Dotykowy monitor na biurko - Newline FLEX
Znając swoje potrzeby możemy wybierać z bogatej oferty monitorów nabiurkowych. Są propozycje dla graczy, dla fotografów, dla architektów, a nawet urządzenia polecane do zdalnej pracy.
Coraz częściej widujemy biurka wyposażone w monitor, a nawet dwa. Podłączone do komputera dają dużą przestrzeń robocza, na której równocześnie możemy otworzyć okna kilku programów. Taka praca jest z pewnością wygodniejsza i bardziej efektywna. Duża przestrzeń robocza jest doceniana przez każdego, kto spróbował tego rozwiązania.
Z Newline FLEX dostajemy dużą przestrzeń roboczą, dotykowy panel, zestaw mikrofonów i głośników oraz kamerę 4K. Dla kogo ten monitor?
Mamy do czynienia z 27-calowym monitorem LCD z dotykowym ekranem o rozdzielczości 4K. W zestawie jest rysik i kamera 4K. Do dyspozycji mamy m.in. złącze USB Type-C o mocy wyjściowej 60W – oznacza to, że do monitora możemy przesyłać obraz 4K 60Hz i w tym samym czasie, tym samym kablem - ładować komputer. To istotne z jeszcze jednego powodu - połączenie przez USB-C pozwala na korzystanie z ekranu dotykowego, alternatywą jest podłączenie komputera przez HDMI i dodatkowo jeszcze przez USB-B / USB-A.
Konstrukcja monitora pozwala na jego pochylenie w zakresie od 10° do 45° co sprawdza się przy korzystaniu z funkcji dotykowej. Możemy używać dobrze znanych, intuicyjnych gestów jak na smartfonie czy na tablecie. W ten sam sposób przesuniemy otwarte okno czy powiększymy obraz.
Wszyscy, którzy pracują z dokumentami, a także projektanci ucieszą się z wysoce precyzyjnego rysika oraz technologii Palm Rejection – to dzięki niej można oprzeć dłoń na monitorze bez wpływu na obraz. Możliwość dodawania notatek wynika ze zgodności z Windows Ink
Dla projektantów, ludzi pracujących z obrazem ważna jest jakość i wierność odwzorowania barw. Newline FLEX wspiera technologię Wide Color Gamut. Nie bez znaczenia jest również to, że zastosowano w nim technologię Optical Bonding. Panel LCD z szybą stanowia tu jeden moduł, ponieważ są sklejone na całej powierzchni.
Znakomitą jakość wideokonferencji docenią pracownicy biurowi, lekarze podczas teleporad czy nauczyciele. Newline FLEX ma 2.1 High Quality System z dwoma głośnikami 5W i wbudowanym subwooferem 10W, zestaw 8 mikrofonów z redukcją szumów i echa oraz wysokiej klasy kamerę 4K z kątem widzenia 120° i zakresem pochylenia od -20° do 80°. W obudowie umieszczono fizyczne przyciski, które pozwalają na błyskawiczną regulację głośności dźwięku, wyciszenie mikrofonu i wyłączenie/włączenie kamery. Wciśnięty przycisk świeci na czerwono – sygnalizując, że dane akcesorium nie działa. Daje to pewność i kontrolę i jest pożądaną opcją dla prowadzących kursy online i prelegentów. W czasie rzeczywistym, podczas e-spotkania można wygodnie i precyzyjnie edytować dokumenty, poprawić rysunki czy wskazywać konieczność zmian w projektach. Dzięki rysikowi te czynności wykonuje się wygodnie i precyzyjnie.
Po pracy Newline FLEX można wykorzystać do rozrywki dla dzieci lub dorosłych. Obejrzeć film w znakomitej jakości czy skorzystać z aplikacji do zabawy. Nie jest to może typowy monitor dla graczy, ale jego parametry także w tym zastosowaniu się sprawdzą. Czas reakcji matrycy to 10,4ms.
Producent proponuje kilka profili pozwalających optymalizować parametry w odniesieniu do oczekiwań. Do dyspozycji mamy tryb standardowy, nocny, ochrony oczu, do czytania, a także filmowy i graficzny.
Newline FLEX to sprzęt uniwersalny – do pracy i do rozrywki. Do biura i home office. Do pisania, projektowania, nauczania i pobierania nauki. Dla ludzi, którzy cenią jakość i wygodę.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.