Komunikaty PR

Dom Development otworzył bulwar nad Odrą

2021-01-28  |  10:00
Biuro prasowe

Nad Odrą wzdłuż ul. Księcia Witolda powstaje nowa promenada z ławkami i tarasami widokowymi. Zagospodarowanie bulwaru jest efektem współpracy deweloperów z wrocławskim magistratem. Można już spacerować po ich pierwszym odcinku, zrealizowanym przez Dom Development.

Promenada powstaje na terenie między mostami Pomorskim i Sikorskiego, w sąsiedztwie osiedli budowanych przez kilku deweloperów. Każdy z nich inwestuje również w zagospodarowanie fragmentu bulwaru, dzięki czemu powstanie otwarta, ponad 500-metrowa przestrzeń. Koncepcja całości projektu powstała na zlecenie Dom Development przy współpracy z Urzędem Miasta Wrocław. Pierwszy fragment, zlokalizowany wzdłuż Apartamentów Księcia Witolda, zakończonej kilka tygodni temu inwestycji Dom Development jest już dostępny dla wrocławian.

Z myślą o mieszkańcach i turystach

Promenada jest zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, ok. 5 min od rynku. Ma łączyć restauracyjne partery nowej zabudowy z nabrzeżem Odry. Bulwar będzie przyjaznym i dostępnym miejscem, dzięki zastosowanym rozwiązaniom projektowym: szerokim przejściom i łagodnym podjazdom. Zadbano też o zieleń, wzdłuż bulwaru nasadzono drzewa, krzewy i rośliny dekoracyjne. Promenada została oświetlona energooszczędnymi latarniami oraz zabezpieczona balustradami.

Przebudowę pierwszego odcinka sfinansował Dom Development, przeznaczając na ten cel ponad 600 tys. zł. Pozostałe fragmenty zostaną wyremontowane i oddane do użytku przez deweloperów realizujących sąsiednie inwestycje do końca września 2021 roku. 

– Przykładamy dużą wagę do tworzenia tkanki miejskiej, która będzie służyć nie tylko naszym klientom, ale także lokalnej społeczności. Projektując Apartamenty Księcia Witolda postawiliśmy na nowoczesną architekturę, która tworzy harmonijną całość ze śródmiejską zabudową okolicy. Przebudowany bulwar ożywi przestrzeń Kępy Mieszczańskiej i na pewno będzie chętnie odwiedzany przez wrocławian i turystów – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Nowe nadodrzańskie apartamenty

Wraz z otwarciem pierwszego odcinka promenady Dom Development zakończył budowę Apartamentów Księcia Witolda, dzięki czemu pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań w połowie grudnia. To już czwarta inwestycja zrealizowana przed terminem przez dewelopera we Wrocławiu w ostatnim czasie.

Apartamenty Księcia Witolda mają wyjątkową koncepcję architektoniczną, charakteryzującą się półotwartymi dziedzińcami wychodzącymi bezpośrednio na nadodrzańskie bulwary. W pięciokondygnacyjnym budynku znajduje się 128 apartamentów oraz 10 lokali usługowych.

Za projekt budynku oraz bulwaru odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.