Komunikaty PR

DWIE NOWE SERIE PROFESJONALNYCH MONITORÓW 4K FIRMY PANASONIC

2020-10-13  |  15:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic ogłosiła dostępność dwóch nowych monitorów LCD 4K UHD. Seria SQE1 to uniwersalne, zaawansowane monitory profesjonalne zaprojektowane z myślą o działaniu w trybie całodobowym w punktach informacji publicznej lub branży handlowej oraz w przestrzeniach konferencyjnych w środowiskach korporacyjnych. Seria CQE1 obejmuje monitory klasy biznesowej o wyjątkowej jakości obrazu 4K, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w salach lekcyjnych i konferencyjnych oraz branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej.

Seria SQE1: urządzenia zaprojektowane z myślą o niezawodnej pracy przez całą dobę

Seria SQE1 powstała na bazie istniejącej już linii SQ1. To ekskluzywna kolekcja jasnych i solidnych monitorów LCD 4K UHD, do których dodano obsługę sieci Wi-Fi oraz wiele innych przydatnych funkcji. W serii SQE1 do wyboru jest siedem rozmiarów paneli LCD, od 43 do 98 cali. Seria wyróżnia się też niezrównaną jasnością na poziomie 500 cd/m², która zapewnia wyraźny obraz nawet w dużych pomieszczeniach. Tryb wyświetlania w pionie umożliwia elastyczne i czytelne prezentowanie informacji w sklepach i punktach informacji publicznej. Panel IPS sprawia, że informacje i obrazy widać wyraźnie, nawet gdy odbiorca patrzy na nie z boku.

Urządzenia z serii SQE1 zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o działaniu przez całą dobę w przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, przestrzenie reklamowe czy dworce kolejowe, lotniska i inne węzły komunikacyjne. Dodatkowo opcje łączności i wyświetlania treści sprawiają, że seria idealnie nadaje się do nowoczesnych sal konferencyjnych i wykładowych oraz do prowadzenia prezentacji.

Urządzenia ułatwiające pracę grupową

Urządzenia wyposażono w liczne opcje wyświetlania i łączności, dzięki którym treści można szybko i wygodnie udostępniać obrazy na wiele sprawdzonych sposobów.

Firma Panasonic jako pierwsza wyposażyła swoje monitory LCD o wysokiej rozdzielczości 4K w gniazdo Intel Smart Display Module (SDM). Dzięki temu urządzenia z serii SQE1 są nie tylko eleganckie, ale także inteligentne i wielofunkcyjne. Gniazdo Intel SDM sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach biznesowych. Można je wykorzystać między innymi jako wbudowany komputer na potrzeby instalacji digital signage lub jako terminal w przypadku transmisji czy organizacji wydarzeń.

Urządzenia z serii SQE1 oraz wcześniejszej serii SQ1 jako jedyne mogą być również używane w zestawieniu z odbiornikiem typu płytka zaciskowa (Intel SDM) zaprojektowanym do użytku z nowym bezprzewodowym systemem prezentacyjnym Panasonic PressIT. System PressIT, który będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2020 roku, umożliwia łatwe udostępnianie ekranu naciśnięciem jednego przycisku na przekaźniku. Można w ten sposób przesłać sygnał video i audio z komputera, urządzenia z iOS/Androidem[1] lub innego urządzenia mobilnego bez potrzeby instalowania jakichkolwiek programów czy sterowników i łączenia się z siecią.

W przypadku, gdy potrzebne jest w pełni bezprzewodowe rozwiązanie 4K bez jakichkolwiek modułów zajmujących stół konferencyjny, gniazdo SDM pozwala także umieścić rozwiązanie do prezentacji WolfVision Cynap Pure BYOD całkowicie wewnątrz monitora z serii SQE1. Ten elastyczny system jest zgodny ze wszystkimi systemami operacyjnymi – obsługuje technologie klonowania ekranu AirPlay, Miracast i Chromecast – i obejmuje liczne opcje konfiguracji oraz zdalnego zarządzania.

Więcej opcji wyświetlania i łączności

Treści można wyświetlać bezpośrednio z ekranu bez konieczności podłączania dekodera – wystarczy użyć przeglądarki internetowej HTML5 na Androida lub multimedialnego odtwarzacza USB z obsługą sygnału 4K/60p. Możliwe jest również strumieniowanie treści video, prezentacji i zdjęć bezpośrednio z komputera z systemem Windows i modułem łączności bezprzewodowej one-to-one przy użyciu technologii Wireless Display.

Jeśli chodzi o podłączanie urządzeń zewnętrznych, nowa seria została wyposażona w porty HDMI, gniazdo wejścia/wyjścia DisplayPort umożliwiające szeregowe połączenie kilku monitorów 4K oraz port USB Type-C, który pozwala podłączać urządzenia mobilne. Poza tymi złączami dostępne są też standardowy port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, VGA/PC i audio. Urządzenia mają również wbudowane głośniki.

Seria CQE1: monitory do sklepów oraz sal konferencyjnych i lekcyjnych

Seria CQE1 obejmuje wszechstronne monitory profesjonalne LCD 4K UHD, które idealnie sprawdzą się jako ekonomiczne rozwiązanie do sal konferencyjnych i lekcyjnych oraz do wyświetlania obrazów i obsługi instalacji digital signage w branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej. Na nową serię składa się siedem modeli w rozmiarach od 43 do 98 cali. Dzięki zastosowaniu monitora IPS o jasności 400 cd/m² (w przypadku modelu 98-calowego – 500 cd/m²), urządzenia generują obraz w jakości 4K i zapewniają doskonałą widoczność wyświetlanych treści pod każdym kątem. Seria została zaprojektowana z myślą o codziennym użytkowaniu – te solidne urządzenia mogą pracować bez przerwy przez 16 godzin dziennie, co sprawia, że ich zakup jest naprawdę opłacalny. Największy, 98-calowy model został zaprojektowany pod kątem działania w trybie całodobowym.

Serię wyposażono w różnorodne opcje łączności, dzięki którym urządzenia stanowią uniwersalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb wielu różnych użytkowników. Treści takie jak digital signage można wyświetlać bezpośrednio z ekranu przy użyciu przeglądarki HTML5 lub multimedialnego odtwarzacza USB obsługującego sygnał 4K/60p. Treści video, prezentacje i zdjęcia można udostępniać bezpośrednio z komputera z systemem Windows za pomocą technologii Wireless Display.

Po podłączeniu dekoderowej wersji nowego systemu Panasonic do bezprzewodowego prowadzenia prezentacji urządzenia z serii CQE1 obsługują również system PressIT.

Dostępne są też różnorodne porty umożliwiające podłączenie do monitora urządzeń zewnętrznych. Monitory wyposażono w 4 porty HDMI obsługujące standard HDMI CEC, dzięki któremu monitor i podłączone do niego urządzenia można obsługiwać jednocześnie, port USB Type-C umożliwiający podłączanie urządzeń mobilnych, port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, PC i audio. Urządzenia mają też wbudowane głośniki.

Obie serie będą dostępne w sprzedaży od listopada 2020 roku (zależnie od rozmiaru monitora). Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Panasonic Business:

  • SQE1,
  • CQE1.

[1] W przypadku urządzenia z systemem Android wymagana jest aplikacja.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Co trzecia firma szuka specjalisty od AI i automatyzacji Biuro prasowe
2024-07-30 | 15:00

Co trzecia firma szuka specjalisty od AI i automatyzacji

Rosnące koszty pracy w Polsce mogą przyspieszyć w firmach tempo wdrażania automatyzacji i sztucznej inteligencji. Zatrudnienie robota może opłacać się bardziej niż jeszcze
IT i technologie Znaczenie digitalu podczas organizacji eventów, czyli o mocy świata online
2024-07-29 | 12:00

Znaczenie digitalu podczas organizacji eventów, czyli o mocy świata online

Czy dzisiaj organizacja perfekcyjnego eventu wystarczy, by można było mówić o sukcesie? Nawet najlepiej zaplanowane, a w dalszym etapie zrealizowane wydarzenie nie przyniesie
IT i technologie Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc.
2024-07-25 | 13:20

Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc.

Spółka technologiczna Neptis S.A., notowana na rynku NewConnect, w pierwszym półroczu 2024 r. zwiększyła liczbę użytkowników aplikacji Yanosik, czyli

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.