Komunikaty PR

FANUC dostarczy 1400 robotów do VW

2020-11-03  |  18:00
Biuro prasowe

Japoński FANUC, globalny specjalista w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej, wesprze ekspansję firmy Volkswagen w obszarze przyszłościowych technologii napędowych. Producent dostarczy łącznie około 1400 robotów do fabryk VW w Emden w Niemczech i Chattanooga w USA.

Zakład VW w Emden w bliskiej przyszłości stanie się jedną z najnowocześniejszych fabryk w branży motoryzacyjnej. Firma VW podjęła decyzję o modernizacji swoich linii w związku z planowanym uruchomieniem produkcji nowej generacji samochodów elektrycznych. Już w 2022 r. w unowocześnionej fabryce będzie pracować 800 robotów marki FANUC. Z kolei fabryka w Chattanooga, w USA, zostanie rozbudowana, by stać się centrum produkcji samochodów elektrycznych VW w Ameryce Północnej. Procesy wytwórcze wesprze tu 600 robotów marki FANUC.

Wymagania stawiane robotom przemysłowym zmieniają się w ślad za konstrukcją pojazdów” - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Deutschland GmbH. „Bazując na szerokiej gamie produktów możemy bez trudu reagować na nowe potrzeby rynku i dostarczać roboty dostosowane do wymogów produkcji samochodów elektrycznych w sposób niezawodny oraz elastyczny”.

Firma FANUC, której siedziba znajduje się u podnóża góry Fudżi w Japonii, jest obecna w Europie od ponad 40 lat. Podobnie jak w innych regionach świata oferuje tu swoim klientom usługi przeglądowo-serwisowe oraz dostęp do oryginalnych części zamiennych w nieograniczonym czasie.

Dzięki obietnicy wsparcia fabryk w czasie eksploatacji produktów FANUC zyskujemy zaufanie klientów, którzy stawiają na elastyczne i jednocześnie zrównoważone rozwiązania w zakresie automatyzacji” - mówi Winkelmann. „W efekcie nasi klienci mogą polegać na niezawodnej produkcji, gwarantowanej przez nasze produkty”.
Aby realizować zobowiązanie wsparcia klientów w całym cyklu życia produktów, firma FANUC otworzyła liczne oddziały w Europie, zbudowała magazyn części zamiennych o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych oraz zapewnia wysoce profesjonalną obsługę serwisową. W Niemczech personel serwisowy FANUC pracuje nawet nocą, by jak najszybciej uruchamiać roboty w sytuacjach awaryjnych. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą sterowań CNC i robotów przemysłowych z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji linii montażowych. FANUC oferuje ponad 100 modeli robotów, w tym osiem modeli robotów współpracujących. Bogate portfolio produktowe uzupełniają frezarki, elektrodrążarki drutowe, wtryskarki i lasery.

Dodatkowe informacje: www.fanuc.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania

W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek
IT i technologie Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)
2024-07-31 | 12:04

Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa w pierwotnym kształcie obowiązuje w Polsce od 2018 r. Jej nowelizacja, której celem jest dostosowanie zarówno do przepisów
IT i technologie Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?
2024-07-31 | 12:00

Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?

Badania przeprowadzone przez Sony Professional Displays and Solutions Europe dają cenny wgląd w to, jak profesjonaliści z branży audiowizualnej (AV) w całej Europie podchodzą do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.