Komunikaty PR

Finaliści Solve for Tomorrow wystąpili na Digital Youth Forum 2023

2023-06-16  |  17:00
Biuro prasowe

Firma Samsung po raz drugi z rzędu została partnerem wyjątkowego wydarzenia – Digital Youth Forum 2023. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się m.in. aktualni finaliści programu Solve for Tomorrow. Obie inicjatywy łączą wspólne przesłania – są skierowane do młodzieży i pokazują, jak kreatywnie i bezpiecznie poruszać się w świecie nowych technologii.

Digital Youth Forum (DYF) to inicjatywa poświęcona kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii, bezpieczeństwu online i świadomemu korzystaniu z mediów społecznościowych. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-5 szkół ponadpodstawowych.

– Digital Youth Forum to wydarzenie, którego celem jest inspirowanie młodych ludzi do kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Co roku staramy się poruszać tematy aktualne i ważne dla młodzieży. Dlatego tym razem rozmawialiśmy m.in. o sztucznej inteligencji, aktywizmie online oraz ciałopozytywności. Bardzo ważnym elementem forum była premiera filmu Dopamina, który ma promować świadome i bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych. W tym roku mogliśmy gościć aż 780 młodych osób na sali. Zdalnie oglądało nas ponad 500 klas – powiedział Maciej Kępka, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Samsung Electronics to pierwsza firma technologiczna, która podjęła w Polsce działania związane z cyfrowym dobrostanem, rozwijaniem kompetencji cyfrowych oraz dbaniem o bezpieczne i rozważne korzystanie z nowych technologii. Firma, jako wiodący producent sprzętów elektronicznych, ponosi odpowiedzialność za swoje produkty – za to, do kogo trafiają oraz w jaki sposób są używane. Dlatego też prowadziła działania mające na celu pomoc rodzicom i opiekunom w uczestnictwie w życiu cyfrowym ich dzieci.

Teraz program Solve for Tomorrow kontynuuje tę misję, pokazując, jak nowe technologie mogą sprzyjać w realizacji ciekawych projektów czy pomóc w budowaniu kompetencji przyszłości wśród młodzieży. Co ważne, większość pomysłów zgłoszonych przez młodych uczestników SFT to rozwiązania, które powstały w oparciu o aplikacje mobilne. Spora część z nich dotyczyła problemów związanych z dyskomfortem psychicznym, spowodowanym ciągłym przebywaniem online, i trudnościami w zachowaniu równowagi cyfrowej.

Kreatywne projekty finalistów Solve for Tomorrow

Podczas konferencji DYF 6 czerwca w Warszawie zaprezentowali się przedstawiciele wielu różnych środowisk. Wśród nich nie zabrakło także dwóch zespołów, które dostały się do finału drugiej edycji programu Solve for Tomorrow.

Pierwszy zespół, czyli uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Koninie: Alicja Zawilska, Maria Janowska, Oliwia Maciejewska i  Zuzanna Sobczak, przygotowały projekt „Zadbaj o swój mózg z BrainForce”. Licealistki opracowały aplikację mobilną zachęcającą do zdrowych wyborów dietetycznych oraz edukującą w zakresie wartości odżywczych. Zdobyły za nią  Nagrodę Publiczności oraz wyróżnienie w finale II edycji programu Solve for Tomorrow.

Druga drużyna – Dominik Borkuszewski i Maciej Wójcik – czyli uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, stworzyli  projekt pt. „Jabłonkowe podcasty”. Zespół przygotował kanał podcastowy dedykowany środowisku osób z dysfunkcją wzroku w celu ułatwienia korzystania z różnych urządzeń elektronicznych lub oprogramowania. Zespół zdobył wyróżnienie w programie Solve for Tomorrow i był finalistą II edycji tego programu. Jury SFT nagrodziło pomysł „Jabłonkowe podcasty” również Nagrodą Pozytywnego Wpływu wspierającą merytorycznie dalszy rozwój pomysłu.

– Cieszymy się, że nasze finałowe zespoły, które zachwyciły kreatywnością i innowacyjnym wykorzystaniem technologii mogły wystąpić podczas Digital Youth Forum 2023. Ich projekty są inspiracją dla młodych ludzi, bo pokazują, jak dzięki odpowiedzialnym działaniom w cyfrowym świecie zdobywać kompetencje przyszłości i realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju  – powiedziała Magdalena Olborska, ESG Manager w Samsung Electronics Polska.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie: https://digitalyouth.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.