FANUC dostarczy 1400 robotów do VW
Japoński FANUC, globalny specjalista w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej, wesprze ekspansję firmy Volkswagen w obszarze przyszłościowych technologii napędowych. Producent dostarczy łącznie około 1400 robotów do fabryk VW w Emden w Niemczech i Chattanooga w USA.
Zakład VW w Emden w bliskiej przyszłości stanie się jedną z najnowocześniejszych fabryk w branży motoryzacyjnej. Firma VW podjęła decyzję o modernizacji swoich linii w związku z planowanym uruchomieniem produkcji nowej generacji samochodów elektrycznych. Już w 2022 r. w unowocześnionej fabryce będzie pracować 800 robotów marki FANUC. Z kolei fabryka w Chattanooga, w USA, zostanie rozbudowana, by stać się centrum produkcji samochodów elektrycznych VW w Ameryce Północnej. Procesy wytwórcze wesprze tu 600 robotów marki FANUC.
„Wymagania stawiane robotom przemysłowym zmieniają się w ślad za konstrukcją pojazdów” - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Deutschland GmbH. „Bazując na szerokiej gamie produktów możemy bez trudu reagować na nowe potrzeby rynku i dostarczać roboty dostosowane do wymogów produkcji samochodów elektrycznych w sposób niezawodny oraz elastyczny”.
Firma FANUC, której siedziba znajduje się u podnóża góry Fudżi w Japonii, jest obecna w Europie od ponad 40 lat. Podobnie jak w innych regionach świata oferuje tu swoim klientom usługi przeglądowo-serwisowe oraz dostęp do oryginalnych części zamiennych w nieograniczonym czasie.
„Dzięki obietnicy wsparcia fabryk w czasie eksploatacji produktów FANUC zyskujemy zaufanie klientów, którzy stawiają na elastyczne i jednocześnie zrównoważone rozwiązania w zakresie automatyzacji” - mówi Winkelmann. „W efekcie nasi klienci mogą polegać na niezawodnej produkcji, gwarantowanej przez nasze produkty”.
Aby realizować zobowiązanie wsparcia klientów w całym cyklu życia produktów, firma FANUC otworzyła liczne oddziały w Europie, zbudowała magazyn części zamiennych o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych oraz zapewnia wysoce profesjonalną obsługę serwisową. W Niemczech personel serwisowy FANUC pracuje nawet nocą, by jak najszybciej uruchamiać roboty w sytuacjach awaryjnych. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą sterowań CNC i robotów przemysłowych z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji linii montażowych. FANUC oferuje ponad 100 modeli robotów, w tym osiem modeli robotów współpracujących. Bogate portfolio produktowe uzupełniają frezarki, elektrodrążarki drutowe, wtryskarki i lasery.
Dodatkowe informacje: www.fanuc.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.