Emplocity zadebiutuje 20 października br. na rynku NewConnect
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła 20 października br. (czwartek) jako dzień debiutu technologicznej spółki Emplocity SA na rynku NewConnect. Spółka, która wkrótce dołączy do grona podmiotów notowanych na małym parkiecie warszawskiej giełdy, zajmuje się automatyzacją procesów biznesowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Łącznie do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect zostało wprowadzonych 1.113.791 akcji serii A, B i C uchwałą GPW z dnia 30 września br.
Uroczystość debiutu rozpocznie się w czwartek 20 października br. o godz. 11:00. Transmisję uroczystości debiutu będzie można śledzić online na kanale YouTube GPW.
- Przed nami długo wyczekiwany debiut na NewConnect. Pragnę podziękować naszym akcjonariuszom za dotychczasowe zaufanie. Chciałbym zapewnić, że wykorzystamy naszą wiedzę, doświadczenie oraz potencjał rynku na którym działamy do dalszego sukcesywnego wzrostu skali działalności Emplocity i realizacji kolejnych celów biznesowych. – powiedział Krzysztof Sobczak, współzałożyciel i CEO Emplocity SA.
Kurs odniesienia podczas debiutanckiego otwarcia notowań Emplocity SA został wyznaczony na równi średniej ważonej ceny wolumenem transakcji na akcjach w okresie od września 2021 roku do kwietnia 2022 roku, oferty publicznej akcji serii B oraz oferty publicznej akcji serii C i wynosi 26,77 zł. Biorąc pod uwagę łączną liczbę akcji serii A, B i C (1.113.791 akcji) oznacza kapitalizację Emplocity w wysokości ponad 29,8 mln zł.
Spółka stworzyła i rozwija autorską platformę Emplocity wykorzystując metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania i rozumienia języka naturalnego. Platforma wykorzystywana jest do automatyzacji i optymalizacji wybranych procesów biznesowych - wszędzie tam, gdzie kluczowe jest zrozumienie naturalnego języka użytkowników, rozpoznawanie ich intencji, udzielanie im natychmiastowych odpowiedzi 24/7, rekomendowanie określonych elementów, a także wykonywanie zleconych przez nich akcji.
Wśród gotowych produktów opartych na platformie Emplocity są m.in. EmploBot i HireBot - rozwiązania automatyzujące proces rekrutacji i screeningu, IntraBot wspierający i automatyzujący komunikację wewnętrzną w firmach w wybranych obszarach (onboarding, newsy, szkolenia, sprawy pracownicze, firmowa baza wiedzy), Q&A BOT - chatbot automatyzujący komunikację z klientami oraz LexBot który w sposób zautomatyzowany wspiera prawników w udzielaniu opinii prawnych i przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.