Komunikaty PR

Edukacja cyfrowa z SAP. Zdobądź dofinansowanie i weź udział w Meet and Code 2020

2020-09-02  |  12:33
Biuro prasowe
Kontakt

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR



kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl

Rusza kolejna edycja inicjatywy Meet and Code w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Do dnia 10 września 2020 organizacje non-profit zajmujące się edukacją i podnoszeniem świadomości w dziedzinie kodowania mogą ubiegać się o dotację na organizację wydarzeń promujących programowanie i nowe technologie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, wszystkie inicjatywy w ramach tegorocznego Meet and Code będą odbywać się w formie wirtualnej.

Europejski Tydzień Kodowania (Code Week) odbędzie się między 10 a 25 października. Idea Tygodnia Kodowania została opracowana przez Young Advisors, grupę doradczą Neelie Kroes, byłą Komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej i jest wspierana przez Komisję Europejską. Częścią ogólnoeuropejskiego Code Week jest inicjatywa Meet and Code. Jej organizatorem jest firma SAP oraz partnerzy: Haus des Stiftens i fundacja TechSoup Europe.

Projekt ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży w wieku 8-24 lat jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak nowoczesne technologie mogą zmieniać codzienne życie i otaczający świat na lepsze.

W ramach Meet and Code przewidywane jest dofinansowanie do kwoty 500 euro na jedno wydarzenie promujące programowanie lub nowe technologie, które zostanie zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Podczas Meet and Code 2019 w Europie odbyło się ponad 1200 inicjatyw, które przyciągnęły łącznie ponad 56 tysięcy uczestników. W Polsce w 100 warsztatach wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów i studentów.

W tym roku ponownie przyznane zostaną nagrody za najlepsze inicjatywy organizowane w ramach Meet and Code 2020. Projekty można zgłaszać w kategoriach:

  • „Girls in IT“,
  • „Community“,
  • „Diversity“,
  • „Code for the Planet“
  • „Code for Europe“.

Wśród europejskich laureatów tych nagród w 2019 roku znalazła się polska fundacja „ArchitectsPL“, która zwyciężyła w kategorii „Code for Planet“. Realizując projekt "Designing and Printing in 3D Coral Reefs", organizatorzy próbowali odbudować światową rafę oceaniczną za pomocą oprogramowania CAD i drukarek 3D. Uczestnicy projektowali sztuczne rafy, które naśladowały zarówno fakturę, jak i strukturę architektoniczną raf naturalnych. Dzięki temu młodzież otrzymała niecodzienną okazję do nauki o zmianie klimatu, jej wpływie na rafy koralowe oraz o tym, jak naukowcy morscy używają drukarek 3D do odtwarzania koralowców. 

Lokalnymi partnerami tegorocznego wydarzenia są fundacja TechSoup Polska i Ministerstwo Cyfryzacji. Więcej informacji na temat Meet and Code https://meet-and-code.org/pl/pl/. Link do rejestracji: https://meet-and-code.org/pl/pl/registration-info.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.