Komunikaty PR

European Logistics Investment z Panattoni wynajęli 45 000 mkw w Rudzie Śląskiej

2020-07-15  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

European Logistics Investment (ELI) - dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna wraz ze swoim strategicznym partnerem Panattoni, wiodącym na rynku deweloperem nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajmie więcej powierzchni magazynowych. W obiekcie Panattoni Park Ruda Śląska II zostanie oddanych do użytku blisko 57 000 m kw., z czego blisko 45 000 m kw. zostało wynajętych najemcom Dywidag i LATEX Opony SA.

Platforma European Logistics Inwestment – należąca do Madison International Realty, Redefine Properties oraz Griffin Real Estate – skutecznie realizuje swoje cele, a dzięki współpracy z Panattoni, jako strategicznym partnerem, cały czas dynamicznie się rozwija. W skład platformy wchodzi 16 parków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni blisko 480 000 m kw.. Zlokalizowane są w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce - w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz na Górnym Śląsku, gdzie budowany jest Panattoni Park Ruda Śląska II. Inwestycja o łącznej powierzchni 57 000 m kw. ma już dwóch najemców LATEX Opony SA i Dywidag, którzy zajmą łącznie 45 000 m kw. LATEX Opony SA – jeden z liderów branży dystrybucji opon i felg – wprowadził się do kompleksu już w czerwcu br. zajmując ok. 21 000 m kw. w ramach pierwszego powstającego budynku. Nowa lokalizacja stanie się głównym magazynem firmy na Śląsku. Powierzchnia została odpowiednio zabezpieczona i dostosowana do składowania opon - budynek został przygotowany pod kątem gęstości obciążenia ogniowego, zwiększona została odporność pożarowa, a na terenie obiektu zostały zamontowane dodatkowe tryskacze. Kolejnym najemcą jest Dywidag, który w IV kwartale br. zajmie cały drugi budynek parku o powierzchni 24 000 m kw. gdzie będzie wytwarzać systemy geotechniczne, sprężania, a także podwieszenia wantowe. Część biurowo-socjalna zajmie aż 1400 m kw., zaś produkcja będzie realizowana na powierzchni 22 500 m kw., którą Panattoni przygotuje pod wymagające procesy technologiczne oraz pracę ludzi. Realizacje dla obu najemców spełnią wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Inwestycję w Rudzie Śląskiej i kooperację w ramach European Logistics Investments (ELI) komentuje Robert Dobrzycki, CEO Panattoni: „Podejmując współpracę z Griffin Real Estate mieliśmy ambicję stworzenia wiodącej platformy logistycznej w Europie. W osiągnięciu celu konieczna jest obecność w takich lokalizacjach jak Śląsk. Województwo o największej populacji w kraju (4,7 mln). Atrakcyjność tego regionu odczuwamy zarówno my, jak i cały rynek. Tylko w I kw. br. wynajęliśmy 145 000 m kw. W skali kraju w pierwszych trzech miesiącach br. Śląsk osiągnął wynik 560 000 m kw. budowanej powierzchni oraz 19 proc. krajowego wolumenu transakcji najmów, plasując się w obu zestawieniach tylko za rynkiem warszawskim. To stawia doskonałe fundamenty do rozwoju naszej platformy”.

„Rynek nieruchomości logistycznych w Polsce ma solidne podstawy i ogromny potencjał wzrostu dzięki strategicznej lokalizacji kraju, jego rozmiarowi oraz nieustannie usprawnianej infrastrukturze drogowej. Razem z naszymi współinwestorami – Madison Radefine – korzystamy z tego i cały czas rozwijamy naszą platformę. ELI jest wiodącym graczem w polskim sektorze logistycznym, z wysokiej jakości, obszernym portfolio. Nasze magazyny znajdują się w głównych ośrodkach dystrybucyjnych Polski, takich jak Warszawa, Górny Śląsk, Łódź, czy Kraków. Realizacja projektów w ramach naszej strategicznej współpracy z Panattoni, pozwala poszerzać nasz portfel o takie lokalizacje jak Panattoni Park Ruda Śląska II. Nasze powierzchnie magazynowe cieszą się popularnością wśród najemców, co tylko potwierdza, że nasz model biznesowy działa” powiedział Hubert Rossa, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

Dobrze być na Śląsku. Z doskonałej lokalizacji korzystają najemcy Panattoni Park Ruda Śląska II. Bardzo dobry dostęp do pracownika łączy się z rozwiniętą siecią dróg i autostrad. Zaledwie 2 km od obiektu przebiega trasa DTS łącząca najważniejsze aglomeracje w regionie, a także park z Autostradą A1 - jedyną w Polsce o przebiegu południkowym. Nieduża odległość oraz doskonałe połączenie z granicami czeską i słowacką, pozwalają na działalność międzynarodową, jak w przypadku firmy LATEX Opony SA . Oprócz A1 w niedużej odległości od kompleksu znajduje się autostrada A4, której przedłużenie prowadzi do jednego z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie – Berlina.

Panattoni Park Ruda Śląska II to dwa budynki magazynowe klasy A o powierzchni 55 990 m kw. odpowiadający na potrzeby klientów z różnych branż. Oferuje elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Powierzchnia kompleksu może zostać przeznaczona zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Park wyposażony jest w wygodne place manewrowe, bramy „zero” oraz oświetlenie LED.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak mocno podrożały działki w 2023 roku? Biuro prasowe
2024-06-21 | 09:00

Jak mocno podrożały działki w 2023 roku?

Niestety, w Polsce nadal brakuje szczegółowych, ogólnodostępnych oraz szybko publikowanych informacji cenowych na temat obrotu działkami. Właśnie dlatego musimy posiłkować
Nieruchomości Ile trzeba wydać na nowe mieszkanie nad morzem, jeziorem i w górach? [RAPORT]
2024-06-20 | 11:00

Ile trzeba wydać na nowe mieszkanie nad morzem, jeziorem i w górach? [RAPORT]

Myli się ten, kto sądzi, że najdroższe nowe mieszkania są w Warszawie czy Krakowie. Często o wiele więcej trzeba zapłacić za tzw. wakacyjny apartament w nadmorskich czy górskich
Nieruchomości Inwestycje w nieruchomości w Polsce - czy mają sens w 2024 roku?
2024-06-20 | 01:00

Inwestycje w nieruchomości w Polsce - czy mają sens w 2024 roku?

Inwestowanie w nieruchomości od lat jest jednym z popularniejszych sposobów na pomnażanie kapitału. Jak wynika z raportu „Postawy Polaków wobec finansów”,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.