Dostawcy technologii odpowiadają na wyzwania korporacji
Business Finland
c/o Ambasada Finlandii, ul. Chopina 4/8
00-559 Warszawa
piotr.hajdecki|businessfinland.fi| |piotr.hajdecki|businessfinland.fi
+48508983253
www.businessfinland.fi
30 spotkań z udziałem 17 firm technologicznych i 7 korporacji działających w Polsce - to bilans wydarzenia zorganizowanego przez Business Finland i Rebels Valley. Ich celem było pokazanie technologii, które mogą pomóc rozwiązać najbardziej palące wyzwania stojące przed korporacjami.
„Mniejsi, choć często bardzo innowacyjni dostawcy technologii, mają problem z dotarciem do korporacji, a w tym czasie te same korporacje szukają rozwiązań, które pomogą im rozwiązać ich aktualne bolączki. Wspólnie z Rebels Valley pomogliśmy się im znaleźć i rozpocząć rozmowy.” – mówi Piotr Hajdecki z Business Finland.
Korporacje doceniają taką możliwość zapoznania się w szybki i zorganizowany sposób z technologiami, które mogą pomóc im w rozwoju lub rozwiązaniu stojących przed nimi wyzwań. „W Santander Bank Polska stale poszukujemy innowacji. Jako międzynarodowa korporacja doceniamy różnorodną współpracę. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom mamy możliwość dostarczania klientom wyjątkowych rozwiązań, które zostały już przetestowane poza granicami naszego kraju. Tego typu wydarzenia to dla nas również ogromna szansa na poznanie nowych scaleUp’ów i nawiązanie nowych kontaktów.” - mówi Zuzanna Mazurek, Innovation Designer, Biuro Innowacji Cyfrowej, Santander Bank Polska.
Również dla dostawców technologii taka formuła jest atrakcyjna, pozwala bowiem uzysakć dostęp do dużych korporacji, potencjalnie atrakcyjnych partnerów: "Byłem naprawde pod wrażeniem jakości uczestniczących korporacji, a zwłaszcza ich zaawansowania w biznesie cyfrowym. Jestem przekonany, że Uplause jako rozwiązanie dobrze pasuje do polskiego rynku, gdyż jest wysoko zaawansowane technologicznie i cyfrowo.” – powiedział Heikki Aura, Executive Vice President, Uplause Ltd.
Tomasz Kowalczyk, Partner w Rebels Valley, organizacji wyspecjalizowanej w promowaniu współpracy korporacji z innowacyjnymi młodymi firmami technologicznymi, będącej operatorem przedsięwzięcia, podsumowując wydarzenie podkreśla: „To wydarzenie pokazało, jak istotnym dla młodych spółek technologicznych jest poznanie potrzeb potencjalnych klientów korporacyjnych. Z drugiej strony godne podkreślenia jest, jak otwarte okazują się duże firmy – chętnie dzielą się swoimi wyzwaniami. W efekcie obie strony znacznie efektywniej mogą ocenić korzyści wynikające z ewentualnej współpracy”.
Aleksandra Woszczyk, odpowiedzialna za komunikację i kwestie organizacyjne wydarzenia dodaje: ,,Dzięki wspólnym działaniom Business Finland i Rebels Valley mogliśmy z jednej strony dotrzeć do kluczowych na polskim rynku korporacji, z drugiej do perspektywicznych fińskich spółek. Ta współpraca obrazuje potencjał tych dwóch rynków, ich otwartość oraz elastyczność w dostosowaniu się do zachodzących zmian.”
Wydarzenie przyczyniło się do popularyzacji technologii. O implementacjach, będących wynikiem spotkań, będziemy informować.
*****
Przypomnijmy, w ubiegłotygodniowym wydarzeniu wzięło udział 17 firm: Heliostorage Oy (magazynowanie energii), ionSign Oy (internet rzeczy), Cumucore Oy (rozwiązania dla operatorów mobilnych), Solteq Oyj (digitalizacja procesów), Semantum Oy (rozwiązania dla automatyki), Distence Oy (narzędzie do zarządzania aktywami przemysłowymi), Inscripta Oy (rozpoznawanie głosu), Greenpay Oy (płatności), Frosmo Oy (personalizacja w e-commerce), Digital Workforce Oy (robotyzacja procesów biznesowych), Smarp Oy (employee advocacy), Enable Banking Oy (rozwiązania dla open banking), Get Jenny Oy (chat boty), Zeroft Oy (archiwizowanie dokumentów) i Uplause Oy (zarządzanie zaangażowaniem konsumentów), FirstBeat Oy (analityka stresu i regeneracji organizmu), Emooter Oy (zdrowie psychiczne w miejscu pracy), DBC Global Oy (zdrowie w środowisku pracy).
Foto: zespół Uplause Ltd., którego przedstawiciel wypowiada się w tekście.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.