Komunikaty PR

Europejski lider mobilnego monitoringu BauWatch wchodzi na polski rynek

2024-01-23  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Warszawa, 22 stycznia: BauWatch, czołowy europejski dostawca usług mobilnego monitoringu wizyjnego, już w pierwszym kwartale 2024 roku wejdzie na polski rynek. Firma od 15 lat z powodzeniem dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które wykorzystują nowoczesną technologie do wykrywania i reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia w ciągu kilku sekund. Wiedza i doświadczenie, wnoszone przez firmę będzie istotnym wsparciem dla bezpieczeństwa polskiej branży budowalnej.

Holenderska firma powstała w 2008 roku świadczy swoje usługi w takich krajach jak: Niemcy, Anglia, Belgia, Francja, Włochy czy Hiszpania dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie usług monitoringu na placach budowy. Aktualnie BauWatch dysponuje 8 tysiącami wieżyczek z kamerami, a w swoim dorobku ma ponad 40 tysięcy zrealizowanych projektów w dziesięciu państwach.

- Na polskim rynku mobilnego monitoringu widzimy duży potencjał i szansę na wprowadzenie naszych innowacyjnych rozwiązań. Rozumiemy, jak ważna jest ochrona fundamentalnych i kosztownych elementów dla ciągłości procesów budowy. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz umożliwienie klientom skupienia się na swojej działalności biznesowej - mówi Aleksander Wilczewski, Managing Director BauWatch Poland.

Mobilny monitoring BauWatch pozwolił w samym 2022 roku zapobiec 76 tysiącom prób włamań i innych zagrożeń na chronionych obiektach. Skuteczność usług oferowanych przez firmę wynika z opracowanego przez nią systemu, który z pomocą sztucznej inteligencji pozwala wykrywać zagrożenia, przekazywać je do centrum monitoringu, a następnie, po weryfikacji, podejmować odpowiednie kroki w czasie krótszym niż minuta.

- Sztuczna inteligencja wykorzystywana w naszych urządzeniach jest wciąż rozwijania. W tym roku ulepszyliśmy oprogramowanie do wykrywania zagrożeń, co spowodowało zmniejszenie liczby fałszywych alarmów o 40%. Umożliwiło to naszemu zespołowi w centrum monitorowania na zwiększenie wydajności i skoncentrowanie się na incydentach stanowiących realne zagrożenie - dodaje Aleksander Wilczewski.

Firma świadczy swoje usługi w wielu sektorach. Jej monitoring można znaleźć w takich miejscach jak place budowy, parki fotowoltaiczne czy parkingi dealerów samochodowych, Wśród rozwiązań jakie proponuje BauWatch, znajduje się m.in. wieża BauWatch Solar - ekologiczna i zasilana energią słoneczną, co umożliwia pracę na placach, które z różnych względów nie posiadają stałego połączenia z energią oraz BauWatch GreenLight - dobrze widoczna wieża CCTV wyposażona w kamery o wysokiej rozdzielczości, głośniki i zielone reflektory LED oświetlające teren odstraszająca osoby, które nie powinny się na nim znajdować.

Firma rozpocznie świadczenie usług na polskim rynku w pierwszym kwartale 2024 roku, jednak już w dniach 30 stycznia - 2 lutego przedstawiciele firmy pojawią się na targach BUDMA odbywających się w Poznaniu, gdzie będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania.

O BauWatch

BauWatch to uznany lider w branży mobilnego monitoringu wizyjnego, działający na europejskim rynku od 2008 roku. Aktualnie ich zaawansowane rozwiązania ochronne dla sektora budowlanego i fotowoltaicznego dostarczane są do 10 państw w tym m.in. Anglii, Niemczech, Belgii, Francji, Włoch czy Hiszpanii. Z ponad piętnastoletnim doświadczeniem i obsługą ponad 40 tysięcy projektów, pochodząca z Holandii firma jest synonimem niezrównanej skuteczności w prewencji i reagowaniu na incydenty. Wykorzystując innowacyjne technologie i systemy oparte na sztucznej inteligencji, BauWatch oferuje swoim klientom pełen zakres usług monitoringu, od wykrywania niepożądanych aktywności po natychmiastowe powiadamianie służb. Z rozbudowaną flotą ponad 8 tysięcy wieżyczek z kamerami oraz grupą 500 specjalistów pracujących nad innowacjami produktowymi firma gwarantuje kompleksową ochronę majątku, działając pod hasłem „My czuwamy, gdy Ty odpoczywasz”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.