Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju.
Wśród ogólnopolskich, kluczowych przedsięwzięć ostatnich lat znalazły się m.in. rozwój systemu zdalnego monitorowania wodomierzy we Wrocławiu, instalacja systemu wzmacniania sygnału sieci na Stadionie Śląskim w Chorzowie czy też dostarczenie dzierżawionego łącza internetowego dla organizatorów konferencji Impact CEE w Poznaniu.
Właśnie w stolicy Wielkopolski Emitel dostrzega duży potencjał dla wdrażania innowacyjnych technologii Internetu Rzeczy w samorządach i biznesie. Spółka nawiązała współpracę z Urzędem Miasta Poznań oraz Fundacją In_Spire (fundacja grupy MTP), zostając pierwszym partnerem programu Poznań CityLab, zainaugurowanego przez te podmioty. Wspólnym celem jest popularyzacja nowoczesnych technologii, realizacja projektów pilotażowych (model POC - Proof of Concept) oraz rozwój innowacyjnych rozwiązań w obszarze Smart City i systemów DAS (Distributed Antenna System).
28 lutego w Poznaniu odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę, podczas którego podpisano trójstronny list intencyjny. Gospodarzami wydarzenia byli: Michał Łakomski (Dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miasta Poznań, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Smart City), Iwona Kasprzak (Prezes Fundacji In_Spire) oraz Maciej Staszak (Wiceprezes Zarządu Emitel). W trakcie spotkania zaprezentowano założenia programu Poznań CityLab oraz omówiono możliwości implementacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych z oferty biznesowej Emitel.
– Emitel to nie tylko integrator technologii, ale przede wszystkim aktywny członek społeczności lokalnych i uczestnik lokalnych ekosystemów technologicznych. Dzięki naszej obecności w regionach możemy lepiej odpowiadać na potrzeby partnerów i mieszkańców. Dlatego od kilku miesięcy konsekwentnie poszerzamy naszą sieć regionalnych przedstawicieli biznesowych. Wielkopolska to miejsce, które od lat konsekwentnie rozwija koncepcję smart city, a program Poznań CityLab jest kolejnym krokiem na tej drodze. Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i wspólnie pracować nad rozwiązaniami, które wpłyną na rozwój całego regionu – powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel.
Program Poznań City Lab integruje środowisko biznesowe, naukowe i społeczne, wspierając rozwój innowacji na rzecz mieszkańców miasta oraz lokalnych przedsiębiorców. Emitel aktywnie zaangażuje się w testowanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań, wspierając rozwój Wielkopolski jako jednego liderów technologicznych innowacji.
Źródło: Emitel

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.