Dołącz do Software République i weź udział w wyzwaniu „Mobility 4.0 Challenge”
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Od momentu powołania do życia Software République w kwietniu 2021 r., sześć tworzących ją firm pracuje nad nowoczesnymi rozwiązaniami i systemami z zakresu mobilności.
W ramach stymulowania innowacyjności w otwartym ekosystemie, firmy Atos, Dassault Systèmes, Orange, Grupa Renault, STMicroelectronics i Thales organizują konkurs o nazwie „The Mobility 4.0 Challenge by the Software République”. To pierwszy raz, gdy sześć dużych europejskich korporacji łączy siły, aby dostarczyć dane, narzędzia, platformy sprzętowe i oprogramowanie, know-how i doświadczenie, dając kandydatom szansę na stworzenie innowacyjnych rozwiązań T&M.
Wykorzystując dane dostarczone przez członków Software République, kandydaci mogą wybrać jeden z poniższych pięciu motywów przewodnich:
- Doskonalenie doświadczeń użytkowych w kontekście aut elektrycznych
- Multimodalne ułatwienia dostępu
- Transport inteligentny
- Cyberbezpieczeństwo
- Kategoria otwarta
Uczestnicy konkursu mają wyjątkową okazję, aby przedstawić swoje pomysły największym graczom z sektora mobilności i technologii cyfrowych. Zakwalifikowani kandydaci uzyskają dostęp do danych niezbędnych do realizacji projektu oraz mogą liczyć na wsparcie ekspertów z Software République, którzy pomogą im sformułować propozycję wartości i opracować prototyp według ich pomysłu. Oprócz potencjalnych możliwości przemysłowych, zwycięzcy skorzystają z ekspozycji medialnej na światowej sławy wystawie technologicznej, a ponadto będą mogli korzystać z przestrzeni biurowej w jednej z placówek partnerskich Software République.
W skład jury wchodzą przedstawiciele każdej z sześciu firm działających pod egidą Software République:
- Sophie Proust, EVP Group Chief Technology Officer, Atos Group
- Laurence Montanari, VP Transportation & Mobility Industry, Dassault Systèmes
- Frédéric Vacher, Head of Innovation 3DEXPERIENCE Lab, Dassault Systèmes
- Jean-Marc Lafond, IoT portfolio Director, Orange Innovation
- Luc Julia, Scientific Director, Renault Group
- Gilles Le Borgne, EVP Engineering, Renault Group
- Frédérique Le Grevès, Executive Vice President, France Public Affairs, STMicroelectronics & President and CEO, STMicroelectronics France
- Stéphane Royer, Group Chief Data Officer, Thales
Kandydaci mogą składać aplikacje przez sześć tygodni w terminie od 6 września do 13 października 2021 r. Na podstawie wstępnej kwalifikacji wyłonione zostaną najlepsze zgłoszenia, których autorzy zostaną zaproszeniu do etapu tworzenia prototypów, który potrwa od 20 października do 20 listopada. W terminie od 20 listopada do 6 grudnia uczestnicy będą mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do zaprezentowania projektu przed jury. W grudniu zostaną także wyłonieni zwycięzcy konkursu.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://www.challenge-software-republique.com/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.