Emerson na pokładzie Konstruktorska Business Center!
Do grona najemców kompleksu biurowego Konstruktorska Business Center w Warszawie dołączyła firma Emerson Process Management. Światowy lider w dziedzinie inżynierii i technologii wynajął 4050 mkw. powierzchni na 5. piętrze tego nowoczesnego budynku, należącego do Golden Star Group.
Emerson jest globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla automatyzacji przemysłu oraz systemów dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Platforma Emerson Automation Solutions wspiera klientów w maksymalizacji produkcji przemysłowej, ochronie środowiska oraz personelu przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii oraz ograniczaniu kosztów operacyjnych. Platforma Emerson Commercial and Residential Solutions zajmuje się opracowywaniem rozwiązań w zakresie poprawy komfortu życia i zdrowia, ochroną jakości produktów spożywczych oraz tworzeniem zrównoważonej infrastruktury. W spółkach Emerson w Polsce zatrudnionych jest ponad 800 osób.
– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że do grona najemców Konstruktorska Business Center dołączyła tak prestiżowa firma. Co bardzo istotne, Emerson to nie tylko globalna marka, ciesząca się uznaniem klientów i partnerów biznesowych, ale również innowacyjna firma, której rozwiązania mają realny wpływ na poprawę warunków życiowych na całym świecie. Podpisując tę umowę po raz kolejny potwierdziliśmy, iż Konstruktorska Business Center jest doskonałym miejscem do rozwoju nowoczesnego biznesu dla firm, które cenią najwyższą jakość przestrzeni biurowych oraz świetną lokalizację. Zawarcie umowy najmu ze spółką Emerson w dobie pandemii świadczy o jakości naszych aktywów, rozeznaniu w sytuacji panującej na rynku, a także dowodzi atrakcyjności naszego kompleksu biurowego Konstruktorska Business Center wśród międzynarodowych firm – powiedział Antonio Pomes, Head of Asset Management w Golden Star Estate.
Biura Emerson w Konstruktorska Business Center zostaną zaaranżowane na 4050 mkw. nowoczesnej przestrzeni, zlokalizowanej na 5. piętrze budynku, a pierwsze osoby rozpoczną w nich pracę 1 lipca 2021 r. Umowa została podpisana na 10 lat, a w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Colliers International.
– Bardzo cieszymy się z zawarcia tej umowy. Wśród naszych kluczowych wartości, którymi kierujemy się w codziennej działalności operacyjnej są m.in. Support Our People, Safety & Quality, czy Customer Focus. Długo poszukiwaliśmy biura, które spełni nasze wymagania i pomoże nam praktycznie zrealizować te wartości. Myślę, że w Konstruktorska Business Center uda nam się to osiągnąć – powiedział Tomasz Kosik, dyrektor generalny Emerson Process Management w Polsce.
– Silne, dobrze prosperujące marki, które planują rozwój swojej działalności muszą podejmować decyzje w oparciu o długofalową strategię, która sprawdzi się zarówno w okresie stabilizacji rynkowej, jak również czasowych zawirowań. Firma Emerson bardzo wnikliwe przeanalizowała wszelkie dostępne możliwości, a my wspieraliśmy ją w podjęciu najbardziej optymalnej decyzji. Jesteśmy przekonani, że Konstruktorska Business Center zapewni najemcy doskonałe warunki do dalszego rozwoju – podkreślili Bianka Kuchcińska oraz Paweł Skałba, odpowiedzialni za transakcję z ramienia Colliers.
Konstruktorska Business Center to nowoczesny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu 49 500 mkw., zlokalizowany w samym sercu biznesowej części Mokotowa. Siedmiokondygnacyjny budynek wyróżnia się jedną z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powierzchni typowego piętra – 7000 mkw., zapewniającą najemcom pełną elastyczność w aranżowaniu przestrzeni pracy, idealnie dostosowując się do ich wymagań w zakresie wielkości danej powierzchni. Budynek cechuje także wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.
Konstruktorska Business Center to również cztery niezależne wejścia, dwa wewnętrzne dziedzińce rekreacyjne o powierzchni 3 200 mkw. – wyjątkowo lubiane przez pracowników zielone miejsca odpoczynku i spotkań oraz 1050 miejsc parkingowych w garażu podziemnych, rowerowania i szatnie dla cyklistów. Bardzo dobra lokalizacja umożliwia szybki dojazd zarówno transportem miejskim (autobusami i tramwajami), jak i własnym środkiem transportu. Obiekt położony jest ok. 15 minut drogi samochodem od centrum Warszawy i ok. 10 minut od międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Liczne atuty Konstruktorska Business Center doceniły renomowane polskie i międzynarodowe firmy, które na co dzień korzystają z doskonałej jakości oferowanej przez nieruchomość. Wśród najemców budynku znajdują się m.in. PZU, Procter&Gamble i MoneyGram.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.