Dołącz do Software République i weź udział w wyzwaniu „Mobility 4.0 Challenge”
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Od momentu powołania do życia Software République w kwietniu 2021 r., sześć tworzących ją firm pracuje nad nowoczesnymi rozwiązaniami i systemami z zakresu mobilności.
W ramach stymulowania innowacyjności w otwartym ekosystemie, firmy Atos, Dassault Systèmes, Orange, Grupa Renault, STMicroelectronics i Thales organizują konkurs o nazwie „The Mobility 4.0 Challenge by the Software République”. To pierwszy raz, gdy sześć dużych europejskich korporacji łączy siły, aby dostarczyć dane, narzędzia, platformy sprzętowe i oprogramowanie, know-how i doświadczenie, dając kandydatom szansę na stworzenie innowacyjnych rozwiązań T&M.
Wykorzystując dane dostarczone przez członków Software République, kandydaci mogą wybrać jeden z poniższych pięciu motywów przewodnich:
- Doskonalenie doświadczeń użytkowych w kontekście aut elektrycznych
- Multimodalne ułatwienia dostępu
- Transport inteligentny
- Cyberbezpieczeństwo
- Kategoria otwarta
Uczestnicy konkursu mają wyjątkową okazję, aby przedstawić swoje pomysły największym graczom z sektora mobilności i technologii cyfrowych. Zakwalifikowani kandydaci uzyskają dostęp do danych niezbędnych do realizacji projektu oraz mogą liczyć na wsparcie ekspertów z Software République, którzy pomogą im sformułować propozycję wartości i opracować prototyp według ich pomysłu. Oprócz potencjalnych możliwości przemysłowych, zwycięzcy skorzystają z ekspozycji medialnej na światowej sławy wystawie technologicznej, a ponadto będą mogli korzystać z przestrzeni biurowej w jednej z placówek partnerskich Software République.
W skład jury wchodzą przedstawiciele każdej z sześciu firm działających pod egidą Software République:
- Sophie Proust, EVP Group Chief Technology Officer, Atos Group
- Laurence Montanari, VP Transportation & Mobility Industry, Dassault Systèmes
- Frédéric Vacher, Head of Innovation 3DEXPERIENCE Lab, Dassault Systèmes
- Jean-Marc Lafond, IoT portfolio Director, Orange Innovation
- Luc Julia, Scientific Director, Renault Group
- Gilles Le Borgne, EVP Engineering, Renault Group
- Frédérique Le Grevès, Executive Vice President, France Public Affairs, STMicroelectronics & President and CEO, STMicroelectronics France
- Stéphane Royer, Group Chief Data Officer, Thales
Kandydaci mogą składać aplikacje przez sześć tygodni w terminie od 6 września do 13 października 2021 r. Na podstawie wstępnej kwalifikacji wyłonione zostaną najlepsze zgłoszenia, których autorzy zostaną zaproszeniu do etapu tworzenia prototypów, który potrwa od 20 października do 20 listopada. W terminie od 20 listopada do 6 grudnia uczestnicy będą mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do zaprezentowania projektu przed jury. W grudniu zostaną także wyłonieni zwycięzcy konkursu.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://www.challenge-software-republique.com/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.