Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Klocki LEGO dla młodych odkrywców!
Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia mogą zbudować figurę młodego lwa, którego pozytywna energia i ciekawość świata uchwycone są w każdej linii i detalu. Zestaw zawiera 222 klocki oraz ruchome elementy, dzięki którym Simba może „ożywać” – poruszać głową i łapami. Taka dynamiczna konstrukcja nie tylko zachęca do zabawy, ale także inspiruje dzieci do tworzenia własnych opowieści o przygodach Simby w sercu afrykańskiej sawanny. Umożliwia najmłodszym odgrywanie własnych historii lub ustawianie figurki w różnych pozach – siedzącej, leżącej czy stojącej. Gotowy model o wysokości 11 centymetrów świetnie sprawdzi się również jako ozdoba na półce. Do zestawu dołączono akcesoria, takie jak liść i cztery owady, które pomagają w odtwarzaniu scen z filmu. To zabawka, która rozwija wyobraźnię i pozwala małym budowniczym poczuć się częścią wielkiej historii.
Powrót do dzieciństwa
Dla tych, którzy dorastali z „Królem Lwem” i nadal wspominają tę animację z sentymentem, Grupa LEGO przygotowała coś wyjątkoweo. Młody Simba to zestaw kolekcjonerski dla dorosłych miłośników klocków LEGO, który zachwyca szeczczegółami. Postać lwa została zaprezentowana z charakterystycznym dla niego wyrazem – ciekawością świata i beztroską, które znamy z filmów. Tak precyzyjne odwzorowanie detali sprawia, że podczas budowania tego zestawu ożywają wspomnienia. Model ten zawiera 1445 elementów, z których można zbudować postać młodego lwa o wysokości aż 29 centymetrów. Ruchoma głowa figurki pozwala na eksponowanie jej w różnych pozycjach.
Oba zestawy oferują możliwość korzystania z aplikacji LEGO Builder, która ułatwia budowanie dzięki funkcji obracania modelu w 3D i śledzenia postępów.
Zestawy LEGO | Disney Król Lew to symboliczny most łączący pokolenia. Dzieci mogą poznać historię Simby, a dorośli powrócić do czasów, gdy sami oglądali animację na ekranie. Premiera filmu „Mufasa” w 2024 roku podsyca nostalgię, przypominając, że „Król Lew” pozostaje wiecznie aktualną opowieścią o miłości, odwadze i rodzinie.
![Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_262925430,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
![Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_1377003196,w_230,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
![Jak zwierzęta spędzają Święta? Spektakl dla dzieci w Galerii Turzyn](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_1467377023,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Jak zwierzęta spędzają Święta? Spektakl dla dzieci w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/11111/n-innowacje.png)
Przemysł
![](https://www.newseria.pl/files/11111/meble-dada-design-vtbflngoqlk-unsplash,w_274,_small.jpg)
Polski przemysł meblarski traci na konkurencyjności. Coraz więcej mebli trafia na krajowy rynek z zagranicy
Pozycja polskiego przemysłu leśno-drzewnego rosła systematycznie przez ostatnie kilkanaście lat. Obecnie Polska jest wśród liderów w produkcji i eksporcie okien, podłóg czy mebli z drewna w Europie. Mniejsza dostępność krajowego surowca, eksport z Chin i Wietnamu oraz wysokie koszty pracy i energii sprawiają jednak, że spada konkurencyjność polskich producentów – podkreśla branża i dodaje, że ceny drewna w Polsce należą do najwyższych w Europie. Dlatego też apeluje o stabilność i jasne reguły w zakresie ustalania cen sprzedaży drewna przez Lasy Państwowe.
Polityka
Eskalacja konfliktu w Afryce Środkowej. Europosłowie wzywają do zawieszenia umowy UE–Rwanda na dostawy surowców
![](https://www.newseria.pl/files/11111/sypniewski-kongo-rwanda,w_133,r_png,_small.png)
Narasta konflikt między wspieranymi przez rwandyjską armię rebeliantami a Demokratyczną Republiką Konga. Wojna toczy się przede wszystkim o ogromne złoża surowców – przede wszystkim kobaltu, koltanu, tantalu czy złota. Sieć EurAc, skupiająca europejskie organizacje pozarządowe, oskarżyła UE jako współwinną kryzysu. W 2024 roku Unia podpisała z Rwandą umowę o wydobyciu minerałów, która miała zabezpieczyć dostawy materiałów niezbędnych do zielonej transformacji. O zawieszenie umowy zaapelowali europosłowie w rezolucji przyjętej 13 lutego.
Ochrona środowiska
Spływające resztki nawozów największym zagrożeniem dla Bałtyku. Pojawiają się nowe wyzwania związane z energetyką wiatrową
![](https://www.newseria.pl/files/11111/wwf-morza-oceany-foto,w_133,_small.jpg)
Eutrofizacja wód Bałtyku wciąż jest największym zagrożeniem dla ekosystemów – mówią ekolodzy. Na znaczeniu zyskuje też zanieczyszczenie mikroplastikiem, a w kolejnych latach pojawią się wyzwania związane z budową i eksploatacją morskich farm wiatrowych. Z jednej strony chodzi o emisję zanieczyszczeń plastikowych, a z drugiej – o hałas negatywnie oddziałujący na organizmy posługujące się echolokacją. W Bałtyku jest to morświn, którego populacja nawet bez tego jest krytycznie zagrożona wyginięciem – liczy zaledwie pół tysiąca osobników.
Partner serwisu
Szkolenia
![](https://www.newseria.pl/files/11111/ramka-prawa-akademia-newser_1,w_274,_small.jpg)
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.