Drugi etap Wyspy Solnej osiągnął stan surowy zamknięty
Budowa drugiego etapu Wyspy Solnej, inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej w Kołobrzegu, dobiega końca. 96% lokali znalazło nabywców, a w ofercie pozostały 4 ostatnie mieszkania. W przygotowaniu znajduje się kolejny, trzeci etap popularnej inwestycji.
Inwestycja powstaje w niezwykle atrakcyjnym miejscu - na terenie Wyspy Solnej w Kołobrzegu. Położona jest pomiędzy Kanałem Drzewnym a rzeką Parsętą, co czyni tę lokalizację niezwykłą i pożądaną. Inspirację do stworzenia projektu Wyspy Solnej stanowiły natura i nadmorski charakter, sam budynek zaś został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w okoliczny krajobraz. Otoczenie zieleni zapewnia bardzo ważny dla mieszkańców spokój. Z kolei wygodny i szybki dostęp do centrum Kołobrzegu pozwala korzystać z udogodnień miasta.
Kompleks mieszkaniowy Wyspa Solna docelowo będzie składać się z pięciu budynków i 450 mieszkań, z których każde posiadać będzie przestronny balkon, taras lub prywatny ogródek. W ramach pierwszego etapu osiedla (budynek „F”) wybudowano i sprzedano 50 lokali. Obecnie na ukończeniu są prace budowlane drugiej fazy inwestycji (budynek „E”), w której do użytku oddane zostaną 104 lokale. Wśród nich znaleźć można apartamenty liczące od 1 do 3 pokoi i metrażach między 29 m2-59 m2 oraz balkonem, tarasem lub ogródkiem. Budynek „E” składa się z 10 kondygnacji: 8 naziemnych oraz 2 podziemnych. W ramach kompleksu mieszkańcy będą mogli korzystać łącznie z blisko 564 miejsc postojowych - naziemnych i podziemnych w ranach dwukondygnacyjnego garażu. Obecnie drugi etap inwestycji Wyspa Solna osiągnął stan surowy zamknięty, a odbiory mieszkań zaplanowano w maju br. W związku z tym, że w sprzedaży znajdują się już 4 ostatnie lokale zlokalizowane w budynku „E”, wkrótce rozpocznie sprzedaż oraz realizacja kolejnego, trzeciego etapu projektu.
Kołobrzeg jest największym w Polsce i najpiękniejszym uzdrowiskiem, które charakteryzuje niezwykły urok i bogata historia. Miasto znane jest przede wszystkim jako turystyczno-uzdrowiskowa destynacja przede wszystkim ze względu na położenie geograficzne i lecznicze działania złóż borowiny. Z tego względu kołobrzescy turyści odwiedzają miasto zarówno w celach wypoczynkowych, jak i leczniczych. W pobliżu inwestycji Wyspa Solna mieszczą się m.in. szeroka, malownicza plaża i słynny Port Jachtowy. Ze względu na ograniczoną podaż działek w okolicy, Wyspa Solna będzie jednym z ostatnich nowych obiektów powstających w tej części miasta.
Nasza inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących. Nabywcy doceniają atrakcyjną lokalizację i szeroki pakiet oferowanych udogodnień. Wyspa Solna sprawdza się jako mieszkanie wakacyjne nad morzem. To również doskonała lokata kapitału dla osób chcących zarabiać na nieruchomości, poprzez wynajem, czy wzrost jej wartości w czasie. Zakup lokalu w takim miejscu jak Kołobrzeg, w dobie obecnych niskich stóp procentowych, to po prostu mądra decyzja. W związku z tym, że sprzedaż lokali w ramach drugiego etapu postępuje bardzo szybko, przygotowujemy się do uruchomienia sprzedaży trzeciej fazy inwestycji. Już teraz zachęcamy osoby zainteresowane do kontaktu – mówi Adrian Kornas, Prezes Zarządu Wyspa Solna.
Wyspa Solna zaoferuje liczne udogodnienia m.in. recepcję, strefę relaksu z jacuzzi i sauną, salę fitness, siłownię wewnętrzną, zadaszony basen oraz strefę lunchową, w której będzie można zamówić posiłek. Zewnętrzne części wspólne kompleksu będą obsadzone bujną roślinnością nadmorską. Między budynkami zaprojektowano strefy wypoczynku i plac zabaw dla dzieci.
Do budowy kompleksu wykorzystano prefabrykaty, które pozwalają na osiągniecie większej dokładności wykonania elementów budowlanych, a co za tym idzie również wysokiej jakości samego budynku. Technologia prefabrykacji, która gwarantuje trwałość i przyśpiesza proces budowy będzie zastosowana przy budowie kolejnego, III etapu inwestycji Wyspa Solna Residence.
Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na stronie http://wyspasolna.pl/.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.