Komunikaty PR

Edukator Roku 2020: Uczniowie wybiorą Top Nauczycieli w Polsce

2020-10-08  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Urszula Kostrzewa
Ro

Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team

Ruszyła kolejna edycja konkursu Edukator Roku, pod patronatem GovTech Polska. W ogólnopolskim głosowaniu uczniowie wytypują najlepszych edukatorów i nauczycieli. 

Edukator Roku to konkurs, w którym nagradzani są najlepsi edukatorzy i nauczyciele, wybierani przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zgłaszanie kandydatów i głosowanie trwa do 14 października i odbywa się za pomocą dedykowanej platformy edukatorroku.brainly.pl. W tym roku nominacje przyznawane są aż w 7 kategoriach:

  • Edukator Roku 2020: przedmioty humanistyczne

  • Edukator Roku 2020: przedmioty ścisłe

  • Edukator Roku 2020: zdrowe ciało i duch

  • Edukator Roku 2020: dyrektor

  • Edukator Roku 2020: rodzic

  • Edukator Roku 2020: ekologia (Patron kategorii: Fundacja WWF Polska)

  • Edukator Roku 2020: rozwój kompetencji przyszłości (Patron kategorii: Fundacja Zwolnieni z Teorii)

Organizatorem konkursu Edukator Roku 2020 jest jak co roku Brainly - największa na świecie platforma online learning, skupiająca społeczność 250 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli na całym świecie. Pomagająca w nauce z domu i problemach z zadaniami domowymi platforma zanotowała w tym roku rekordowy przyrost liczby użytkowników na całym świecie.

W tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować aż 2 edycje konkursu, rozpoczynający się właśnie konkurs główny poprzedziła kwietniowa Edycja Online. Wtedy nagrodziliśmy przede wszystkim sprawne i pomysłowe nauczanie zdalne, w 5 specjalnych kategoriach. Teraz wracamy do tradycyjnej formuły konkursowej. Edukator Roku nabrał też wymiaru międzynarodowego - nagroda jest przyznawana także w USA i Indiach, a w planach są już kolejne kraje - mówi Michał Gwiazdowski, General Manager na rynki Polski, Rosji i Rumunii w Brainly.

Konkurs objęty jest patronatem GovTech Polska.

Pandemia postawiła przed nami wiele wyzwań, także w zakresie nauczania.  Edukatorzy, którzy na co dzień nie tylko przekazują wiedzę, ale też pomagają innym odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości, zasługują na docenienie i wyróżnienie - komentuje Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie https://edukatorroku.brainly.pl/regulamin/

Zwycięzcy Edukatorzy otrzymają sprzęt elektroniczny, który pomoże im w codziennej pracy. Ponadto laureaci kategorii ekologia oraz rozwój kompetencji przyszłości otrzymają wsparcie merytoryczne od patronów każdej z kategorii: Fundacji WWF Polska i Fundacji Zwolnieni z Teorii. Nad głosowaniem czuwa Jury, które przyznaje wyróżnienia także dla uczniów. Dodatkową motywacją dla najbardziej aktywnych podczas głosowania szkół będą przewidziane nagrody - mierniki zanieczyszczenia powietrza, ufundowane przez Airly.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.