Edukacja cyfrowa z SAP. Zdobądź dofinansowanie i weź udział w Meet and Code 2020

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR
kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Rusza kolejna edycja inicjatywy Meet and Code w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Do dnia 10 września 2020 organizacje non-profit zajmujące się edukacją i podnoszeniem świadomości w dziedzinie kodowania mogą ubiegać się o dotację na organizację wydarzeń promujących programowanie i nowe technologie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, wszystkie inicjatywy w ramach tegorocznego Meet and Code będą odbywać się w formie wirtualnej.
Europejski Tydzień Kodowania (Code Week) odbędzie się między 10 a 25 października. Idea Tygodnia Kodowania została opracowana przez Young Advisors, grupę doradczą Neelie Kroes, byłą Komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej i jest wspierana przez Komisję Europejską. Częścią ogólnoeuropejskiego Code Week jest inicjatywa Meet and Code. Jej organizatorem jest firma SAP oraz partnerzy: Haus des Stiftens i fundacja TechSoup Europe.
Projekt ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży w wieku 8-24 lat jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak nowoczesne technologie mogą zmieniać codzienne życie i otaczający świat na lepsze.
W ramach Meet and Code przewidywane jest dofinansowanie do kwoty 500 euro na jedno wydarzenie promujące programowanie lub nowe technologie, które zostanie zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Podczas Meet and Code 2019 w Europie odbyło się ponad 1200 inicjatyw, które przyciągnęły łącznie ponad 56 tysięcy uczestników. W Polsce w 100 warsztatach wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów i studentów.
W tym roku ponownie przyznane zostaną nagrody za najlepsze inicjatywy organizowane w ramach Meet and Code 2020. Projekty można zgłaszać w kategoriach:
- „Girls in IT“,
- „Community“,
- „Diversity“,
- „Code for the Planet“
- „Code for Europe“.
Wśród europejskich laureatów tych nagród w 2019 roku znalazła się polska fundacja „ArchitectsPL“, która zwyciężyła w kategorii „Code for Planet“. Realizując projekt "Designing and Printing in 3D Coral Reefs", organizatorzy próbowali odbudować światową rafę oceaniczną za pomocą oprogramowania CAD i drukarek 3D. Uczestnicy projektowali sztuczne rafy, które naśladowały zarówno fakturę, jak i strukturę architektoniczną raf naturalnych. Dzięki temu młodzież otrzymała niecodzienną okazję do nauki o zmianie klimatu, jej wpływie na rafy koralowe oraz o tym, jak naukowcy morscy używają drukarek 3D do odtwarzania koralowców.
Lokalnymi partnerami tegorocznego wydarzenia są fundacja TechSoup Polska i Ministerstwo Cyfryzacji. Więcej informacji na temat Meet and Code https://meet-and-code.org/pl/pl/. Link do rejestracji: https://meet-and-code.org/pl/pl/registration-info.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.