Komunikaty PR

DOM DEVELOPMENT WYREMONTOWAŁ SALĘ GIMNASTYCZNĄ W SZKOLE NA BIELANACH.

2023-09-19  |  18:00
Biuro prasowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego na warszawskich Bielanach nowy rok szkolny przywitali w częściowo odświeżonej sali gimnastycznej. Podczas wakacji prace remontowe zrealizowała firma Dom Construction z Grupy Dom Development, w ramach współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. Zaangażowanie finansowe Grupy w remont sali wyniosło 1,35 mln zł. Jest to jeden z dodatkowych projektów towarzyszących budowie pobliskiego osiedla Apartamenty Literacka, a także kolejna inicjatywa Dom Development w zakresie wsparcia osób poszukujących schronienia przed wojną w Ukrainie. Część uczniów szkoły im. Jana Kochanowskiego to dzieci, które zamieszkały w Warszawie po rosyjskiej inwazji na ich kraj.

Prace remontowe rozpoczęły się pod koniec czerwca, czyli z początkiem wakacji. Ekipa Dom Construction miała więc dwa miesiące na realizację zadań, obejmujących m.in. całkowitą wymianę stolarki okiennej, ułożenie nowego pokrycia dachowego i odświeżenie elewacji.

- Tak poważny remont w tak krótkim czasie to zawsze wyzwanie. Ale takie wyzwania to dla nas przyjemność. Działania na rzecz lokalnych społeczności są wpisane w naszą strategię. Chcemy być dobrym sąsiadem. Zależy nam na tym, by osiedla Dom Development były nie tylko wygodne dla mieszkańców, ale też przynosiły korzyści całemu otoczeniu. Projekt Apartamenty Literacka przywraca miastu niedostępne przez lata tereny, na których mieściła się nieukończona siedziba Europol Gazu. Zamiast ruin, lokalna społeczność będzie miała dostęp do sklepów, restauracji, punktów usługowych i terenów zielonych. Wsparcie pobliskiej szkoły było dla nas naturalnym uzupełnieniem tej inwestycji – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

- Inwestycja w oświatę to inwestycja w naszą przyszłość. Jako samorząd doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy wdzięczni za wsparcie biznesu w tym obszarze. Cieszymy się, że Dom Development pomógł nam w pierwszym etapie remontu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 293. Nasza współpraca to kolejny dowód na to, że działania sektora publicznego i prywatnego mogą się uzupełniać i przynosić korzyści lokalnej społeczności  – mówi burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.

Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 293 była dla Dom Development ważna także dlatego, że w placówce tej uczy się obecnie wiele dzieci pochodzących z Ukrainy. Deweloper od początku wojny za naszą wschodnią granicą angażuje się w liczne inicjatywy pomocowe dla osób, które przyjechały do Polski, ale też dla tych, którzy pozostali w swoim kraju.

Niedawno Dom Development zakończył modernizację obiektu w Krakowie z przeznaczeniem na placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla ukraińskich dzieci. Zakres prac objął remont pomieszczeń, dostosowanie nieruchomości do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych. Grupa przeznaczyła na ten cel ponad 1 mln złotych. Rozpoczęcie działalności planowane jest w III kwartale 2023 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nowoczesny biznes w erze informacji: Wykorzystaj potencjał białego wywiadu Biuro prasowe
2023-09-22 | 06:00

Nowoczesny biznes w erze informacji: Wykorzystaj potencjał białego wywiadu

W erze cyfrowej informacji kluczem do sukcesu biznesowego jest posiadanie dostępu do danych najwyższej jakości. Właśnie dlatego OSINT (open-source intelligence), czyli inaczej biały wywiad,
Edukacja Komfort pracy i zaufanie. Jak skonstruować magnes na Superbelfra
2023-09-21 | 09:55

Komfort pracy i zaufanie. Jak skonstruować magnes na Superbelfra

Brak uciążliwej biurokracji, organ prowadzący wyręczający z zadań administracyjnych, a do tego czas i przestrzeń na to by skupić się na realizacji pomysłów na dobrą, atrakcyjną
Edukacja Rusza III edycja Solve for Tomorrow
2023-09-20 | 13:00

Rusza III edycja Solve for Tomorrow

Młode pokolenie zauważa zmiany zachodzące wokół nas i dlatego warto wspierać jego poczucie sprawczości. Program Samsung ponownie daje im przestrzeń do działania oraz uwolnienia ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres Nowej Mobilności

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

E-handel coraz bardziej ekologiczny. InPost umożliwi sprawdzanie oszczędzonego śladu węglowego na każdej paczce

Branża kurierska mocno stawia na zielone formy dostawy. Temu służyć ma chociażby elektryfikacja flot samochodów dostawczych, których przybywa na polskich drogach, ale wciąż zbyt wolno. Druga kwestia to dostawy do punktów odbioru i automatów paczkowych. Jak wskazuje InPost, kurier jest w stanie w tym samym czasie dostarczyć do nich dziesięciokrotnie więcej paczek niż w przypadku dowozów do domów. To z kolei oznacza mniejsze korki i ograniczenie emisji spalin. Nadający i odbierający w Paczkomatach przesyłki niedługo w aplikacji będą mogli sprawdzić, jaki jest ślad węglowy poszczególnych transakcji i jak wypada to na tle innych form dostawy.

Infrastruktura

Wojna w Ukrainie zaburzyła rozwój gospodarki i turystyki Podkarpacia. Strategia Karpacka na szczeblu UE szansą dla całego regionu

Wojna w Ukrainie mocno wpływa na biznes i turystykę na Podkarpaciu. – Przedsiębiorstwa, które są blisko granicy, odczuwają pewien niepokój i nie ma już wśród nich tak dynamicznego rozwoju – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. Jak wskazuje, Podkarpacie współpracuje z ukraińskimi podmiotami nad wdrażaniem wspólnych projektów, a po zakończeniu konfliktu tamtejsze firmy chcą wziąć udział w powojennej odbudowie. Władze województwa mają też nadzieję na zacieśnienie polsko-ukraińskiej współpracy nad piątą makroregionalną strategią UE dla regionu Karpat, która jak na razie wciąż jest w trakcie prac na forum unijnym.

Edukacja

Szkoły zawodowe coraz popularniejsze. Wybiera je już prawie 60 proc. uczniów po podstawówce

Po latach zaniedbania i niedofinansowania szkolnictwo zawodowe zaczyna się cieszyć w Polsce rosnącą popularnością. Jak podaje MEiN, obecnie 58,5 proc. młodych ludzi po szkole podstawowej wybiera kształcenie branżowe i techniczne. To dobra wiadomość dla firm, dla których niedobór wykwalifikowanych kadr o odpowiednich kompetencjach jest jedną z głównych bolączek. – Naszą rolą – biznesu i pracodawców – jest wspomaganie szkolnictwa zawodowego, żeby tworzyć warunki do nauczania przedmiotów technicznych na najnowszych technologiach i sprzęcie – podkreśla Michał Walczak z Festool Polska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.