Makaron z sosem pomidorowym i Oliwkami zielonymi z pastą paprykową OLE!
Składniki:
- ulubiony makaron (ilość wedle uznania)
- 1 duża cebula lub dwie szalotki
- Oliwa
- 1 duża puszka pomidorów
- 2 fileciki anchois
- 2 ząbki czosnku
- ½ słoika Oliwek zielonych z pastą paprykową OLE!
- ½ startej na drobnych oczkach marchewki (jeśli pomidory są za kwaśne)
- parmezan do posypania
Czosnek kroimy w plasterki. Smażymy na oliwie- cały czas mieszając. Dodajemy anchois oraz oliwki. Smażymy chwilę, po czym dodajemy pomidory z puszki. Lekko ugniatamy oliwki. Smażymy całość
ok. 10min. W tym czasie gotujemy makaron. Po ugotowaniu odcedzamy go, lecz zostawiamy ½ szklanki wody z gotowania. Dodajemy ją do sosu. Zwiększamy ogień i energicznie mieszamy, aby płyn połączył się z sosem. Doprawiamy pieprzem i ewentualnie solą (musimy uważać, ponieważ anchois jest bardzo słone). Smażymy tak kilka minut. Do sosu dodajemy makaron. Mieszamy i podgrzewamy kilka minut. Serwujemy na ciepło. Tuż przed podaniem dodajemy oliwki zielone z pastą paprykową OLE!, świeżo starty parmezan oraz świeżo zmielony pieprz.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.