Komunikaty PR

Eurotronic wybiera Oxygen Park

2024-01-22  |  13:00
Biuro prasowe

Do grona najemców Oxygen Park w Warszawie dołączyła firma Eurotronic. Spółka będąca wiodącym dostawcą rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie majątkiem trwałym, wynajęła blisko 280 mkw. powierzchni w kompleksie biurowym należącym do Golden Star Group. Biura Eurotronic mieszczą się na 5. piętrze budynku B, a umowa najmu została podpisana na 5 lat.

Eurotronic jest wiodącą firmą w Europie, która dostarcza rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie majątkiem trwałym (CMMS – Computerised Maintenance Management System i EAM - Enterprise Asset Management), czyli wszelkiego typu obiektami i systemami technicznymi, nieruchomościami, pojazdami oraz infrastrukturą. Spółka dysponuje stabilnym i doświadczonym zespołem wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają zarówno kwalifikacje i umiejętności informatyczne, jak też dogłębną znajomość i zrozumienie najnowszych technologii, trendów oraz dobrych praktyk w obszarze utrzymania majątku, logistyki i systemów automatyki. Firma rozwija także usługi w dziedzinie kompleksowych rozwiązań automatyki budynkowej i monitoringu. W jej portfolio znajdują się projekty zrealizowane dla ponad 200 klientów i  7000 użytkowników efektywnie zarządzających swoim majątkiem technicznym nie tylko w Polsce, ale również na Litwie, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Eurotronic zdecydowała się związać swoją przyszłość z Oxygen Park i dołączyła do grona najemców naszego kompleksu. Tym bardziej, że Eurotronic przeniesie swoją siedzibę z innego budynku, mieszczącego się w Al. Jerozolimskich. Pozyskanie najemcy doskonale znającego tę część Warszawy, stanowi najlepsze potwierdzenie zarówno atrakcyjności lokalizacji Oxygen Park, jak i jakości oferowanych przez nas rozwiązań. Oxygen Park jest świetnym przykładem obiektu, w którym zielone środowisko pracy wysuwa się na pierwszy plan. Dzięki licznym atutom, naturalnej roślinności oraz najwyższej jakości rozwiązaniom technologicznym, jest to kompleks który spełnia wszelkie oczekiwania firm poszukujących komfortowych i nowoczesnych biur. Jestem przekonana, że zespół Eurotronic doskonale odnajdzie się w przestrzeniach Oxygen Park, a kreatywne środowisko pracy przyczyni się do kolejnych sukcesów firmy – powiedziała Katarzyna Marciniak, Asset Operational Manager w Golden Star Group.

Przestrzeń biurowa Eurotronic mieści się na 5. piętrze budynku B i obejmie powierzchnię niemal 280 mkw. Zespół Eurotronic wprowadził się do nowych przestrzeni pod koniec 2023 roku. Umowa najmu została podpisana na 5 lat, a w procesie negocjacji doradzała firma Woodlark.

- Oferta biurowca Oxygen Park była dla nas naturalnym wyborem ze względu na jego lokalizację oraz nowoczesny charakter. Jest to dla nas bardzo ważny krok w dalszym rozwoju działalności w Polsce. Oxygen Park to wyjątkowy biurowiec, który oferuje nie tylko przestronne i komfortowe biura, ale także liczne udogodnienia dla pracowników, które pozwolą nam stworzyć jeszcze lepsze warunki do pracy dla naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z biurowcem Oxygen Park przyczyni się do wzrostu efektywności naszej działalności – komentuje Krzysztof Tomaszewicz, Prezes Zarządu Eurotronic w Polsce.

Oxygen Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym, zlokalizowanym bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich, w biznesowym obszarze Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 mkw. Całkowicie przeszklona fasada budynków zapewnia maksymalne doświetlenie światłem dziennym, a otwierane okna umożliwiają wentylację pomieszczeń świeżym powietrzem. Układ każdego piętra pozwala na elastyczne rozwiązania biurowe dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców. Zastosowane w kompleksie rozwiązania pro-środowiskowe zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

Do dyspozycji najemców Oxygen Park – oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych – są również zielone patio ze strefą relaksu, kantyna oraz punkty handlowo-usługowe. Na terenie inwestycji znajdują się również 162 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami.

Dzięki położeniu przy jednej z najważniejszych arterii Warszawy, do kompleksu można dogodnie dojechać z każdego miejsca w stolicy i okolic – zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego, w tym kolejką WKD (bliskość stacji „WKD Raków”). Obiekt położony jest zaledwie 7 km zarówno od lotniska Okęcie, jak i od centrum miasta. Dodatkowym atutem lokalizacji Oxygen Park jest sąsiedztwo kilku centrów handlowych, m.in.: Reduta i Blue City oraz supermarketów Leclerc
i Makro.

Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci. Inwestycja została oddana do użytku w 2013 r. Wśród najemców Oxygen Park, oprócz Eurotronic, znajdują się m.in. takie firmy jak: Agfa, DiaSorin, Parker Hannifin, PHINIA, Sodexo czy Nieruchomości Plus.

Golden Star Group jest firmą inwestycyjną, działającą na globalnym rynku nieruchomości od 20 lat. Łącząc międzynarodowe doświadczenie i specjalistyczną wiedzę branżową, Golden Star Group koncentruje się na nabywaniu nieruchomości i tworzeniu ich wartości dodanej poprzez wynajem oraz zarządzanie. Firma specjalizuje się w inwestycjach o wysokiej stopie zwrotu, w segmentach handlowym, biurowym i luksusowych usług hotelarskich.

Portfolio Golden Star Group obejmuje projekty o łącznej wartości przekraczającej 1,5 mld euro, które zlokalizowane są w Niemczech, Holandii, Polsce i Czechach. Wśród projektów należących do polskiego portfela firmy znajdują się m.in. Konstruktorska Business Center, Oxygen Park, LIM Centre w Warszawie czy DOT Office w Krakowie.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.