Komunikaty PR

Dom pod Poznaniem. Warto docenić Szczytniki

2020-08-31  |  10:00

Rynek nowych mieszkań w Poznaniu i okolicach należy do największych w Polsce. Realizowane są inwestycje w granicach miasta, natomiast w ostatnich latach modna była przeprowadzka na obrzeża, do powiatu poznańskiego. Dziś widać duże zainteresowanie pozostałymi stronami Poznania. Nowi mieszkańcy wybierają Murowaną Goślinę, czy Swarzędz. - Dostrzegamy również atrakcyjność gminy Kórnik, dlatego na miejsce naszej inwestycji wybraliśmy Szczytniki, skąd można szybko dotrzeć do Poznania i Środy Wielkopolskiej – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach.

 

Inwestycja jest realizowana przy ulicy Choinkowej w Szczytnikach, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji pełną infrastrukturę, tj. sklep, aptekę, przedszkole. Te miejsca są oddalone o kilkaset metrów od osiedla, a w niedalekiej odległości znajduje się chociażby szkoła podstawowa w Kamionkach (3 km). - Podkreślamy też, że gmina Kórnik, gdzie powstają Domy w Szczytnikach, to idealne miejsce do zamieszkania dla osób związanych z Poznaniem. Trasa szybkiego ruchu S11 pozwala w niecały kwadrans dojechać do stolicy Wielkopolski. Przystanek autobusowy obok inwestycji oraz stacja PKP w Gądkach ułatwią komunikację – zauważa Michał Rozwadowski.

Ten aspekt lokalizacji pozwala na wygodne funkcjonowanie na co dzień, ale dla osób wyprowadzających się do gminy Kórnik ważne są też inne wartości. Budowane osiedle jest położone w Dolinie Michałówki, niedaleko jest Jezioro Koninko. Ponadto wystarczy tylko 10 minut, by dotrzeć autem nad Jeziora: Skrzyneckie Duże, Kórnickie i Bnińskie. - Poczucie większej przestrzeni i w dodatku blisko terenów zielonych to aspekty, które mocno rozważają klienci na rynku deweloperskim i podkreślają np. podczas spotkań pokazowych na naszej inwestycji – mówi Michał Rozwadowski. - Dom na obrzeżach może być nadal blisko miasta. Cieszymy się, że spełniamy takie oczekiwania – podkreśla. Zalety gminy Kórnik dostrzegają także inne firmy deweloperskie, proponując osiedla w pobliskich: Kamionkach, Koninku, Borówcu, Błażejewku. Wszystkie te miejscowości są blisko trasy S11 i potwierdzają atrakcyjność lokalizacji. Niewykluczone, że mówimy już o modzie na gminę Kórnik.

 

I etap osiedla w Szczytnikach niedługo gotowy

Budowane osiedle zostało podzielone na etapy. Na finiszu jest I etap Domów w Szczytnikach, w ramach którego deweloper przygotował osiem lokali w dwóch szeregach. – Obecnie fachowcy ocieplają budynek i wykonują elewację przygotowaną z wełny mineralnej – zaznacza Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. Dla nabywców dostępne są dwa warianty powierzchni: 104,70 i 126,10 m kw. Oba projekty zakładają aranżację przestrzeni dziennej na parterze, gdzie klasycznie znajdzie się salon z aneksem kuchennym i toaleta oraz przestrzeni na piętrze. Tam z kolei są zaprojektowane trzy pokoje (jeden z nich może być garderobą) i łazienka. - Do każdego budowanego przez nas domu w Szczytnikach, proponujemy dodatkowe udogodnienia, czyli ogród od 62 do 126 m kw., garaż, miejsce postojowe przed budynkiem oraz podwyższony standard obejmujący chociażby ogrzewanie podłogowe w przestrzeni parteru. Skoro nasza lokalizacja jest popularna, chcemy przekazać wartość dodaną nabywcom – podsumowuje współinwestor. I etap będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.