Domy na Bajkowym Dopiewcu niemal gotowe
Dopiewo to popularna gmina w powiecie poznańskim. Sprawne połączenie ze stolicą Wielkopolski, dogodna infrastruktura oraz liczne tereny zielone są magnesem dla osób poszukujących swojego miejsca, poszukujących nieruchomości. To właśnie tam deweloper Scandic Park realizuje projekty mieszkaniowe - Nove Dopiewo oraz Bajkowy Dopiewiec. Ten drugi projekt powstaje przy ulicy Andersena. Już niedługo gotowych będzie 20 parterowych EcoVilli w zabudowie bliźniaczej o powierzchniach 77 oraz 89 mkw. Każdy dom to przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnia działek to metraże od 400 do 520 mkw. Do każdej nieruchomości przypisane są dwa miejsca postojowe. Domy z trzech stron otoczone są zielenią - mniejszy ogród (około 40 mkw.) zlokalizowany jest przy podjeździe, a większy o powierzchni nawet do 330 mkw. rozciąga się wzdłuż domu. Deweloper świadomy jest jak istotne są rozwiązania proekologiczne, dlatego każdy dom to instalacja fotowoltaiczna. To ona zapewni niższe koszty ogrzewania, prądu, a także ciepłą wodę. W obecnych czasach to bardzo pożądane rozwiązanie. Zyska na tym portfel właściciela nieruchomości, ale także środowisko. Wraz z tymi udogodnieniami deweloper proponuje również, biorąc pod uwagę powierzchnię i lokalizację - atrakcyjną cenę. I tak, dom mniejszy o powierzchni 77 mkw. kosztuje 467.400 złotych brutto, a większy o powierzchni 89 mkw. – 487.000 złotych brutto.
– W sprzedaży zostało 6 domów. Dwa mniejsze i cztery większe. Wśród klientów, którzy czekają na odbiór lokali przeważają młode rodziny z dziećmi, ale są także single oraz seniorzy. – mówi Justyna Wiśniewska, reprezentująca Scandic Park.
Okolice Bajkowego Dopiewca oferują swobodę oraz przestrzeń osobom lubiącym kontakt z naturą. Nie brakuje terenów zielonych, tras rowerowych, czy ścieżek do długich spacerów. Lokalizacja inwestycji to również rozbudowany w ostatnich latach układ drogowy. Mieszkańcy mogą korzystać z trasy S5, S11 oraz autostrady, a przede wszystkim z wygodnego dojazdu do Poznania, m.in. z wykorzystaniem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Ponadto położenie osiedla gwarantuje przyszłym mieszkańcom dostęp do pełnej infrastruktury, placówek edukacyjnych oraz rozbudowanej bazy handlowo-usługowej.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.