Dom Development rusza z budową nadodrzańskich bulwarów
Nabrzeże Odry przy ul. Księcia Witolda zyska nowe oblicze. Przebudowa bulwaru to wspólne przedsięwzięcie kilku deweloperów realizujących swoje inwestycje w najbliższej okolicy. Pierwszy etap tego projektu rozpoczęła firma Dom Development. Bulwar zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.
– To miejsce stanie się jedną z nowych wizytówek Wrocławia – zapewnia Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław, firmy współrealizującej inwestycję.
Budowa nadodrzańskiego bulwaru obejmie teren między Mostem Pomorskim a Mostem Sikorskiego. Projekt ma na celu ożywienie przestrzeni Kępy Mieszczańskiej, wykorzystanie potencjału Odry oraz stworzenie nowego miejsca dla wrocławian w historycznej części miasta. Koncepcja bulwaru została opracowana wspólnie przez Dom Development oraz Urząd Miasta.
Miejsce relaksu w centrum Wrocławia
Dzięki dobrej współpracy władz miasta i Dom Development we Wrocławiu realizowane są inwestycje przeznaczone zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto.
- Takiego bulwaru w naszym mieście jeszcze nie ma. Powstanie nadrzeczny pas w samym Śródmieściu, który będzie przechodził wzdłuż restauracyjnych parterów i bezpośrednio nad rzeką. To kolejna przestrzeń rekreacyjna i wypoczynkowa wśród dużej ilości zieleni, która świetnie uzupełni od lat rewitalizowane przez miasto nabrzeża rzek w centrum Wrocławia – podkreśla Piotr Fokczyński, architekt miasta.
W ramach inwestycji prowadzonej przez dewelopera powstaną pieszy bulwar spacerowo-wypoczynkowy wraz z elementami małej architektury i zieleni, tarasy widokowe oraz ławki. Wzdłuż bulwaru, w parterach nowych budynków mieszkalnych mieścić się będą lokale gastronomiczne. Promenada zostanie oświetlona oraz zabezpieczona balustradami. Będzie to miejsce przyjazne dla rowerzystów, a także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
– Bulwary Księcia Witolda to miejsce z olbrzymim potencjałem. Cieszymy się, że m.in. dzięki naszemu zaangażowaniu Wrocław i jego mieszkańcy zyskają nowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu – przyznaje Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.
Wrocławianie chętnie spędzają czas wolny nad Odrą. Świadczy o tym chociażby popularność wyremontowanego w 2016 roku bulwaru Dunikowskiego, który stał się jednym z ulubionych miejsc wrocławian i turystów.
Bulwary przy nowej inwestycji
Tuż przy bulwarze dobiega końca budowa inwestycji Dom Development - Apartamenty Księcia Witolda. To projekt łączący nowoczesną architekturę z elementami charakterystycznymi dla miejskiej kamienicy. Pięciokondygnacyjny budynek posiada 128 mieszkań oraz 10 lokali usługowych. Klucze do swoich apartamentów klienci odbiorą jeszcze w tym roku.
Zlokalizowany przy inwestycji Dom Development bulwar ma być gotowy pod koniec 2020 roku. Za projekt odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Pozostałe odcinki bulwaru zostaną wyremontowane przez deweloperów, którzy również w tym miejscu lokują swoje inwestycje.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.