lub charity.
– Kolejny raz pobiliśmy rekord zapisanych biegaczy i biegaczek na Poland Business Run! Czekamy na drużyny, które jeszcze chcą dołączyć, wybierając jeden z dwóch dostępnych pakietów w ramach formuły wirtualnej. Start z aplikacją daje możliwość wyboru trasy czy tempa. Swoje 4 kilometry można pokonać 8 września aż do godziny 20:00 w dowolnym miejscu na świecie, będąc w podróży czy na wakacjach. Dzięki Wam będziemy mogli pomóc w tym roku ok. 150 osobom! – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.
Dzięki środkom z pakietów startowych Fundacja Poland Business Run co roku pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacjach i po mastektomii. Od początku istnienia inicjatywy wsparcie otrzymało już ponad 1000 beneficjentów, którym przekazano łącznie ponad 10 mln zł dofinansowania na zakup protez, wózków czy podjęcie rehabilitacji. W 2023 roku Fundacja pomogła 137 osobom, w tej edycji skala pomocy będzie jeszcze większa z racji rekordowej frekwencji.
Tegoroczni biegacze wystartują m.in. dla 32-letniego Mateusza, reprezentanta Polski w rugby na wózkach, który wnioskuje o nowy sprzęt, bo dotychczasowy uległ zniszczeniu.
– Od 13 lat jestem osobą z niepełnosprawnością z powodu urazu kręgosłupa. Nie lubię siedzieć bezczynnie, dlatego każdy dzień staram się aktywnie wykorzystywać. Jestem szczęśliwym tatą 4-letniej córeczki oraz mężem mojej ukochanej żony. Dumnie noszę orzełka na piersi, reprezentując nasz kraj w rugby na wózkach. Pracuję jako księgowy. Niestety aktualnie jestem bez sprawnego wózka, który jest mi niezbędny do wykonywania moich codziennych aktywności w życiu prywatnym i zawodowym – opowiada Mateusz, beneficjent Poland Business Run 2024.
Historie beneficjentów Poland Business Run są jedną z ważniejszych motywacji dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu w ramach podstawowych pakietów zakończyły się 6 czerwca, ale wciąż można dołączyć do grona biegaczy, np. z minimalistyczny pakietem Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym). Do 31 lipca są również dostępne pakiety Charity – dla tych, którzy chcą przeznaczyć większą kwotę na pomoc dla beneficjentów Fundacji. Warto również podkreślić, że dystans w ramach biegu wirtualnego można pokonać biegnąc lub idąc, w tym z kijkami typu “nordic walking”, z psem czy nawet na bieżni stacjonarnej. Nieważne jak – najważniejszy jest charytatywny cel!
Fundacja zaprasza również uczestników do zabawy i zaangażowania się w akcję Pomagaj Bardziej, dzięki której można wspierać osoby z niepełnosprawnościami nie tylko poprzez bieganie. Drużyny i firmy mogą zostać liderami pomagania i otrzymać nagrody. Dla wszystkich ważna jest integracja, radość pomagania, współdziałanie, dbanie o siebie i o innych. Partnerem akcji jest BLIK, który dodatkowo zachęca do wpłacania dowolnych kwot dla beneficjentów na nr telefonu Fundacji: 519 815 815.
Szczegółowe informacje o biegu, zapisach i akcji Pomagaj Bardziej znajdują się pod przyciskiem WIĘCEJ INFORMACJI (poniżej).
Sponsorami Strategicznymi Poland Business Run 2024 są UBS, Standard Chartered i Enea.
PGE i Ørsted wydzierżawią przestrzeń portową w Gdańsku na potrzeby Baltica 2
31. Akcja Sprzątanie świata – Polska – „Na straży czystej Ziemi! Od 1994 roku”
Rusza 2. sezon największego międzyszkolnego turnieju esportowego Predator Games
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Klienci dużych spółek energetycznych mogą już przejść na dynamiczne taryfy za prąd. Nie dla wszystkich to opłacalne rozwiązanie
Od sierpnia br. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.
Polityka
Opóźnianie wejścia Ukrainy do NATO zwiększy zagrożenie ze strony Rosji dla członków sojuszu. Trwają dyskusje o możliwych warunkach akcesji
Kwestia ewentualnej akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO będzie mieć ogromne znaczenie, zwłaszcza dla wschodniej flanki NATO. – Z perspektywy Polski i jej bezpieczeństwa długofalowego Ukraina musi być możliwie stabilnym elementem systemu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO – ocenia Marek Budzisz ze Strategy and Future. Obecność Ukrainy w Sojuszu oznacza jednak konieczność dofinansowania tego kraju i jego możliwości obronnych przez państwa NATO, z kolei opóźnienie tego procesu będzie się wiązać nie tylko z większym zagrożeniem ze strony Rosji dla członków sojuszu, ale i ogromnymi potrzebami zwiększania ich potencjału wojskowego. O obu scenariuszach eksperci będą rozmawiać podczas Forum w Krynicy.
Edukacja
Blisko 80 proc. Polaków obawia się zapalenia płuc. Mimo to świadomość szczepień profilaktycznych jest niska
Prawie 80 proc. Polaków uważa zapalenie płuc za groźną chorobę. Podobny odsetek boi się jej w mniejszym lub większym stopniu. Jednak o pneumokokach – które są przyczyną większości pozaszpitalnych zapaleń płuc – wiedzą niewiele, podobnie jak o szczepieniach przeciwko tej bakterii – wynika z raportu IPPEZ „Polki i Polacy a zapalenie płuc i pneumokoki”. Szczególnie wśród seniorów świadomość problemu jest znikoma, choć czują się oni najmocniej zagrożeni zapaleniem płuc. To przekłada się na niski poziom podejmowanych działań profilaktycznych, mimo że seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i pneumokokom i zaszczepić się podczas jednej wizyty u lekarza rodzinnego.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.